Viļakas novada domes mājas lapa

Nevajag noklusēt pagātni! Lai zinām! Lai atceramies! Lai pieminam! Lai tālāk stāstām!

25. marts ir viena no tām  dienām, kuru mēs, Žīguru pamatskolas saime, atceramies un pieminam katru gadu. Šogad piemiņas dienas pasākumu organizējām mazliet citādāku. Mācoties vienam no otra, iemācās abi, vienaudži vairāk ieklausās  cits citā, tā rodas  lielāka interese,  informācija tiek uztverta saprotamāk un atmiņā saglabājas  ilgāk, tāpēc  klases  jeb atmiņu stundu  „Atceroties 25. marta notikumus”  1.-8. klašu skolēniem organizēja un vadīja 9. klase. Šim pasākumam viņi cītīgi gatavojās -  pārlapoja dažādas vēstures liecības, meklēja informāciju, atlasīja būtiskāko, un ar savām zināšanām dalījās ar jaunākajiem skolas biedriem.

Atmiņu stunda sākās ar sveču iedegšanu un Žaklīnas Orlovskas, izjusti  un emocionāli, skandētām dzejas  rindām :
„ Es vēstures  lappuses šķiru
Un vēsturei prasu, kas svētums.
Manai tautai uz sūrstošām lūpām
Deg tūkstošiem pagātnes rētu.”

Gustavs Vanags skolēniem saprotamā valodā skaidroja, kas notika tajā tālajā 1949. gada 25. martā,  kāpēc  tā notika, savu stāstījumu  saistot ar Žīguriem un žīguriešiem.  Gustavs uzsvēra, ka  daudzi no izsūtītajiem jau ir aizsaulē, mūsu, žīguriešu,  vidū  ir palikuši   tikai vairs divi ,  divi likteņa sistie, svešumā bijušie, moku ceļus izgājušie, nesalauztie - Benedikta Novikova, Marianna Kokoreviča.

Edgars Kokorevičs pastāstīja skolotājas Svetlanas Jurjānes mammas Benediktas Novikovas sāpju stāstu – par nabadzību, badu, smago darbu  tur – tālajā un svešajā zemē – Sibīrijā.

Valērija Bukovska izstāstīja   pensionētās angļu valodas skolotājas Valentīnas Bukovskas vīra Valeriana Bukovska dzīvesstāstu  - par atstātām mājām, par tālo ceļu uz nezināmo bez mammas, par dziļo sniegu un auksto laiku, par trūkumu, par jaunību un cerību - atgriezties mājās – Latvijā.

Gatavojoties šim pasākumam, Armands Martinsons  pārlasīja vairāku izsūtīto cilvēku  dzīves stāstus un ar, viņaprāt, skolēniem saprotamākajiem,  dalījās savos iespaidos.

Par 25. marta deportācijām  skolēni  ar aizrautību noskatījās arī video, ko bija sarūpējusi 9. klase. Pēc tam  sekoja jautājumu -  atbilžu spēle, tā nostiprinot iegūtās zināšanas.

Esam gandarīti un priecīgi, ka mums ir tāda 9. klase – zinoša, atsaucīga, pretimnākoša, nebaidās un izaicinājumiem, un, galvenais, viņi prot un var, viņiem viss sanāk!

Žīguru pamatskolas
direktores p.i. Dzintra Uzkliņģe26.03.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...