Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Jaunieši diskutē par viņiem uztveramu informatīvo vidi

15.martā 40 Viļakas, Balvu, Alūksnes un Gulbenes jaunieši tikās Balkanu dabas parkā, kur notika kārtējā programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekta Nr. 2017-1-LV02-KA347-001627 „Help!” aktivitāte- diskusija –Jauniešiem uztverama informatīvā vide. Diskusiju vadīja mācīšanās procesa radītājs un vadītājs Rinalds Rudzītis, kurš bija ieradies no tālās Ogres un atraktīvā veidā sniedza dažāda veida informāciju par informatīvo vidi un tās izmantošanas iespējām.

Iesākumā jaunieši atskatījās uz iepriekš paveikto un nostiprināja savas zināšanas par jauniešu līdzdalību, ieguvumiem līdzdarbojoties un prasmēm, kuras nepieciešamas veiksmīgai līdzdalībai, zīmējumu veidā atbildot uz dažādiem jautājumiem: Kas ir līdzdalība? Kāpēc tā nepieciešama? Kādi ir līdzdalības veidi un metodes? Kādas prasmes ir nepieciešamas? Kas ir līdzdalības kāpnes? Pastāstījuši par saviem interesantajiem attēliem, jaunieši iepazinās ar jauniešu sociālo tīklu statistikas datiem, kas radīja izbrīnu, bet vēl lielāku pārsteigumu radīja fakts, ka līdz 2013.gadam pasaulē „saražots” tik pat daudz informācijas, cik mūsdienās „saražojam” tikai vienā dienā. Sadarbojoties jauktās novadu grupās, jaunieši apkopoja informāciju par to, kur un kā jauniešiem var izplatīt un sniegt informāciju, kā arī ar kādiem informācijas veidiem un avotiem būtu gatavi strādāt paši. Jaunieši atzina, ka pati interesantākā nodarbe bijusi plakāta veidošana, kas bija neierastāk un nav tik populārs veids kā tiek nodota informācija. Tāpat jaunieši veidoja tuvāko aktivitāšu un pasākumu afišas, sociālo tīklu ierakstus, kurus pēc tam kopīgi izanalizēja un novērtēja.

Keita no Viļakas teic, ka diskusijas laikā guvusi jaunas atziņas un uzzinājusi, ka katru nepārdomāto darbību sociālajos tīklos var izmantot mūsu datu iegūšanai, interešu analīzei, kam seko, piemēram, dažādu mums „interesējošu” piedāvājumu parādīšanās sociālo vietņu lapās. Tāpat jaunietei likās ļoti interesanti veidot plakātus, jo tādējādi bija jūtams komandas gars un saliedētība.

Žaklīna guvusi iedvesmu nākošā jauniešu pasākuma popularizēšanai, kā arī pilnveidojusi savas prasmes informatīvās vides izvērtēšanā un efektīvā informācijas izplatīšanā.

Paldies visiem, kuri atbalstīja jauniešu aktivitāti un nodrošināja tās realizēšanu!

„Projekts Nr. 2017-1-LV02-KA347-001627 „Help!” tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.”

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne, jaunietes Žaklīna Orlovska un Keita Emīlija Orlovska

Foto: Madara Jeromāne19.03.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Antis, Antons, Antonijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...