Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Ģeogrāfijas un vides konkurss „Latvija - jūras, tīrumu, pauguru, ezeru zeme”

Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros Rekavas vidusskolā 9.martā notika ģeogrāfijas un vides konkurss „Latvija - jūras, tīrumu, pauguru, ezeru zeme”. Konkursa mērķis bija veicināt un attīstīt skolēnu interesi par Latvijas novadiem un dabu, kultūrvēsturi un ievērojamiem cilvēkiem, kā arī audzināt skolēnos patriotisma jūtas.

Konkursā piedalījās mūsu novada skolu 5.-6.klašu komandas 2 cilvēku sastāvā un 7.-9.klašu komandas 5 cilvēku sastāvā.

Konkursa sākumā notika iepazīšanās ar skolu komandām, katra no komandām bija sagatavojusi  nelielu prezentāciju  par sevi un savu skolu. Tad sekoja kopīga aktivitāte - visi kopīgi no puzles gabaliņiem izveidoja Latvijas karti.

Konkursa laikā skolēni risināja daudzveidīgus uzdevumus. Katrs konkursa dalībnieks veidoja savu Latvijas karti. Komandas meklēja atbildes uz jautājumiem par Latvijas dzīvniekiem,  apdzīvotām vietām un novadiem, pilsētu ģerboņiem, derīgajiem izrakteņiem, augiem,  kultūrvēsturi. Interesants bija uzdevums „Vai pazīsti Latvijas dabas un kultūrvēstures objektus”. Objekti tika projicēti uz ekrāna, komandām vajadzēja tos atpazīt. Savukārt, veicot uzdevumu „Atceries mani!”, tika dota 1 minūte laika izpētīt darba lapu ar Latvijai svarīgām lietām, tās atcerēties un tad nosaukt pēc iespējas vairāk. Klausoties R. Paula dziesmu „Cielaviņa”, Latvijas kontūrkartē bija jāieraksta un jāiezīmē ģeogrāfiskie objekti, kuri tika izdziedāti dziesmā.

Konkursa noslēgumā Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēns Dāvis Bisenieks demonstrēja prezentāciju par Latviju, kas ir viņa dāvana Latvijai dzimšanas dienā.

Žīguru Meža muzeja vadītāja Anna Āze stāstīja par Latvijas un Viļakas novada dzīvnieku pasauli. Skolēni ar īpašu interesi ieklausījās stāstos par stirnām, aļņiem, mežacūkām, jenotiem, lapsām, vilkiem, āpšiem, bebriem, caunām, kā arī par čūskām. Tāpat varēja aplūkot un izpētīt  Meža muzeja vadītājas līdzpaņemtos eksponātus -  dzīvnieku ādas, galvaskausus, ragus. Varēja izpētīt un saskatīt atšķirības starp dažādām Latvijā sastopamajām čūskām - glodeni, zalkti un odzi. Un vēl Meža muzeja vadītāja pastāstīja par peldošo ezerriekstu un arī parādīja tā augļus. Uzzinājām, ka šis augs ierakstīts Latvijas Sarkanajā grāmatā kā īpaši aizsargājams un tā atradne Balvu novada Pokrotas ezerā ir Eiropā vistālāk uz ziemeļiem izvirzītā atradne.

Pēc aizraujošās lekcijas tika paziņoti konkursa rezultāti. 5.-6.klašu grupā pirmo vietu ieguva Rekavas vidusskolas komanda, otro vietu – Viļakas pamatskolas un Žīguru pamatskolas komandas, trešo vietu - Viduču pamatskolas komanda.  Savukārt 7.-9.klašu grupā pirmo vietu ieguva Viļakas Valsts ģimnāzijas komanda, otro vietu - Rekavas vidusskolas un Viduču pamatskolas komandas, bet trešo vietu - Žīguru pamatskolas komanda. Visi konkursa dalībnieki saņēma diplomus un piemiņas balvas.

Pasākuma izvērtējumā skolēni secināja, ka konkurss bija interesants un aizraujošs. Skolēni guva dziļāku izpratni par savas valsts, reģiona - Latgales, sava dzimtā Viļakas novada ģeogrāfiju un vides problēmām. Tāpat skolēniem patika darboties komandās, iepazīt kaimiņu skolu skolēnus. Īpaši visiem patika tikšanās ar Žīguru Meža muzeja vadītāju Annu Āzi un viņas stāstījums.

Ļoti lielu darbu ģeogrāfijas un vides konkursa sagatavošanā ieguldīja Viduču pamatskolas un Viļakas Valsts ģimnāzijas skolotāja Lilita Šaicāne. Paldies skolotājai par saturīgajiem un interesantajiem  uzdevumiem, kā arī par ļoti labu un pārdomātu pasākuma norisi. Paldies novada ģeogrāfijas un dabaszinību skolotājām Inesei Cibulei, Ilzei Saidānei, Ņinai Romanovai, Andrai Korņejevai par atbalstu konkursa norisē.


Projekta koordinatore Viļakas novadā,
Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes
izglītības darba speciāliste M.Brokāne
Foto: Lilita Šaicāne un Maruta Brokāne


16.03.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Strauta, Grieta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...