Viļakas novada domes mājas lapa

Dzimtās valodas nedēļa pirmsskolas izglītības iestādēs

Mana valoda mūžam nezudīs -
Manā valodā Latvijas bērzi šalc,
Egļu zaļie puduri bur
Un dzeguzes pulkstenis zvana.

Mana valoda mūžam nerūsēs -
Manā valodā Latvijas akmeņi dveš,
Lielceļu zelta putekļi klājas
Un saulgrieze saulei smaida.

Viļakas novada pirmsskolas metodiskā apvienība sadarbībā ar Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi februāra mēnesī aicināja  organizēt  pasākumus  par godu dzimtās valodas dienai.

Katrā pirmsskolas iestādē un pirmsskolas grupā pie skolas, tika organizēti pasākumi, kuros akcentējām  mūsu  - latviešu valodas skaistumu, bagātību un skanīgumu.

Viļakas pirmsskolas izglītības iestāde  „Namiņš” rīkoja pasākumu  „Simts tautasdziesmas Latvijai!” Par pasākuma norisi stāsta Iestādes vadītāja Lilita Šnepere: „Mana un tava tautasdziesma. Visiem viena un katram sava. Kā zemes dzīļu brīnuma avots, kas cauri aiz laikiem pie mums joprojām  nokļūst tīrs un nesamaitāts. Skaidrais gara spēks, kas izdziedāts liek ietrīsēties ikvienai sirdij un dziedē to.  Tā ir mana tautasdziesma, manas tautas dziesma.

Gatavojoties  Latvijas simtgadei, mēs, Viļakas pirmsskolas kolektīvs kopā ar saviem audzēkņiem, nolēmām, kopīgi izdziedāsim, izdejosim un izskandēsim latviešu tautas gaišāko un vērtīgāko gara mantojumu- tautasdziesmas. Tautasdziesmas, kurās mīt mūsu  saknes, dvēsele un spēks.

Četri grupu skolotāji kopā ar saviem audzēkņiem apdziedāja dabas skaistumu, darba tikumu, zemes, mūsu Dzimtenes krāšņumu.  Kā no mazas skalu uguntiņas mums izdevies bērnos iedegt spožu liesmiņu, radīšanas un izziņas prieku. Skandējām tautasdziesmas, dziedājām, gājām rotaļās un dejojām.”

Rekavas vidusskolas pirmsskolas grupas pie skolas  skolotājas  rīkoja  Dzimtās valodas dienai veltītu O. Slišāna tematisko pēcpusdienu.

Stāsta pirmsskolas skolotāja Elita Siliņa: „Gatavojoties šim pasākumam, bērni zīmēja dzejoļus, jo katrs O.Slišāna dzejolītis ir atsevišķs stāsts.

Tematiskajā pēcpusdienā izskanēja dzejoļi, dziesmas un rotaļas gan latviski, gan  latgaliski.
Es turos pie māmiņas valodas;
Visu pasakošas
Un no pusvārda saprotamas...

As turūs pi māmenis volūdas
Ar sirsneni i ar dvieseli
Kopā sarodušys... „

Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē  „Pasaciņa”, katrai bērnu vecuma grupai, tika organizēts savs pasākums. Pati jaunākā iestādes „Ežuku” grupa devās burtu pasaulē, kur kopā ar lācēnu meklēja burtiņus, atdarināja skaņas un mēģināja sameklēt katrs savu burtiņu.

3-5 gadus veci bērni, kuri apmeklē „Rūķīšu” , kopā ar  draudziņiem devās burtu – skaņu karuselī , lika burtu puzles un minēja radošās, aprakstošās mīklas.

Sešgadīgo bērnu grupa „Lāčuki” organizēja valodas pēcpusdienu, kur tika runāts gan par valodu un kultūru daudzveidību, gan par katra bērna dzimto valodu.

Bērni klausījās un runāja paši tautasdziesmas, rada izpratni to daudzkrāsainajā skanējumā. Bērniem dažādi personāži bija sagatavojoši dažādus āķīgus uzdevumus: kā mainās vārds, nomainot tikai vienu burtu, jāveido teikumi no dotajiem vārdiem, jāatceras dažādi vārdu salikumi, pēc dzirdētā teikuma atpazīt vienu attēlu no vairākiem. Interesanti bija arī aizpildīt krustvārdu mīklu. Visjautrākās tomēr bija rotaļas: rotaļa “Maini vietu” un rotaļa ar burtiem. Noslēgumā bērni aplicēja burtus, no kuriem salika vārdus: dzimtā valoda.  Par aktivitātēm Medņevas PII „Pasaciņa” stāstīja grupu skolotājas – Gunta Briediņa, Inese Logina, Ilze Lepnāne, Ilona Grahoļska  un Biruta Konovalova.

Šajā mācību gadā dzimtās valodas dienas  pasākumi ir pagājuši. Gaidīsim jauno mācību gadu un turpināsim iesākto tradīciju.

Lielu paldies  saku visām pirmsskolas  izglītības  iestādēm un pirmskolas grupu pie skolām pedagogiem un vadītājām par aktīvu dalību šajā pasākumā.

Viļakas novada pirmsskolas MA vadītāja Ilze Brokāne

13.03.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...