Viļakas novada domes mājas lapa

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017 Rekavas bibliotēkā

Rekavas bibliotēkā 3 sešgadnieki un 7 piecgadnieki iepazina bērnu 5+ žūrijas 2017 grāmatas.

Pieci skolēni no 1. - 4. kl. (bērnu žūrija) un viena meitene no 5. - 12.kl (jauniešu žūrija)  paši individuāli veica grāmatu lasīšanu un novērtēšanu.

Visus bērnu un jauniešu žūrijas dalībniekus var apskatīt http://www.bibliotekas.lv/rekava/pages/bernu-zurija.php

Lasījumu laikā ar pirmsskolas sagatavošanas grupiņu bērniem iepazinām divas latviešu autoru  un četras cittautu  autoru bērnu grāmatiņas.

Lasījumus sākām ar A. Kreituses “Puika, kas zīmēja kaķus” grāmatiņu pēc japāņu pasakas motīviem. Grāmata ir liela formāta, ļoti krāsainiem zīmējumiem, kuros attēloti kaķi. Pēc šīs grāmatas lasījuma noklausīšanās bērni izkrāsoja kaķi savā darba lapā.

Sekoja britu rakstnieka M. Bonda grāmatas “Pasaka par peļu pili” lasījums, tas bija sirsnības un mīļuma caurvīts stāsts par kuplu peļu saimi. Bērni izkrāsoja savu pasaku pili.

Spāņu rakstnieka H. Arhona grāmatiņā “Govs” bērni iepazina galvenās varones govs piedzīvojumus, kura vienu dienu aktīvi piedalījās kādas pilsētiņas ikdienas dzīvē, sākot no agra rīta līdz pat vēlai naktij.  Noklausījušies jautros notikumus viņi izkrāsoja galveno varoņi gotiņu.

Lietuviešu rakstnieka Ķ. Kasparaviča grāmatā “Īsi stāstiņi par lietām” mēs izlasījām  brīnišķīgus  stāstus par lietām, kas apbūra mazākos lasītājus un turpināja pārsteigt ar oriģinālām ilustrācijām. Dzirdēto stāstu varoņus (lietas) bērni izkrāsoja savās darba lapās.

M. Laukmanes  “Divdesmit pieci mākoņi” dzejas grāmatiņa patika mazajiem klausītājiem. Autores valodas tēlainība un asprātība, prasmes lietas un notikumus ataino bērnam saprotamā veidā, rosina mazo lasītāju būt vērīgam, izzināt, redzēt un sajust tās vērtības, kas cilvēku dzīvi dara pilnvērtīgu un laimīgu. Bērni krāsoja un zīmēja mākonīšus.

Lietuviešu rakstnieka grāmatā “Ezītis , kurš mīlēja slepeni: notikumi jautrajā lauku sētā” bērni uzzināja par jautrās lauku sētas iemītnieku draudzību un piedzīvojumiem. Bērni izkrāsoja grāmatas galveno varoni ezīti.
Visu lasījumu noslēgumā notika pārrunas, kuru rezultātā noskaidrojām, kas visvairāk patika.

Decembra mēneša beigās un janvārī notika bērnu žūrijas grāmatu novērtēšana un elektronisko anketu aizpildīšana.

Sakarā ar auksto laiku priecīgākais notikums noslēdzās 2.martā, kad katrs bērns, kas piedalījās visos grāmatu lasījumos dāvanā saņēma grāmatu “55 Aizraujoši stāstiņi” un rokassprādzīti.

Skolēni saņēma rokassprādzes.

Paldies skolotājai Elitai Siliņai par sadarbību lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017”realizēšanā jaunākajai vecumgrupai.

Informāciju sagatavoja Rekavas bibliotēkas vadītāja
Anita Kokoreviča

05.03.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...