Viļakas novada domes mājas lapa

Dzimtās valoda diena Medņevas PII „Pasaciņa” “Ežuku” grupiņā

23.februārī mazie “Ežuki” kopā ar Burtu lāci atzīmēja dzimtās valodas dienu. Šajā vecumposmā  (1,2 -3 gadi) bērniem tikai attīstās runa, tad pasākuma  mērķis bija attīstīt artikulācijas aparātu izrunājot skaņas caur pirkstiņrotaļām un skaņu izrunas vingrinājumiem. Bagātināt dzimto valodu un paplašināt vārdu krājumu klausoties Margaritas Stārastes pasakas par burtiem.

Sākumā lācēns gribēja uzzināt kā sauc bērnus, tad nu katrs nosauca savu vārdu. Lācēns bērnus iepazīstināja ar viņu vārdu pirmajiem burtiem, bija daži bērni, kuri paši atpazina savus burtiņus.  Lācēns bija sacerējis dzejolīti ar bērnu vārdiem un to pirmajām zilbēm, te nu atkal runas vingrinājums izrunājot zilbes. Lācēns pastāstīja, ka ne tikai bērnu vārdiem pieder šie burtiņi, bet ir arī citi vārdi, kas sākas ar šiem burtiem. Tad nu steidzās visi noskaidrot,  nosaucot attēlos redzamo.

Kad  bērni mazliet saguruši no runāšanas, lācēns aicina uz spēli “Atrodi tādu pašu burtiņu”.  Ar šo uzdevumu mazuļi itin veikli tika galā, nu varbūt kādam mazliet samisējās, bet lielākie draugi steidzās palīgā. Skatoties uz atrastajiem burtiņiem tie likās pavisam neinteresanti, vienkārši balti uzzīmēti uz papīra, lai tie kļūtu interesantāki un jautrāki bērni tos izrotāja gan ar krāsainām puķītēm, gan aplīšiem, gan zvaigznītēm.

Dienas gaitā neizpalika rotaļas un dažādas citas aktivitātes, bet noslēgumā lācēns katram bērnam uzdāvināja jautro burtiņu par piedalīšanos dzimtās valodas dienā.

Dienas aktivitātēs bērni guva prieku un gandarījumu par apgūto un paveikto.

Pirmsskolas skolotāja Gunta Briediņa

 

27.02.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...