Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Ziemas pasākumi Viļakas novada sociālās aprūpes iestādēs

Jaunais 2018. gads Viļakas un Šķilbēnu sociālās aprūpes iestāžu iemītniekiem iesākās ar brīnišķīgu iespēju noskatīties dokumentālo specfilmu „Ievainotais jātnieks” – stāstu par Latvijas Brīvības pieminekļa autoru – tēlnieku Kārli Zāli. Filma, izmantojot projektoru, 22.janvārī tika rādīta Šķilbēnu sociālās aprūpes mājā un 23.janvārī Viļakas sociālās aprūpes centrā. Ieinteresētība no iemītnieku puses bija liela un filma visiem patika. Paldies kultūras metodiķei Sandrai Ločmelei par šādu iespēju un Vilim Cibulim par aparatūru!

Janvāra beigās Šķilbēnu sociālās aprūpes mājas kolektīvs sagaidīja savus pirmos 2018.gada  ciemiņus - Baltinavas etnogrāfisko ansambli, ko vada Antoņina Krakope. Ansambļa sievas ne pirmo reizi iepriecina aprūpes mājas kolektīvu ar sirsnīgu koncertu, dziedot par darbu, sadzīvi, pastāstot dažādus ticējumus un anekdotes. Koncerta laikā skanēja dažādas latviešu un latgaļu valodas dziesmas. Katra dziesma tika papildināta ar interesantu komentāru no ansambļa vadītājas puses. Šis pasākums iemītnieku sirdīs ienesa daudz prieka un siltuma, sevišķi tiem, kuriem Baltinava ir dzimtā puse. Īpaša dziesma tika veltīta bijušajai ansambļa dalībniecei Annai Vilkastei. Pēc koncerta visi tika aicināti pie tējas galda, pie kura tika dziedātas dziesmas un pārrunāti dažādi dzīves stāsti.

Mīļš paldies Baltinavas etnogrāfiskais ansambļa sievām un personīgi vadītājai Antoņinai Krakopei! Bija prieks satikt savus draugus un paziņas, visiem kopā pasēdēt, parunāt un uzdziedāt sirdij tuvas dziesmas!

Savukārt Viļakas sociālās aprūpes centra kolektīvs savus pirmos ciemiņus sagaidīja 16.februārī - krievu dziesmu ansambli „Sudaruška”, Svetlanas Krasnokutskas vadībā. Šogad koncerts notika laikā, kad pareizticīgie svin „Masļeņicu” - pavada ziemu un sagaida pavasari. Pasākuma laikā skanēja kā krievu, tā arī latviešu tautas dziesmās. Krievu dziesmu ansambļa sievas koncertu noslēdza ar dziesmu par pankūkām un vēlēja tās ēst pēc iespējas biežāk. Pēc koncerta „Sudaruška” sievas cienāja aprūpes centra kolektīvu ar pašceptām pankūkām un dažādu veidu ievārījumu.

Viļakas SAC kolektīvs pateicās krievu dziesmu ansamblim par optimismu un mīlestību pret dzīvi, par emocionālo atbalstu un labu garastāvokli!

Februāra nogalē abu sociālās aprūpes iestāžu kolektīvu sievietes gatavoja pārsteigumu vīriešiem - 23.februārim. Laikam ejot vairs netiek šķirots, kurš iemītnieks ir gājis armijā un kurš nē, līdz ar to, ar lielu apsveikuma plakātu un dāvaniņām tika sveikti visi  aprūpes iestāžu vīrieši.

Saule ar katru dienu spīd spožāk un siltāk! Domāsim un būsim noskaņoti uz to, ka svētku dienu dzīvē nekad nevar būt par daudz!

Teksts un foto: vadītāja Līna Barovska un sociālā darbiniece Kristīna Pumpa

23.02.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...