Viļakas novada domes mājas lapa

Skaļas lasīšanas konkurss “Pārsteidz klausītāju! “

Katru gadu pasaulē 21.februārī tiek atzīmēta Starptautiskā dzimtās valodas diena. Tās galvenais mērķis ir pievērst uzmanību dzimtās valodas lomai un vietai valodu daudzveidībā.

Jau vairākus gadus dzimtās valodas dienā  Viļakas novada skolu bibliotēku lasītāji piedalās skaļas lasīšanas konkursā 7.klasēm.

Konkursa mērķis ir sekmēt interesi par lasīšanu, jo laba lasītprasme ir veiksmes atslēga ne tikai mācībās, bet arī personīgās izaugsmes neatņemama sastāvdaļa.

Novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa sveica visus dzimtās valodas dienā, novēlēja raitu valodu konkursantiem.

Turpinājumā skanēja muzikālais sveiciens Viļakas Valsts ģimnāzijas skolotāju un skolēnu tautisko instrumentu izpildījumā.

Konkursa dalībniekus vērtēja žūrija - Viļakas jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Madara Jeromāne, Rekavas vidusskolas skolotāja Aina Cibule un pasākuma organizētāja Virgīnija Riekstiņa.

Šogad konkursa mērķis bija rosināt skolēniem lasītprieku, veicināt uzstāšanās prasmes, ieinteresējot klausītājus.

Gatavojoties konkursam, lasītājiem vajadzēja izvēlēties vecumam atbilstošu daiļdarbu, teksta fragmentu no grāmatas un praktizēties skaļajā  lasīšanā.

Konkursa dalībnieks ievadā īsi pastāstīja par grāmatas autoru, nosaukumu un  notikumiem līdz vietai tekstā, no kuras viņš sāk lasīt. Sekoja teksta fragmenta lasīšana un ieteikums, kāpēc šī grāmatu būtu jāizlasa klausītājam.

Dalībniekus žūrija vērtēja pēc vairākiem kritērijiem: prasme  izmantot savu balsi,  panākt vajadzīgo noskaņu un emocijas, lasīšanas tempu, skaidru izrunu, spēju aizraut auditoriju.

Skaļās lasīšanas konkursa “Pārsteidz klausītāju” lasītāji saņēma godalgotās vietas, diplomus un balvas:
1.vietu ieguva Rekavas vidusskolas skolniece Terēze Maksimova.
2.vietu -  Viļakas Valsts ģimnāzijas skolniece Samanta Kromule.
3.vietu – dalībniece no Viduču pamatskolas Laura Duļbinska.

Klausītāju simpātiju balvu saņēma Samanta Kromule.
Konkursa  dalībnieki Guna Kalniņa ( VVģ), Sanija Pužule ( Rekavas v-sk.), Elizabete Betija Briediņa ( Viduču p-sk.), Loreta Šimanovska (Žīguru p-sk.) saņēma pateicības par piedalīšanos un pildspalvas.

Pateicības par atbalstu saņēma skolotājas A.Cibule, A.Koniševa, B.Troška, A. Kornejeva, R. Vilkaste, L.Babāne, L. Šaicāne.

Paldies skolotājai Ilonai Bukšai un ansambļa dalībniekiem, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājai I. Circenei, JIC vadītājai Madarai Jeromānei, skolas pavārēm par atbalstu konkursa norisē.

Viļakas novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa
Foto: Madara Jeromāne23.02.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...