Viļakas novada domes mājas lapa

Aktivitātes Viļakas pirmsskolas izglītības iestādē „Namiņš” (janvāris, februāris 2018.)

Janvāris pēc skaistajiem Ziemassvētku un cerību pilniem Jaunā gada sagaidīšanas svētkiem mūsu „Namiņā” gan bērnus, gan darbiniekus ievirzīja jaunās, rosību pilnās aktivitātēs – nopietnam darbam un jautriem brīžiem.

Meklējot efektīgas sadarbības formas ar iestādes bērnu vecākiem,  tika nolemts organizēt „Vecāku pēcpusdienu” un aicināt vecākus uz sarunām par izglītojamo ikdienas dzīvi pirmsskolā. Vecāki tika uzaicināti tikties ar iestādes vadītāju un skolotājām, lai iepazītos ar jaunajiem iestādes noteikumiem un darba plānu nākamajam mācību pusgadam, gūtu vispusīgu ieskatu par mācību darbu pirmsskolā. Skolotājas bija sagatavojušas rotaļnodarbību un pastaigu prezentācijas, kuras rādīja izglītojamo vecākiem. Vecāki ar interesi vēroja katras vecuma grupas (jaunākās, vidējās, vecākās un sagatavošanas) bērnu izzinošās rotaļnodarbības un pastaigas (rudens – ziema), gūstot priekšstatu par izglītības mērķiem un uzdevumiem pirmsskolas izglītībā. Šāda  sadarbības forma arī turpmāk tiks iekļauta pirmsskolas darbā.

Pirmsskolas skolotājas ne tikai izglīto bērnus, bet mācās arī pašas, apmeklējot kursus Rīgas Stradiņa Universitātes Tālākizglītības fakultātē par cilvēkdrošības jautājumiem un to īstenošanu, konferenci "Domāt un Sarunāties. Izglītība. Sabiedrība", kuru organizēja Biedrība "Preiļi izglītotai Latvijai" projekta Nordplus Junior Combining Finnish, Latvianand Lithuanian innovative outdoorslearning approaches ietvaros, iepazīstinot ar mācību metodēm, kuras īsteno pedagogi Preiļu „ Brīvā skolā”, Preiļu un Somijas izglītības iestādēs.

Izglītojošais darbs iestādē mijas ar veselību veicinošām aktivitātēm bērniem un viņu vecākiem. Brauciens uz baseinu Balvos vienmēr tiek gaidīts ar lielu sajūsmu. Tā ir iespēja mūsu izglītības iestādes bērniem gūt pirmās peldēšanas iemaņas, norūdīties un izjust kustību prieku.

Lielu prieku un labas emocijas sagatavošanas grupas bērniem sagādāja gājiens uz leļļu teātra „Tims” izrādi „Notikumi virtuvē” Viļakas kultūras namā. Pie mums viesojās teātris „Divi” ar izrādi „ Vecīša cimdiņš”. Pēc izrādēm bērni dalījās iespaidos, mēģināja atveidot izrādes varoņu darbības, pārsprieda redzētos notikumus un secināja, ka līdzīgas situācijas var gadīties arī viņu dzīvē.

14.februārī iestādē noritēja jauks pasākums vecvecākiem, dāvājot dziesmas, dejas, dzejoļus un mīļus smaidus iestādes bērnu vecmāmiņām un vectētiņiem, viesiem – pilsētas pensionāriem, bijušajiem darbiniekiem.
„Mana ome runā savā valodā,                    Omes valoda ņipra,
Omes valoda garšo tik saldi,            Sprēgā kā tauki uz pannas,
Tā kā svētdienas pankūkas            Omes valodā garšo
Uz brokastu galda.                Pīrāgs un debessmanna”     /A. Rancāne/

1.jaunākās grupas bērni saviem mīļajiem vecvecākiem izdziedāja Kukulīti – lielu un mazu, rādīja, kā mazie pirkstiņi vēlas darboties līdzi viņu lielajiem darbiem, visi kopā vārīja pelei putru.
2.jaunākās  - vidējās grupas bērni aicināja vecmāmiņas pasēdēt un atpūsties, lai paklausītos savu mazbērnu sniegumu. Visi kopā teica „Paldies!” vectētiņiem par to, ka mācījuši saprast, kas labs un kas ļauns, par darba ierādīšanu un par kopā būšanu.

Vecākās grupas bērni gan ar jokiem, gan nopietni atgādināja, ka nav jaukāku brīžu kā būt kopā ar saviem mīļajiem vecvecākiem, ka viņu dzīves gudrība gulst mazbērnu pūra lādē, veidojot pamatu darba un sirds tikumam. Bērnu sirsniņās mīt mīlestība, kas dāvā krāsainas dienas kā varavīksne vasaras debesīs, un solījums būt par spieķīti, par atbalstu, kad būs nepieciešams.

Sagatavošanas grupas bērni aicināja savus mīļos vecvecākus kļūt mazliet bērnišķīgiem kā senāk un pabūt bērnu dienu zemē - pasaku pasaulē, kurā valda prinči un rūķi, princeses un burvju fejas. Pasaku pasaules tēli aicināja noskatīties teatralizētu  uzvedumu „Sarkangalvīte”.
Visu grupiņu bērni dāvināja saviem vecvecākiem un ciemiņiem apsveikumus – savu mazo plaukstiņu atveidojumus ar sirsniņām kā savas mīlestības apliecinājumu viņiem.

Viļakas PII skolotāja Guna Rižanova16.02.2018
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...