Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Meteņi Žīguros

10.februārī Žīguros valdīja liela rosība- notika hokeja turnīrs starp Žīguru, Alūksnes un Igaunijas viesu komandām, kur stiprākie izrādījās Alūksnes komanda, gods un slava viņiem, un tika svinēta Meteņdiena Viļakas novada ļaudīm. Šis pasākums tiek organizēts katru gadu  un ir cieņā. Pat pagājušo gadu, kad daba mēģināja sabojāt atmosfēru ar stipru vēju un lietu  gan bērni, gan pieaugušie ļoti aktīvi piedalījās dziedāšanā, dejošanā  un atrakcijās. Šogad laiks bija ļoti labvēlīgs- ziema visā krāšņumā- bez puteņa ar ļoti vieglu salu un sasildīta ar cilvēku dvēseļu siltumu.

Pasākumu vadīja mētelī, jo vēl ir ziema, bet virspusē kreklā, jo drīz būs pavasaris, ģērbtais Metenis (Daiga Elksnīte).Folkloras kopa ”Mežābele”(vadītāja Valentīna Igovena) visus sveica ar Meteņu dziesmām. Vokālais ansamblis “Čiekuriņi”(vadītāja Daiga Elksnīte)  savās dziesmās  atgādināja, ka Meteņdienā galvenās izdarības ir saistītas  ar sniegu- jāveļ kamolos, jāceļ sniegavīri un dāmas,  kā arī jāpikojas. Pirmsskolas bērnu deju kolektīvs (vadītāja Ija Krilova) bija pārtapuši par dažādiem meža zvēriņiem un izrādīja tos dziesmās un dejās. Dāmu deju kopa  “Alianse” (vadītāja Ija Krilova) dejoja čigānu danci, jo arī maskošanās ir ļoti svarīga Meteņdienas tradīcija. Pasākuma gaitā dejotājas iesaistīja arī klātesošos un kopīgi tika  izspēlētas  Meteņu rotaļas.

Krievu dziesmu ansamblis “Ivuški” (vadītāja Svetlana Romāne) priecēja visus ar Masļeņicas dziesmām un salmu meitenes, kas  simbolizēja aizejošo ziemu, dedzināšanu. Veidoja “ziemu” Gaļina Kokoreviča un Pēteris Nāgels.  Un kas  par Meteņiem bez pankūkām. Tik garšīgas un daudz sarūpēja Gaļina Kokoreviča un Ļena Larionova un dalībnieki garšoja tos ar kopas “Mežābele” dalībnieču  un Ilmāra Rēdmaņa un Jura Šaicāna  sarūpētajiem gardumiem, bet garšīgu tēju uzvārīja Māra Āze.

Neizpalika arī mērošanās spēkiem dažādās stafetēs-lēkšana maisos, virves vilkšana, rāpšanās kokā. Atrakcijas gatavoja Igors Šnepers un Emīls Elksnītis. Meteņu svinēšana bija paredzēta iesākties plkst.12.00, bet jau 11.00 Valentīna Kaļāne kā burvju pavāre jauca katlā Meteņu putru. Pietika visiem un teica, ka ļoti garšīga.

Paldies Jānim Bečam par sagādāto kurināmo un palīgiem ugunskura iekuršanā Aivaram Bukovskim un Anatolijam Kokorevičam. Jau otro gadu vērojama iedzīvotāju sadarbība ar mūsu robežsargiem.

Arī šogad Valsts Robežsardzes Viļakas pārvaldes  priekšnieks Varis Pētersons bija pretimnākošs un atļāva  Egīlam Kokorevičam pavizināt bērnus ar kvadraciklu, protams, ievērojot visus drošības noteikumus.

Kinologi Ingrīda Borise, Voldemārs Šimanovskis un Egīls Ločmelis sniedza informāciju par saviem dienesta draugiem, kā arī demonstrēja palīgus darbā. Bērniem bija iespēja izbaudīt arī prieku vizinoties ar zirdziņu, par to parūpējās Leonīds Putnāns. Novada pensionārus uz pasākumu izvizināja Aivars Bērziņš. Vēl no organizatoru puses par ieguldīto darbu paldies z.s.”Kotiņu “saimniekam  Aldim Ločmelim, Dacei Taukulei un  Svetlanai Žukovskai,  organizatoriem  Kupravā- Emeritai  Prancānei, Susājos – Marijai Voikai. Aktīvi bija Viļakas pilsētas  ļaudis, bet par Žīguru ļaudīm var teikt tikai uzslavas vārdus  par sirsnīgumu un laipnību, kad jāorganizē pasākumi novada mērogā. Paldies Žīguru kultūras nama vadībai  par piedāvājumu novada pensionāru biedrībai  kopā nosvinēt Meteņus.

Visiem vēlreiz liels  paldies par atbalstu un aktīvu piedalīšanos novada pasākumos.

Meteņus gatavoja, vadīja un veidoja rakstu Daiga Elksnīte, dažus vārdus piebilda pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja Maija Golubeva.

14.02.2018
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Matīss, Modris, Mariss
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...