Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

’’Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība’’ vienojusies par sadarbību ar “Rēzeknes slimnīcu” veselības aprūpes veicināšanai reģionā

Janvāra beigās SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" un SIA "Rēzeknes slimnīca" parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz abu ārstniecības iestāžu sadarbību veselības aprūpes pakalpojumu plānošanā un savlaicīgas un kvalitatīvas medicīniskās palīdzības sniegšanā. Sadarbības mērķis ir attīstīt un veicināt savstarpējo sadarbību Latgales reģionā, lai veicinātu veselības aprūpes pieejamību tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietai.

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības” valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis: “Sadarbības vienošanās ar “Rēzeknes slimnīcu” ir apliecinājums tam, ka Latgales reģiona ārstniecības iestādes domā par savstarpējas sadarbības uzlabošanu un pilnveidošanu, primāri domājot par pacientu ērtību un pakalpojumu pieejamību reģionā. Pēdējo gadu laikā gan “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā”, gan arī “Rēzeknes slimnīcā” ir notikusi strauja attīstība – slimnīcās ir uzlabota infrastruktūra, veikti labiekārtošana darbi, piesaistīti jauni speciālisti un pilnveidots pakalpojumu grozs, lai nodrošinot kvalitatīvu veselības aprūpi tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietai.”

Abu reģiona slimnīcu vienošanās paredz galvenos sadarbības virzienus, kas ir ārstniecības personāla un infrastruktūras plānošana, lai nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību pietuvināti pacientu dzīvesvietai, un plānot līdzsvarotu pacientu plūsmu starp ārstniecības iestādēm atbilstoši slimnīcas noteiktajam aprūpes līmenim.

Sadarbības ietvaros tiek plānota arī savstarpējas informācijas apmaiņa starp slimnīcām par medicīnisko pakalpojumu rindu garumiem un iedzīvotāju informēšanu par pakalpojumu pieejamību, kā arī medicīnas tehnoloģiju un ārstniecības personālu optimālu noslodzi. Gan “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā”, gan “Rēzeknes slimnīcā” paredzēts izveidot vienotu kārtību pacientu kustībai starp iesaistītajām ārstniecības iestādēm, kā arī izmantot iespēju attīstīt veselības aprūpes infrastruktūru un tehnoloģijas, iesaistoties atbalstāmo finansēto struktūrfondu programmās.

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” nodrošina darbību septiņos obligātajos profilos, tostarp terapijā, hronisku pacientu aprūpē, ķirurģijā, neiroloģijā, ginekoloģijā, grūtniecības un dzemdību profilā, kā arī pediatrijā. Gulbenē tiek nodrošināts diennakts steidzamās medicīniskās palīdzības punkta, infekciju nodaļas, dienas stacionāra un aprūpes nodaļas darbs, kā arī ambulatoro pakalpojumu pieejamību. Savukārt Balvu slimnīcā tiek nodrošināts NMP slimnīcas darbs ar pieciem diennakts dežūrējošiem speciālistiem un ambulatorajiem pakalpojumiem.

Balvu un Gulbenes reģionālās slimnīcas apvienojoties 2011.gadā, izveidoja “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienību”, lai, izmantojot esošos resursus, varētu nodrošināt slimnīcu turpmāko darbību un attīstību. Tā rezultātā tika veikta abu slimnīcu restrukturizācija ar mērķi izslēgt abu slimnīcu darbā dublējošās funkcijas un optimizēt slimnīcu darbu, saglabājot medicīniskās aprūpes pieejamību reģionu iedzīvotājiem. Šobrīd slimnīcā strādā 283 darbinieki. Pēdējo divu gadu laikā slimnīcu apvienība strādājusi bez zaudējumiem un vairākkārt saņemti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) goda raksti par godprātīgu nodokļu nomaksu.

Nākotnes perspektīvā Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība plāno piesaistīt jaunos speciālistus un ieviest jaunus pakalpojumus, lai padarītu slimnīcu vēl pieejamāku ne tikai reģiona iedzīvotājiem, bet arī tuvo pierobežu iedzīvotājiem.

Vairāk informācijas: www.slimnicuapvieniba.lv
Informāciju sniedza: Marģers Zeitmanis, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības” valdes priekšsēdētājs.

Uzziņai: Mob.tālr. +371 28825258

09.02.2018
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Daiga, Dinija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...