Viļakas novada domes mājas lapa

Atkalredzēšanās Rekavas vidusskolā

Baltā, baltā pasakainā 27.janvārī
Reiz bija… Vai atceries? – Toreiz! –mēs sakām sev un viens otram. Ir brīnumu un pasaku brīdis. Mūsu dvēseles top gaišredzīgākas par mūsu acīm –
Visu, visu mēs skatām kā senreiz.
Gadi pazūd un bēdas.
Gaiša  burvība dara mūs jaunus.
Un  mēs skaitām tikai saules stundas,
Jo ir pieminēšanas un atkalredzēšanās laiks.

Skolas direktore uzrunā klātesošos,atgādinot: „Janvāra pēdējā sestdienā jādodas uz Rekavu neatkarīgi no laika apstākļiem vai kādiem citiem notikumiem, jo notiek skolas lielākais pasākums – Žetonu vakars, kurš pulcē kopā daudzus iepriekšējo gadu absolventus, kuriem ir iespēja atkal tikties ar skolu, klasesbiedriem, skolotājiem un atcerēties savu skolas laiku. Šī vakara simbols – skolas žetons- nozīmē  gan kopā pavadītos gadus, gan apliecina, ka neesi bijis Rekavas vidusskolai nejaušs garāmgājējs, bet gan esi  atstājis savus labo domu un darbu nospiedumus un pielicis savu roku, lai skola kļūtu skaistāka un labāka. Šis vakars ir īpašs arī šī gada 12.klasei, jo viņi savos priekšnesumos centīsies  parādīt savus talantus, izdomu, fantāziju un spējas. Līdz ar Žetonu vakaru 12.klase nonāk finiša taisnē, jo pēc pusotra mēneša jau kārtos pirmos eksāmenus svešvalodās. Mīļie 12.! Es Jums novēlu noticēt saviem spēkiem, izvēlēm, jo iekšienē katram  slēpjas kāds talants – muzikāls, sportisks, māksliniecisks vai kāds cits. Tas ir jāattīsta un jāsniedzas pretī virsotnēm. Izvēlēties sev mērķi,  uz ko tiekties, un īstenojiet savus sapņus!”

Direktore saka paldies visiem, kuri ir ieguldījuši un iegulda savu darbu, laiku, idejas un līdzekļus, lai skola kļūtu vēl interesantāka, radošāka un skaistāka.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs katram jaunietim dāvina viņu dzīves garuma mēru – gan tikai 77 centimetrus, jo tāds ir latviešu vidējais dzīves ilgums, atgādinot, ka dzīve ir īsa, tāpēc tā ir jāizdzīvo tūlīt, izvēloties pareizo, sev tīkamo, neizšķiežot nelietderīgi nevienu savas dzīves stundu.

Savukārt direktore Sergejam Maksimovam pasniedz Rekavas vidusskolas piederības zīmi-žetonu-, lai arī Sergejs Rekavas vidusskolā ir ieguvis tikai pamatskolas izglītību, tomēr viņš ir mūsējais.

Pateicības vārdus un skaļus aplausus saņem arī bijušais Rekavas vidusskolas absolvents, kurš šogad sponsorēja Žetonu vakaru.Varbūt tā varētu kļūt par jaunu  tradīciju, un arī citi absolventi, kam ir tāda iespēja, sekotu  šim pozitīvajam piemēram.

Rozes un vētrainus aplausus saņem arī  bijušais Rekavas vidusskolas direktors Pēteris Vancāns, kurš vairāk nekā  30 Žetonu vakarus ir uzrunājis klātesošos katru gadu janvāra pēdējā sestdienā.
Klases audzinātāja Anita Koniševa,kura kopā ar saviem audzēkņiem ir jau 8. gadu, novēl izbaudīt 4 mēnešus savā skolā būt skolēniem, kad par jums rūpējas,uztraucas, atbalsta, uzmundrina, arī sarāj vecāki vai skolotāji. „Nepārvērt savu dvēseli dolāros, eiro un rubļos, nepazaudē pats savu dzīvi  neprāta vālos platos. Gan jau ir vilinošs spožums: manta, slava un nauda, bet… kādas neprātības tās visas  ar cilvēka dzīvi dara! Nepārvērt sevi un nepazaudē. Tu esi mums vajadzīgs: saprotošs, uzticams, patiess un godīgs, bet vairāk par visu-dzīvs!”

Tā kā līdz 1.eksāmenam ir 31 diena, tad skolotāja dāvina 31 šokolādi, lai katru rītu varētu sākt ar enerģijas uzņemšanu visai dienai.

Šī vakara Žetonu saņem 12.klases skolēni, skolas direktore un klases audzinātāja.

Pasākuma 2.daļu atklāja ar Kokmuižas muzikantu „Pirmo valsi ”. Mūsu dzīves ikdienu varējām vērot humoristiskajā skečā „Iepirkšanās lielveikalā”. Domāju, ka neviens vien nobirdināja aizkustinājuma asaras, kad  12. klases zēnu jaunība satikās ar pirmsskolas meiteņu- Kristīnes, Katrīnes, Madaras, Rafaelas un pirmklasnieces Ramonas bērnību, izdejojot Aijas Rimšas „Pa mākoņu ceļu”. Smieklu vitamīnu devu saņēmām arī, līdzdzīvojot agrajam rītam pie vecmāmiņas, kura jau pulksten 5.20, kad  mazbērniem ir saldākais miegs, enerģiski  rosījās pa māju, gatavodamās cept pankūkas. Skečā „Pusdienas dārgā restorānā” vērojām 12.klases pavāru prasmi apkalpot ievērojamo restorāna viesi - deputātu. Koncertā vērojām gan zēnu skotu deju, gan „Karbunkuli”, gan meiteņu stilizēto „Da i citas meitas”, gan „Dullo Lulli” un rokenrolu.

Lai arī Domes priekšsēdētājs jubileju absolventus aicināja nestāstīt par blēņām, ko darījuši skolā, bet gan par to, kā viņi kļuvuši par veiksmīgiem cilvēkiem, tomēr bez izdarīto nedarbu atcerēšanās neiztika, jo tos jau no skolas laika vislabāk arī atceras.

Jubileju absolventiem bija jāizvēlas kāds uzdevums un tas jāveic, piemēram, jānosauc  3 lietas, ar ko viņiem asociējas skola, un 55. izlaiduma absolvents Edgars Bukšs arī paziņoja, ka šīs 3 lietas ir:”1.lieta-slēpošana, 2.lieta-slēpošama, 3.lieta- slēpošana.”  40. izlaiduma absolvente Vija Kuļša atcerējās, ka viņu klases krāsa bija zaļa, laikam tāpēc, ka tā ir viņu klases audzinātājas Ineses Cibules krāsa.  Šajā klasē kopā ir 20 bērni, un 2 absolventes kļuvušas par vecmāmiņām. 25. izlaiduma absolvente Daina Pužule 12.klasei vēlēja:” Atklāt pasauli sevī un sevi pasaulē šajā, ticēt labajam dzīvē, cilvēkos, katrā, arī vissliktākajā.” 20.izlaiduma pārstāvji bija 2 Pēteri- Skangalis un Vancāns, no kuriem 12. saņēma vēlējumu cīnīties par savu mērķu sasniegšanu dzīvē.  Visjaunākie jubilāri, 60. izlaidums, savai klases audzinātājai, turpinot skolas laika tradīciju,  dāvināja 10 dažādu krāsu orhidejas un skolai gleznu ar laikrādi. Arī 55. izlaiduma absolventi skolai pasniedza  dāvanu karti Zvaigzne ABC. Savukārt visvecākā jubilejas izlaiduma absolvents Roberts Šakins skolas kontā ieskaitīja ievērojamu naudas summu. Paldies visiem dāvinātājiem!

Skan šī gada 12.klases dziesma „Paši skaistākie vārdi”: ”Tā, kā tevi es mīlu, tevi nemīl neviens”.  Vēl tikai pateicība Diānai Astreiko par lustīgajām dejām, Kristīnai Lapsai par karaliski burvīgo noformējumu, 11.klasei par operatīvo palīdzību, Annai  Laganovskai par medainajām svecītēm, Arnoldam par burvīgajām gaismām un baudāmo skaņu, Guntim Priedeslaipam par muzikālo, Vilhelmam Laganovskim par atraktīvajiem foto.

Sadevušies rokās, nākamie absolventi, vecāki, skolotāji un visi klātesošie dzied tradicionālo Žetonu vakara “Silavas valsi”.

Un tad jau ierādītajās klašu telpās: „Vai atceries, toreiz…, jo ir atkalredzēšanās vakars…’’ Skanot Gunāra Ozola dziesmām, daži izturīgākie dejoja līdz rītam.

Aina Cibule, Rekavas vidusskolas skolotāja
02.02.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...