Viļakas novada domes mājas lapa

IESKATS VIĻAKAS VALSTS ĢIMNĀZIJAS BIBLIOTĒKĀ NOTIKUŠAJĀS AKTIVITĀTĒS

Mācību gads Viļakas Valsts ģimnāzijas bibliotēkā iesākās ar izmaiņām – lasītavas telpas krājumi atgriezās abonementā, jo līdz ar slodžu samazināšanu lasītavas telpa atsevišķi ikdienā izglītojamajiem nav pieejama, bet pakalpojumus lietotāji saņem abonementā.

Septembra sākumā spraigs darbs bibliotēkā – mācību grāmatu un līdzekļu izsniegšana elektroniski abu skolu izglītojamajiem un pedagogiem.

Regulāri veidotas tematiskās literatūras izstādes sabiedriskās un kultūras dzīves notikumiem.

Gatavojoties dzejas dienu atzīmēšanai, skolēniem atlasīti un ieteikti dzejoļu krājumi. Informācija sagatavota Baltu tautu dienu atzīmēšanai.

Mācību priekšmetu nedēļā “Mazs bij’ mūsu novadiņš, bet diženi turējās” mācību stundām, lai attīstītu uz informācijas avotiem balstītās mācīšanās prasmes, skolēniem sagatavoju materiālus par informācijas meklēšanu dažādos resursos un avotos. Praktiski skolēni meklēja latviešu tautas dziesmās minēto apvidvārdu, vecvārdu skaidrojumu vārdnīcās un enciklopēdijās.

Oktobrī aicināju ģimnāzijas izglītojamos veidot kolāžu “Spēka vārdi Latvijai…” Aktīvi iesaistījās 7. klase, paldies skolēniem un skolotājai R. Vilkastei.

Novembrī Viļakas novada 5. - 9. klašu skolēnu pasākumam “Ceļojums pa tautas daiļrades takām” sagatavoju literatūras izstādi “Latviešu tautas daiļrades avotu labirintos” un jautājumus viktorīnai par izstādi. Ceļotāji meklēja informāciju izstādē izvietotajos avotos, pārbaudīja savas prasmes informācijas meklēšanā un pierakstīšanā.

Pārējie Viļakas pamatskolas 4. - 6. kl. skolēni arī savas zināšanas pārbaudīja, atbildot uz viktorīnas jautājumiem.

Sākumskolas skolēni noklausījās iepirktās bērnu literatūras grāmatu apskatu.

Gada vistumšākajās dienās – 13. novembra rīta stundā - Viļakas pamatskolas 4. klases skolēni un skolotāja I. Rēvalde piedalījās Baltijas un Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas literāro darbu lasījumos. Sveču gaismā runājām par salām, arī Latvijā, un lasījām A.L. Stīvensona romāna “Bagātību sala” pārstāstījumu.

Decembrī Skolas Bibliotēkas Rūķis aicināja 1. -  4. klašu skolēnus pabeigt stāstiņu “Pazudušais Salavecītis”. 18. janvārī, cienājoties ar tēju un kliņģeri, lasījām bērnu uzrakstītos Baibiņas piedzīvojumus Ziemassvētkos, 11 autori saņēma pateicības un balviņas par interesantāko turpinājumu (piedalījās 33 skolēni). Paldies direktorei A. Ločmelei par atbalstu.

Latviešu rakstniecei, esejistei, tulkotājai, filozofijas zinātņu doktorei Zentai Mauriņai decembrī jubileja – 120. Manuprāt, šī brīža situācijā Latvijā, kad apkārt tik daudz negāciju, ļaunuma, nenovīdības, čīkstēšana par slikto dzīvi, Z. Mauriņas dzīve un darbi māca – katram veikt sevis izzināšanu, tiekties, celt savu pašapziņu, meklēt, atrast un priecāties par mūsu panākumiem, radīt latviskās identitātes cieņu. Tāpēc piedāvāju 9., 12. kl. izglītojamajiem literatūras stundā ieskatu, prezentāciju “Kas mūs uzrunā Zentas Mauriņas sacītajā, rakstītajā un vēstītajā”.

Viļakas pamatskolas 5. klases skolēniem noorganizēju skaļās lasīšanas konkursu “Pārsteidz klausītāju”, lai pilnveidotu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru, sekmētu interesi par lasīšanu un lasīšanas meistarību, uzstāšanās prasmes, ieinteresēt klausītāju. Palīdzēju lasītājiem izvēlēties daiļdarbus un teksta fragmentus. Lasītāji varēja praktizēties skaļajā lasīšanā. 25. janvārī klases biedri un skolotājas Rasma un Virgīnija, klausījās un vērtēja sniegumu.

Diplomus un balvas saņēma pirmās vietas ieguvēja Samanta Martiņenko, otrās – Ērika Baikova, trešās – Endijs Nipers. Klases biedru - klausītāju simpātijas balva skolniecei Samantai Martiņenko, veicināšanas balva – Sofijai Zarembai. Paldies direktorei A. Ločmelei un skolotājai R. Vilkastei par atbalstu konkursa organizēšanā.

Nākošnedēļ ciemos gaidu 1. klases skolēnus, kuri iepazīsies ar bibliotēku un lietošanas noteikumiem, kļūs par bibliotēkas lasītājiem un izvēlēsies grāmatas.

Informāciju sagatavoja skolu bibliotekāre Virgīnija Riekstiņa


26.01.2018
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...