Viļakas novada domes mājas lapa

Mazu brīdi pirms…

Katru gadu Ziemassvētku gaidīšanas laiks ikvienam ir īpašs, jo tieši šajā laika posmā gan mazie, gan lielie gaida brīnumu un, lai cik tas savādi nešķistu, tam tic. Šo brīnumu katra sirdī ienes Adventes klusais pārdomu laiks, kad ieklausāmies viens otrā, ieklausāmies apkārtējos, ieklausāmies dabā.

Skolās Adventes vainagā sanāk iedegt vien 3 svecītes, jo sākas skolēnu ziemas brīvlaiks, bet šīs 3 vienmēr ir īpašas, jo uz skolu tās iedegt nāk īpaši cilvēki. Šogad mēs atkal galveno uzsvaru likām uz ģimenisko saišu stiprināšanu, tāpēc svecītes iededza mammas ar saviem bērniem – Sanita un Žaklīna Orlovskas, Iveta, Rēzija, Elīza un Rinalds Slišāni, Inga un Gustavs Vanagi.

Decembra noslēgums Žīguru pamatskolā bijis radošs, jo pēdējā mācību nedēļā skolās darbojas „labie rūķi” – vecāki.

Pirmssvētku nedēļa, no 18. līdz 21.decembrim, Žīguru pamatskolā bija ļoti īpaša, jo iepriecināt bērnus nāca paši vecāki. Pirmdiena - darbīgā nedēļas diena - deva iespēju ikvienam apgūt ko jaunu, piemēram, veidot Ziemassvētku rotājumus no sāls mīklas kopā ar mammu Ingu Ludikovu, vai iepazīt cittautu kultūru un gatavot īpašus pakistāniešu ēdienus ar mammu Nelli Maliku. Savukārt mammas Linda Pužule, Marina Andrejeva, vecmamma Zoja Biuka rūpējās par skaistām Ziemassvētku dāvanām. Otrdiena - skaistumdiena meitenēm. Mamma Marina Andrejeva ar meitenēm darbojās frizūru veidošanas darbnīcā. Trešdiena skolā ienesa piparkūku smaržu, jo skolotāja un arī devītklasnieka mamma Inga Vanaga kopā ar 5.,6.kl. un visiem labajiem rūķiem cepa un garnēja gardas piparkūkas. Darba procesā iesaistījās arī bijusī Žīguru pamatskolas absolvente Amanda Orlovska. Mamma Linda Pužule un vecmamma Zoja Biuka kopā ar skolotāju Viktoriju Zaharovu darbojās, veidojot neparastus, greznus Ziemassvētku apsveikumus. Savukārt 7.-9.kl. kopā ar skolotājiem Igoru Šneperu, Andru Korņejevu un Svetlanu Jurjāni rotāja zāli Ziemassvētku pasākuma lielajam iznācienam. Pie mums viss notika - svētku prieks bija sirdīs.

Ziemassvētku gaidīšanas nedēļa  skolā noslēdzās ar lielo ceļojumu laikā un telpā. Svētku egles pakājē skolēni nedaudz atgriezās pagātnē, lai izpētītu Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas mūsu zemē un to attīstību gadsimtu griezumā.  Skolas teatrāļi (skolotāja Benita Troška) savā izrādē parādīja svētku svinības zvēru sabiedrībā laikā, kad cilvēki mūsu mežos vēl nebija parādījušies. Tālāk jau skolas mazie bērni iejutās ķekatnieku lomās un nodemonstrēja maskas, rotaļas, dziesmas  no mūsu tālo senču arsenāla (skolotāja  Biruta Kuzmane un  skolotāja Benita Troška).  Pamazām laika  mašīna  klātesošos pārvietoja uz jaunākiem laikiem, lai iepazītu svešzemnieku tradīciju iespaidu uz Ziemassvētku  svinēšanu Latvijā (skolotāja Inga Vanaga).  Nesenā pagātne un padomju laika Salatēvs tika pasniegts vecāko klašu skolēnu interpretācijā (skolotāja Svetlana Jurjāne). Savukārt nākotnē mēģināja ielūkoties skolotāju kolektīva apvienotā šovgrupa - Minjoni. Spriežot pēc zāles atsaucības un ovācijām, nākotne nemaz tik drūma neizskatījās. Programmu kopumā vadīja un diriģēja skolas devītklasnieki un mūsu šarmantā mūzikas skolotāja, ērģelniece Inita Raginska.

Par labu noskaņojumu gādāja klātie svētku galdi ar pašu ceptām piparkūkām, skolas saimnieču gādātiem kārumiem, vecāku un ciemiņu klātbūtne pie galdiņiem.

Pasākums noslēdzās ar galvenā Minjona - skolas direktores Sanitas Orlovskas - svētku uzrunu un nopelnīto dāvanu pasniegšanu visiem. Laikam sen skolēni nebija saņēmuši tik bagātīgas un kvalitatīvas Ziemassvētku dāvanas, par ko liels paldies labajiem rūķīšiem, kas piešķīra naudiņu (Viļakas novada domei), rūķiem, kas nežēloja laiku, lai sameklētu pašas garšīgākās konfektes (skolas lietvedei Verai Andrejevai, skolotājām Aijai Orlovskai un Sanitai Orlovskai), veltīja izdomu, lai to visu skaisti noformētu un pasniegtu. Īpašs pārsteigums bija sagādāts pašiem centīgākajiem skolēniem – Marijai Prancānei, Gustavam Vanagam un Alenam Locānam, kuri pie eglītes saņēma sponsoru - Mārupes novada SIA „MeLiorators-J” valdes priekšsēdētajas Lilitas Dravnieces - gādātās balvas, jo viņu sekmes 1.semestrī bija ļoti labas. Paldies sponsoriem un Viduču pamatskolas direktorei Inārai Sokirkai!

Arī Jaunais 2018. gads Žīguru pamatskolā sācies ar patīkamiem pārsteigumiem. Padarītais darbs Eiropas sporta nedēļas ietvaros rudenī novērtēts un saņemts gan sertifikāts, gan balva – grāmata. Paldies visiem dalībniekiem! Grāmata noteikti noderēs.

Lai šis gads ienes sirdīs mieru, degsmi uz darbiem un mīlestību! Lai ikdienas drūmajā laikā vienmēr izdodas saskatīt saules stariņu!

Žīguru pamatskolas lielā saime

12.01.2018
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...