Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Svētku prieks nāk ar sirdsmieru un gaišām domām

Pirms Ziemassvētkiem dienas ar gaismu kā sīkputniņi ieraujas sevī un saules ceļš debesjumā sarūk līdz sešām stundām un četrdesmit trīs minūtēm. Kristīgā pasaule aicina sagatavoties Jēzus Kristus piedzimšanai. Šis gaidīšanas laiks, kas saistās ar klusumu, mieru un pārdomām, ir Adventa laiks. Daba gaida saules atgriešanos jeb gaismas atnākšanu. Gan reliģiskās jūtas Cilvēkā, gan klusie ritmi Dabā, ir viens un tas pats esamības lielais noslēpums, kas visu dzīvo vieno vienā veselumā.

Jau otro gadu Adventa laikā literātu biedrība “Viļakas Pegazs” aicināja uz klusā laika lasījumiem Viļakas novada bibliotēkā. Pasākuma “Klusi deg svece” ievadrunā bibliotēkas vadītāja un literāte  Rutta Jeromāne, Ziemassvētku Brīnumu gaidot, aicināja apcerēt savu garīgo ceļu un piepildīt to ar patiesības gaismu.

Literātu biedrības “Viļakas Pegazs” vadītāja Santa Mežābele (Antoņina Ločmele), uzrunājot klātesošos, lūdza dzejnieci  Ilzi Keišu dalīties pārdomās par šo kluso laiku, lasot savu jaunāko dzeju. Vēlāk, pie kafijas tases, savu radošo veikumu klausītājiem nodeva arī Regīna Brokāne, ar piebildi, ka dzeju raksta tikai un vienīgi sev…

20. decembra dzejas pēcpusdienas īpašais viesis bija Viļakas novada Sociālā dienesta vadītāja Ilze Šaicāne. To, ka Ilze raksta dzeju un miniatūras, zināja Rutta Jeromāne, tāpēc aicināja uz gada nogales dzejas pasākumu. Priekšnojautas par Ilzes Šaicānes jauko aizraušanos  bija arī citiem pasākuma dalībniekiem, bet neviens nebija īsti pārliecināts par to, ka dzejnieks, savu dzeju lasot, var būt tik romantisks un smalks.

Ilze Šaicāne atklāja, ka viņas mīļākās puķes ir rozes un rožu dārzs ir vieta, kur viņa atpūšas un smeļ spēku. Bibliotēkas vadītāja Rutta, sveicot Ilzi ar debiju, pasniedza rozi un aicināja pievienoties literātu pulciņam. Savukārt Santa Mežābele vēlēja Ilzei arī turpmāk apmeklēt “Viļakas Pegaza” pasākumus un atzinās, ka labprāt klausītos viņas maigajā balsī lasīto dzeju.

Kad Ziemassvētku pacilājošā noskaņa vēl sildīja sirdis un priecēja dvēseli, bibliotēkā pulcējās interešu klubiņa “Mantinieces” dalībnieces. Tā bija sirsnīga, emocionāli piesātināta kopā būšana pēc klusā Adventa laika. Iepriekšējā tikšanās reizē vienojāmies, ka, gaidot Kristus Dzimšanas svētkus, viena par otru lūgsimies. Šo apņemšanos kopā ar mums pildīja arī katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels. Tagad bija iespēja noskaidrot sava Sargeņģeļa vārdu un pateikties.

Katra bija īpaši pacentusies glīti iesaiņot kādu svētku našķi. Patiesā sirsnībā tika teikti mīļi pateicības vārdi, bet novēlējumos skanēja gan dzejnieku vārsmas, gan citāti no Svētajiem Rakstiem. Arī šajā tikšanās reizē mums piebiedrojās priesteris Guntars un ar savu klātbūtni ienesa patiesu prieku un svētsvinību.  Pie pašu sarūpētā cienasta galda draudzīgās sarunās tika vērtēts aizvadītais gads, bet humora dzirkstis uzšķīla atjautīgas spēles.

Pateicamies par radošo sadarbību literātu biedrības “Viļakas Pegazs” un lasītāju klubiņa “Mantinieces” dalībniekiem!

Lai Jaunais gads ir jaukiem piedzīvojumiem un neparastiem pārsteigumiem bagāts!

Kopā rakstīsim skaistu stāstu jaunajā dzīves Grāmatas lappusē!

Teksts un foto: Viļakas novada bibliotēkas vadītāja Rutta Jeromāne
un informācijas speciālists Vilis Bukšs

02.01.2018
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Marianna, Ginters, Guntra
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...