Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Informācija darbā ar cilvēku tirdzniecības upuriem

2017. gada 6. decembrī, Rīgā, Viļakas novada Sociālā dienesta sociālajiem darbiniekiem bija iespēja apmeklēt apmācību semināru “Darbs ar cilvēku tirdzniecības (turpmāk tekstā CT) upuriem”, ko organizēja Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departaments. Ar pieredzi dalījās biedrība “Centrs MARTA” un biedrība “Patvērums “Drošā māja””.

Semināra ietvaros tika apskatītas tēmas: upuru ievainojamība, nepilngadīgie CT upuri, seksuāla ekspluatācija, tipiska CT upura portrets.

Svarīgākās tendences, analizējot vardarbības problēmas ģimenē, MARTAs speciālisti uzsvēra - visos seksuālās ekspluatācijas gadījumos atklājas, ka meitenes ir pārcietušas seksuālu vardarbību bērnībā, dažos gadījumos netiklas darbības, dažos – kļuvušas par lieciniecēm seksuālai vardarbībai pret māti. Turklāt visos gadījumos cietušie bērni tika pamesti novārtā no ģimenes vai aizbildņu puses.

MARTAs pieredze rāda, ka nākas saskarties ar palīdzošo profesiju pārstāvju, kuru uzdevums ir palīdzēt cilvēkiem krīzes situācijās un sniegt atbalstu, neiecietīgu attieksmi pret mazaizsargātām personām. Jāpiebilst, ka sabiedrība aizvien ir mazaktīva spējā sniegt atbalstu, informāciju un efektīvi reaģēt.

Cilvēku tirdzniecība ir globāla, sarežģīta sociāla un krimināla problēma. Nabadzība, apspiešana, sociālo vai ekonomisko iespēju trūkums, palielina iedzīvotāju skaitu, kas vēlas pamest valsti un doties citur labākas dzīves meklējumos. Cilvēku tirdzniecībā iesaistītās personas tiek ekspluatētas visdažādākajos veidos: celtniecībā, lauksaimniecībā, apkalpojošā sfērā, seksuālās ekspluatācijas nolūkos, nelegālā adopcijā, orgānu tirdzniecībā, kā narkotiku kurjeri un citur. Par tirdzniecības upuri var kļūt jebkura dzimuma, vecuma un statusa cilvēks.

Stiprinot pašvaldību darbību pret cilvēku tirdzniecību ir izstrādātas vadlīnijas pašvaldībām. Šo vadlīniju mērķis ir izcelt svarīgākos jautājumus, kas jāņem vērā pašvaldībās esošām iestādēm un organizācijām, pievēršoties cilvēku tirdzniecības problēmai savā teritorijā. Kā galvenie mērķi, pievērst uzmanību cilvēku tirdzniecībai vietējā līmenī, apzinot situāciju uz vietas, upuru identificēšanas uzlabošana, palīdzības sniegšanas upuriem pilnveide, cilvēku tirdzniecības novēršana.

Kas ir jāņem vērā pirms došanās uz darbu ārzemēs:

  • Iekārtot darbā Latvijā un ārzemēs var tikai licencētas darbā iekārtošanas firmas. To, vai firmai ir licence, vari uzzināt Nodarbinātības valsts aģentūrā: tālr. 67021706; www.nva.gov.lv
  • Pieprasi pēc iespējas detalizētāku darba līgumu. Līgumu labāk noformēt tajā valodā, kuru darba ņēmējs labi pārzina.
  • Noskaidro Latvijas vēstniecības adresi, tālruņus tajā valstī, uz kurieni dodies: www.mfa.gov.lv
  • Piezvani izvēlētās valsts vēstniecībai Latvijā un noskaidro, kas ir nepieciešams, lai Tu varētu strādāt attiecīgajā valstī
  • Nokārto visu iespējamo apdrošināšanu, tai skaitā veselības apdrošināšanu nelaimes gadījumiem: www.vnc.gov.lv
  • Ja esi bezdarbnieks Latvijā un saņem bezdarbnieka pabalstu, neaizmirsti noformēt nepieciešamos dokumentus bezdarbnieka pabalsta eksportam uz ES/EEZ valstīm vai Šveici:

www.vsaa.lv

Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments – sazinies, ja ir aizdomas par vardarbību vai izmantošanu ārvalstīs: 80005905 bezmaksas informatīvais tālrunis ceļotājiem (zvaniem Latvijā); (+371)67015905 (zvaniem no ārvalstīm); (+371)67016364 (diennakts dežūrtālrunis ārkārtas situācijās).

Iegaumē svarīgākos tālruņus un adreses:

  • Valsts policijas GKrPP ONAP 3. nodaļa Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanai: 67075450, 67075344.
  • Valsts policijas diennakts bezmaksas palīdzības tālruņa 110 un glābšanas dienesta vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma tālruņa 112 darbinieki.
  • Biedrība Resursu centrs sievietēm “Marta”: 80002012 (bezmaksas zvaniem no Latvijas), +371 67378539 (zvaniem no ārzemēm), e-pasts: centrs@marta.lv
  • Biedrība “Patvērums” Drošā māja”” +371 67898343, diennakts uzticības tālrunis +371 28612120, e-pasts: drosa.maja@gmail.com

Informāciju sagatavoja Viļakas novada Sociālā dienesta darbiniece Iluta Keiša

15.12.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...