Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Lielās svētku egles iedegšanas svētki Viļakā

7. decembra pēcpusdienā Viļakas pilsētā, laukumā pie novada domes, spuldzīšu virtenēs iemirdzējās lielā svētku egle.

Šogad kopā ar lieliem un maziem viļacēniem iedegt to bija ieradies sniegavīrs Olafs kopā ar saviem draugiem Lapsu, Lāci un Kurmi. Olafs dzīvo Viļakas centrā, jo nesen bija uzsnidzis pirmais sniegs un skolas bērni bija pacentušies un izveidojuši Sniegavīru. Daba mūs nesaudzē – gan uzsnieg sniedziņš, gan lietus līst un tāpēc Olafs cenšas sevi uzturēt sportiskā formā. Kopā ar sniega vērpetēm Sniegavīrs aicināja visus - bērnus un pieaugušos - kopā izvingroties. Pēc iesildīšanās Olafs visiem pastāstīja, ka, tuvojoties Ziemassvētkiem, viņš cenšas uzpost apkārtni - tīra celiņus, stabiem uzliek sniega cepures un izvieto zvaigžņu virtenes. Vakaros ielās iedegas laternas un apkārt paliek tik gaišs, bet Olafu uztrauc, ka Lielajā pilsētas eglē neiedegas svētku uguntiņas. Varbūt kāds tās ir nočiepis? Un tā Olafs kopā ar sniega vērpetēm, kuras rādīja sniegavīram ceļu, devās tās meklēt!

Ceļā viņš satika gan Lapsu Kūmiņu, gan čaklās pavārītes, kurām virtuvē gāja ņigu ņegu. Lapsas deguns bija saodis piparkūku smaržu un pavārītes visus uzcienāja ar piparkūkām. Virtuves ņigu ņegu pamodināja arī Lāci, kurš dusmīgi rauca degunu par trokšņa celšanu. Lai kā nemeklētu, svētku uguntiņas neatradās arī pie Lāča. Lai Lācis līdz galam pamostos un palīdzētu meklēt uguntiņas, Olafs ar sniega vērpetēm aicināja visus izkustināt kājas dejā. Kamēr visi jautri dejoja, parādījās Kurmis, jo bija sadzirdējis, ka viņu kāds sauc ārā no pazemes. Tomēr arī pie Kurmja svētku uguntiņas neatrada. Kamēr bērni dejoja ap egli, nemanot ieradās Feja, kura atklāja, kā svētku uguntiņas Lielajā eglē var iedegt. Nav vajadzīgi nekādi buramvārdi un viltības. Ir tikai jāatceras brīnumvārdi: "Siltā segā satinusies, lūdzu, eglīt, iededzies!" un viss piepildīsies. Bērniem trīs reizes saucot šos brīnumvārdus, svētku uguntiņas Lielajā eglē visiem par lielu prieku arī iedegās. Sniegavīrs Olafs kopā ar saviem draugiem Lapsu, Lāci, Kurmi, sniega vērpetēm, piparkūku cepējām - pavārītēm, Feju un kopā ar visiem bērniem skaļi uzgavilēja skaistajai, mirdzošajai svētku eglītei!

Viņiem pievienojās Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs un vēlēja visiem: "Lai katrā mājā ienāk svētki, ko mēs varam viens otram uzdāvināt! Cik būtu skaisti, ja mēs katrs varētu kļūt par feju, kura atnāk pie kāda mums ļoti tuva cilvēka un pasaka burvju vārdus "Paldies" un "Es tevi ļoti, ļoti mīlu". Teiksim šos vārdus un kļūsim viens otram par burvju fejām! Lai skaisti svētki!"

Pasākuma rīkošanā iesaistījās Viļakas Kultūras nama darbinieki kopā ar dramatiskā kolektīva dalībnieku Juri Tuču, Latvijas Kultūras koledžas studentiem - praktikantiem Normundu Orlovu un Mariju Bratuškinu, mūsdienu deju grupas "Nola" dejotājām un Līnijdeju grupas "Ziemeļmeitas" dalībniecēm.

Paņemiet katrs no mirdzošās svētku egles pa mazam gaismas stariņam, lai tie palīdz pavadīt gaidīšanas, mīlestības un brīnumu laiku pirms Ziemassvētkiem, palīdz sagaidīt svētkus un dod spēku, veselību, izturību un veiksmi!

Viļakas Kultūras nama direktore Akvilina Jevstigņejeva
Foto Andris Zelčs


 

11.12.2017
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Vanda, Veneranda, Venija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...