Viļakas novada domes mājas lapa

Mēs būsim stipri tik, cik mūsu griba…

Novembris ir mēnesis, kad tiek daudz runāts par varonību. Vai mūsdienās ir iespēja veikt varoņdarbus? Var kādu izglābt, kādam palīdzēt. Izdarīt ko tādu, kas nav mūsu pienākums, bet mēs to darām.

Bet ikdienā? Vai var veikt varoņdarbus ikdienā? Katru dienu mēs ceļamies un ķeramies pie mazajiem ikdienas varoņdarbiem. Mēs dodamies uz skolu, uz darbu, kopjam savu vidi – māju, pagalmu…. Arī tas ir varoņdarbs, jo prasa sistemātisku un rūpīgu pieeju darāmajiem darbiem dienu no dienas. Šie mazie varoņdarbi veido mūsu dzīvi.

Lai skolas dzīvi padarītu interesantāku, nedēļā pirms Latvijas Valsts dzimšanas dienas Rekavas vidusskolas skolotāji pēc skolas vadības aicinājuma katrā klasē vienu mācību stundu veltīja tēmai “Mana Latvija”.

Fizikā skolotāja bija sagatavojusi stundu par transporta attīstību Latvijā. Sporta stundu tēma bija “Olimpieša stāsts”. Skolēni uzzināja par Latvijā pazīstamu sportistu ceļu uz augstiem sasniegumiem. Matemātikas skolotājas bija sagatavojušas uzdevumus par tēmu “Latvija skaitļos un faktos”. Latviešu valodas skolotāja Aina Cibule bija noorganizējusi skolēniem nelielu konkursu par latviešu kultūru, savukārt skolotāja Anita Koniševa mācāmajās klasēs runāja par Latvijas kultūras kanona vērtībām. Angļu valodā skolēni varēja salīdzināt tradīcijas Latvijā un ārzemēs, jaunākajās klasēs mācījās svešvalodā pastāstīt par savu valsti.

Vairākiem skolotājiem izdevās veiksmīgi apvienot nedēļas tēmu ar mācāmo. Piemēram, ķīmijā, mācoties par sāļiem, skolēni bija sagatavojuši prezentācijas par Latvijā sastopamajiem sāļiem. Ģeogrāfijā, mācoties par dabas parādībām pasaulē, skolēni vairāk uzzināja par Latvijā vērojamo dabas parādību rašanās cēloņiem, to sekām. Bioloģijā, mācoties par asins sastāvu, skolotāja pastāstīja skolēniem par donoru kustību Latvijā.

Tā varētu stāstīt par visām stundām un visiem skolotājiem, kas bija centušies padarīt šo nedēļu īpašu. Paši skolotāji atzina, ka bija interesanti uzzināt ko jaunu, un arī skolēni tika rosināti labāk iepazīt mūsu valsts vēsturi, kultūru un citas vērtības. Jāpiebilst, ka Latvijai veltītās stundas kolēģi varēja arī savstarpēji apmeklēt, vērot un dalīties pieredzē.

Nedēļas noslēgumā skolas kolektīvs pulcējās uz svinīgo līniju. Klātesošos uzrunāja skolas direktore Aina Golubeva, uzsverot, ka dzimtenes mīlestība sākas ģimenē, kad vairākas paaudzes apsēžas pie kopīga galda , sakopj senču kapus vai meklē un veido dzimtas koku. Direktore atzina, ka daudz kā mums vēl pietrūkst, bet mums ir pats galvenais – iespēja veidot savu dzīvi brīvā un neatkarīgā valstī.

Svētkos katram skolas darbiniekam un skolēnam varētu pasniegt pateicību par kaut ko, kas izdevies ļoti labi, bet parasti tā nenotiek. Skolas direktore pasniedza pateicības cilvēkiem, kuru ieguldījums kopējā lietā pēdējā laika posmā pamanīts visvairāk. Skolas kolektīvs pateicās Šķilbēnu pārvaldes vadītājam Andrim Mežalam par sadarbību un atbalstu skolas vides sakārtošanā. Pateicības saņēma skolas sabiedriskās organizācijas un to vadītāji, skolēni un skolotāji, kas dažādos veidos skolas vārdu popularizējuši novadā, starpnovadu pasākumos un valstī, skolotāji un skolas tehniskie darbinieki par labi veiktu ikdienas darbu.

Pasākuma turpinājumā pulcējāmies ēdamzālē, kur pēc kopīgas dziesmas “Pie Dieviņa gari galdi” bija skolas kolektīva pusdienas pie balti klātiem galdiem.

Katru dienu mēs sākam no viena punkta - no sevis, jo mēs esam pasaules centrs sev. Es pats esmu labs vai slikts. Es esmu tāds, kāds gribu būt. Es izvēlos…Uzvarēt sevi, uzvarēt slikto sevī. Tie ir mani mazie ikdienišķie varoņdarbi.

Lai mums visiem kopā izdodas pirms Ziemassvētku laikā uzveikt slikto sevī un darīt labus darbus sev vai citiem!

Rekavas vidusskolas direktora vietniece Aina Keiša


28.11.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...