Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas Jauniešu iniciatīvu centrs svin 5 gadu jubileju

Šī gada 3. novembrī Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra jaunieši, draugi un sadarbības partneri tikās dabas parkā „Balkanu kalni”, lai kopīgi svinētu centra 5 gadu dzimšanas dienu. Jaunieši izvērtēja kopīgi paveikto un dalījās savos iespaidos par to, kas šo gadu laikā ir aizrāvis visvairāk, kā arī iesaistījās dažādās atrakcijās un muzicēja. Tika izveidota centra notikumu laika līnija un katrs tajā varēja „iečekoties” un pastāstīt kāpēc izvēlējies konkrēto notikumu. Esam uzsākuši veidot jauniešu centra aktīvistu grāmatu un savā dzimšanas dienā pateicāmies aktīvākajiem jauniešiem, kuri organizējuši pasākumus un atbalstījuši savu jauniešu centru šo piecu gadu laikā.

Pasākumā piedalījās arī Medņevas Jaunatnes centra „Sauleszieds”, Šķilbēnu Iniciatīvu centra „Zvaniņi”, Gulbenes un Balvu novada jaunieši ar kuriem izveidojusies cieša sadarbība un kopīgi tiekamies dažādos jauniešu pasākumos.

Jauniešu centra vadītāja Madara Jeromāne teic: „ Bija tāda sajūta it kā dzimšanas diena būtu man. Patīkami bija dzirdēt labus vārdus, kuri deva jaunu iedvesmu darboties tālāk un sasniegt arvien jaunas virsotnes. Šo gadu laikā kopā ar jauniešiem arī pati esmu pilnveidojusies un attīstījusi jaunas prasmes, katrs pasākums bija jauns izaicinājums, kuru kopīgi pieņēmām un veiksmīgi īstenojām.

Lepojos ar mūsu jauniešiem, kuriem esmu bijusi atbalsta persona, priecājos, ka viņi to novērtē un apzinās ieguvumus, kādus sniedz darbošanās jauniešu centrā. Tāpat lepnums un prieks par kopā paveikto - šo gadu laikā esam īstenojuši dažādus jauniešu pasākumus, projektus, kā arī nesuši sava novada vārdu ne tikai kaimiņu novados, bet visā Latvijā un arī ārvalstīs, kas radījis gandarījumu, sagādājis pozitīvas emocijas un atstājis iespaidus.

Šobrīd varu teikt, ka atgriešanās Viļakā bija pareizs lēmums, jo šajā laikā pati esmu augusi un ieguldījusi savu darbu novada jaunatnes sfēras attīstībā. Man patīk tas, ko es daru! Ikvienam novēlu strādāt darbu, kurš sagādā prieku, jo tikai tā mēs varam būt labi darbinieki, kolēģi un līdzcilvēki - darbs aizņem lielu daļu no mūsu dzīves, tāpēc ir svarīgi, lai tas būtu kā aizraušanās, ne tikai pienākums.

Paldies Viļakas novada domes kolektīvam, visiem mūsu atbalstītājiem un sadarbības partneriem!”

Atskatoties uz šiem pieciem gadiem, jaunieši dalījās savās atmiņās:

Centra aktīviste Jeļizaveta Sovetova: „Jauniešu centrā ir daudz iespēju – kā izglītoties, tā arī labi atpūsties. Esmu daudz ieguvusi aktīvi piedaloties Jauniešu iniciatīvu centra dzīvē, palīdzot īstenot kādu ideju vai pasākumu, esmu kļuvusi daudz atvērtāka un drošāka. Šeit es ieguvu daudz jaunu draugu, paziņu un, protams, arī atmiņas vienmēr ir ar mani. Spilgtākais, kas palicis atmiņā, ir jauniešu apmaiņas projekts, ikgadējais pasākums “Nāc un Piedalies” un, protams, Jauniešu iniciatīvu centra dzimšanas dienas svinības. Nebaidies uzdrīkstēties, uzdrīkstēties ir forši!”

Studente Ketija Duļbinska: „Jauniešu centrs ir vieta, kur satikties un kopīgi radīt ko skaistu. Tie var būt mazi svētki, pasākums, kopīga mācīšanās vai pieredzes apmaiņa! Ikviens pasākums ir atstājis pozitīvus iespaidus un mani pilnveidojis. Esmu satikusi lieliskus, iedvesmojošus jauniešus, kurus noteikti nekad neaizmirsīšu!”

Bijusī Jauniešu domes prezidente Laila Milakne: „Jau pamatskolas laikos aktīvi darbojos skolas pašpārvaldē, rīkojām dažādus pasākumus un sadarbojāmies arī ar Viļakas Jauniešu iniciatīvu centru. Tas bija tas laiks, kad sāku vairāk komunicēt ar citiem, atvērties un droši izteikties. Guvu lielisku pieredzi, kā sadarboties ar citiem, kā rīkot un vadīt pasākumus, kā plānot dažādas norises, protams, nācās reizēm saskarties ar grūtībām, bet tas ir tikai vajadzīgi, jo no pašu kļūdām var vislabāk mācīties. Viennozīmīgi varu teikt, ka mana darbošanās un aktivitāte tikai pilnveidojusi manas zināšanas un prasmes, tas ir viens liels pluss, ko nekur citur nevar iegūt. Noteikti tev, jaunieti, ieteiktu iesaistīties!”

Bijusī Jauniešu domes prezidente Elīna Sprukule „Esiet radoši! Iedvesmojieties un radiet! Jauniešu centrs ir īstā vieta, kur realizēt pat neprātīgākās idejas. Tā ir vieta, kur izpausties un attīstīt sevī pat dziļāk slēptos talantus. Kopā Jūs esat spēks un šie pieci gadi ir kā pierādījums tam. Rīkojieties tā, it kā būtu neiespējami izgāzties! Lai neprātīgu ideju un fantastisku piedzīvojumu pilni nākamie pieci gadi! „

Centra aktīvists Sandis Leitens: „Es apmeklēju jauniešu centru, jo man patīk attīstīt sevi dažādos neformālās izglītības veidos. Iesaku arī citiem iesaistīties jauniešu centra aktivitātēs, jo jūs kļūsiet atvērtāki un drošāki!”

Students Arvils Zelčs: „Jauniešu centrs ir vieta, kur izpausties, tāpēc nebaidīsimies no jaunām lietām! Izmēğināsim piedāvātas iespējas un pierādīsim sevi no labākās puses. Būsim mēs paši, izvirzīsim mērķus un darīsim to, kas mums patīk. Izaicināsim sevi, jo katrs izaicinājums tuvina mūs galvenajam mērķim!”

Jaunietis Kristers Kokorevičs:  „ Ja man kāds jautātu, ko esmu ieguvis Viļakas jauniešu centrā, tad mana atbilde būtu - daudz foršus draugus un paziņas, neaizmirstamus notikumus, foršas kopābūšanas un patīkamas emocijas! Novēlu jauniešu centram un visiem aktīvistiem arī turpmāk turpināt ar tādiem pašiem apjomiem, un pārējiem jauniešiem būt foršiem un apmeklēt šo iestādi!”

Centra aktīvists Rēvalds Šakins: „Jauniešu centrs man ir devis ne tikai jaunus draugus un pozitīvas emocijas, bet arī milzum daudz iespēju sevi pierādīt iesaistoties dažādu pasākumu, projektu un aktivitāšu organizēšanā, kas, manuprāt, ir galvenais jauniešu centru uzdevums. Novēlu Viļakas Jauniešu Iniciatīvu centram nezaudēt savu autentiskumu un pulcināt ap sevi aizvien vairāk aktīvistu!”

Informāciju sagatavoja Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Madara Jeromāne
Foto Guna Šimanovska

08.11.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...