Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Rudenīgas aktivitātes Viduču pamatskolā

Mēs visi esam tikai sapņi
Kaut kas no tā, kas nevar būt
No balta ceriņkoka tēsti
Bet tādi, kuri mīl un jūt

Spiež plecus ikdienišķās rūpes
Bet domas klejo mākoņos
Mēs visi esam tikai sapņi
Un gaidām, kad mūs izsapņos.
/G. Račs/

Šogad rudens nežēlo krāsas. Arī skolas gads ir sācies krāsains un interesants. Protams, pirmā un svarīgākā aktivitāte ir mācīšanās, tomēr radošais gars neliekas mierā un urda uz darbošanos.

Mācību gads iesākās ar jauna rotaļu laukuma atklāšanu skolas pagalmā, par ko no visas sirds pateicamies LMT, visiem mūsu radiem, draugiem un paziņām par milzīgo atbalstu. Kopā mēs esam spēks!

Jautrākais un gaidītākais septembra notikums bija Balvu peldbaseina apmeklējums.

Tā kā mūsu skolā ir liels zēnu skaits, tad no šī mācību gada arī viņiem ir iespēja piedalīties vīrišķīgās nodarbēs trešdienu pēcpusdienās, iesaistoties Jaunsardzes kustībā.

2. oktobris iesākās ar Skolotāju dienas pasākumu – tie ir svētki, kurus mūsu skolā arī pašu satraukumu un gatavošanos gaida devītie. Šogad skolotāji tika aicināti kavēties bērnības atmiņās, atcerēties rotaļas mājas pagalmā, spēles kopā ar draugiem, un vēlreiz izmēģināt izspēlēt atjautības uzdevumu spēli, izlecot „Klasītes”. Skolotājiem nācās „likt kopā gudrās galvas”, lai varētu tikt galā ar āķīgajiem jautājumiem. Kā krāsaini sveicieni skolotāju rokās sagūla rudenīgās asteru un miķelīšu dzirkstis, un skolēni devās uz savām klasēm, lai mācītos – šajā dienā jauno skolotāju lomā iejutās devītās klases skolēni. Veiksmīgi un interesanti noritēja stundas, un devītie nonāca pie secinājuma – skolotāja darbs, lai arī radošs un interesants, ir ļoti atbildīgs.

Godam nosvinējām arī skolas 108.dzimšanas dienu; sadevušies rokās visa skolas saime samīļojām savu skolas ēku un sveicinājām svētkos, ejot rotaļās un dziedot dziesmas.

Kā katru gadu, arī šogad neizpalika Miķeļdienas tirdziņš, kur lielāki un mazāki tirgotiesgribētāji cēla uz letēm gan ābolkūkas un medu pīrāgus, gan picas un  pildītas vafeles. Netrūka ne riekstiņu, ne sēnīšu, ne kēksiņu, ne siera standziņu. Mācījāmies pārdot un apkalpot pircējus, pirkām gardumus un našķojāmies uz nebēdu. Paldies čaklajām mammām, vecmāmiņām un krustmātēm par iespēju bērniem apgūt jaunu pieredzi.

Ceturtdien, 5. oktobrī, devītās klases skolēni devās uz Medņevas bērnudārzu, lai kopā ar mazajiem draugiem parotaļātos, dziedātu un jautri pavadītu laiku. Tika zīmēti un krāsoti Vinnija Pūka draugi, braukts ar rotaļu mašīnītēm pa trasi, vizinātas lelles. Arī šķiršanās izvērsās emocionāla un draudzīga, ar solījumiem vēl drīzumā tikties.

Rudens ekskursija šogad tika plānota un pārplānota, lai katrs tajā varētu ko jaunu uzzināt, ieraudzīt, saprast un piepildīt kādu klusi lolotu sapnīti. Šoreiz devāmies uz Rīgas Motormuzeju, kur izzinājām gan mašīnbūves vēstures mirkļus, gan izvizinājāmies kopā ar Reini Nitišu, gan pabijām 80.gadu kolhoznieku kāzās, kurp devāmies ar tā laika autobusiņu.

Ugunsdzēsības muzejā iepazinām, kāds bija ugunsdzēsēju aprīkojums senos laikos, kad auto vietā ūdens mucu vilka zirgs; izmēģinājām ugunsdzēsēju šļūteni darbībā, pielaikojām glābēju tērpu un uzzinājām vēl daudz cilvēka drošībai vajadzīgu un svarīgu lietu, noskatoties filmiņu par ugunsdrošību.

Ar vislielāko aizrautību vecāko klašu skolēni piedalījās Kvesta spēlēs „Escaperoom”, kur komandām vajadzēja vienas stundas laikā izlauzties no telpām, izpildot dažādus prāta un loģiskās domāšanas, vērīguma un koncentrēšanas uzdevumus. Vienai no komandām vajadzēja izkļūt no noslēpumiem un spociņiem apsēstas mājas, otrai bija jātiek laukā no slepena bunkura, trešā komanda centās no muzeja slepus iznest gleznu ” Monas Lizas smaids” un čemodānu ar naudu, ceturtā komanda mēģināja uzminēt vecā kapteiņa noslēpumu un izkļūt no kajītes ar dārgumu lādi. Ekskursija izdevās interesanta un izzinoša, arī mājupceļš nenogurdināja – dziedājām, spēlējām spēles, dalījāmies iespaidos par piedzīvoto.

Jā, skolas gads ir godam iesācies, ir uzkrāta enerģija un pozitīvas emocijas , lai ar pilnu sparu dotos iekarot Zinību kalnu. Nu, tad – AIZIET!

Viduču pamatskolas skolotāja – Līga Babāne
Foto L. Babāne, L. Makšāne

13.10.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...