Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Dāvana skolēniem jaunajā mācību gadā!

Ir atkal septembris.
Tāds rudenīgi saulains
Ar lapu krāsainību,
Miglainajiem rītiem.
Mēs atkal veram savas
Skolas durvis
Un ejam pretī daudz kam nezināmam.

Pēc trīs mēnešus ilgā klusuma un miera, Viduču pamatskolas gaiteņos un pagalmā atkal atskanēja jautras skolēnu čalas un rosība. Ir klāt 1. septembris – Zinību diena. Jaunā mācību gada sākums ir brīnišķīgs atskaites punkts, lai uzsāktu ko jaunu, lai mainītu ieradumus, lai izvirzītu augstākus mērķus.

Uz svinīgo Zinību dienas pasākumu, 2017.gada 1. septembrī, skolas zālē sapulcējās skolēni, viņu vecāki, skolotāji. Skanot mūzikai, devītās klases skolēni ieveda zālē 4 pirmklasniekus – trīs zēnus un vienu meiteni.

Pasākuma vadītāja Anita Smuška aicināja visus skolēnus ,,saskaitīties un paraudzīties vienam uz otru, lai redzētu, cik lieli pa vasaru esam izauguši”. Katras klases skolēniem bija jāatrod savs jaunais klases numurs, kas bija paslēpies bērzu zaros, un jāpastāsta, ar ko viņiem saistās šis cipars. Devītklasnieki atzina, ka:

"Sešnieku kad apkārt griežu,
Redzu skaistu devītnieku:
Augšā nulle, lejup loks-
Smaida devītnieks kā joks.”

Un tā mēs mācāmies gadu no gada, kamēr nokļūstam no cipara 1 līdz ciparam 9.

Skolas direktore Ināra Sokirka, uzrunājot skolēnus Zinību dienā, pastāstīja, ka šogad jaunais mācību gads sākas ar vairākām patīkamām pārmaiņām. Ir veikta visas skolas apkures sistēmas renovācija un pie Interešu izglītības ēkas piebūvēts sanitārais mezgls. Par to no visas skolas saimes vislielākais paldies Viļakas novada domei. Uz Zinību dienas pasākumu bija ieradusies novada izpilddirektore Zigrīda Vancāne un pagasta pārvaldnieks Juris Prancāns. Viņi vēlēja skolēniem būt čakliem, neatlaidīgiem mācībās. Īpašu dāvanu – galda spēli - no izpilddirektores saņēma paši mazākie skolēni – pirmklasnieki, kuriem skolā jāmācās visilgāk, lai nokļūtu no cipara 1 līdz 9.

Pēc veiksmīgas ,,saskaitīšanās” un atkalredzēšanās, laba vēlējumu saņemšanas visi klātesošie tika aicināti sapulcēties skolas pagalmā, lai ,,saņemtu skolas bērniem vispatīkamāko dāvanu” jaunajā mācību gadā, jo kas gan būtu svētki bez dāvanām. Skolas zaļajā zonā skolēnus gaidīja jauns, tikko uzstādīts rotaļu laukums. Jau sen bijām par to sapņojuši, jo skolā no agra rīta līdz vēlam vakaram notiek rosība – no rīta mācību stundas, pēcpusdienā dažādas nodarbības pulciņos, sporta un mūzikas skolā. Starplaikos starp nopietno mācību darbu nepieciešama atpūta – vislabāk svaigā gaisā. Pavasarī, kad uzzinājām, ka LMT izsludinājis konkursu ,,LMT-Latvijai”, arī mēs iesniedzām savu projektu ,,Vesels, jo kustīgs” par rotaļu laukuma izveidi. Pēc projekta iesniegšanas sākās liels un neatlaidīgs darbs – balsošana par to. Konkurence bija ļoti sīva, bet mēs ar savu centību, neatlaidību un saliedētību izcīnījām uzvaru šajā konkursā. Skolēniem tika apsolīts, ka jau jaunajā mācību gadā, atnākot uz skolu, viņus sagaidīs pārmaiņas skolas teritorijā.

Rotaļu laukumu, pārgriežot lentīti, svinīgi atklāja LMT pārstāvis un skolas direktore. Skolēniem tika novēlēts priecāties, izmantot un saudzēt jaunās ierīces.

PALDIES LMT par iespēju piedalīties konkursā, PALDIES visiem, kas palīdzēja un piedalījās šī projekta īstenošanā – skolas kolektīvam, skolēnu vecākiem, bijušajiem absolventiem, kaimiņiem, radiem un draugiem, meistaram J.Mālniekam.

Lai mums visiem pietiek laika ik pa mirklim paraudzīties zvaigznēs, noticēt brīnumam un uzkrāt gaismu sevī, lai būtu ko citiem dot!

Teksts: Projekta vadītāja un Viduču pamatskolas skolotāja Vita Dortāne
Foto: Vineta Zeltkalne12.09.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agneta, Agnis, Ansis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...