Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Jaunietes darbībā!

Kā jau tika ziņots iepriekš, šogad Viļakas novada dome atbalstīja Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra aktīvistes – Lailu Milakni un  Eviju Kravali un deva jaunietēm iespēju iejusties centra vadītājas lomā. Jaunietes veica savus pienākumus ar augstu atbildības sajūtu un ar prieku vēlas dalīties savā pieredzē.

Evija Kravale jauniešu centrā strādāja no 12. līdz 31. jūlijam. Jauniete teic: „Manos pienākumos ietilpa darbs ar jauniešiem. Pati esmu aktīvi iesaistījusies jauniešu centra organizētās aktivitātēs, tāpēc tā bija lieliska iespēja būt tai, kas arī organizē aktivitātes jauniešiem. Vēlējos iesaistīt jauniešus dažāda vecuma, tāpēc nodarbības bija jauniešiem sākot no 6 gadiem.

Domājot par to, ko es varu piedāvāt, manos plānos bija gan atpūta, gan darbs Jauniešu centra labā. Tika organizēta talka, kur jaunieši saveda kārtībā Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra iekštelpas. Visiem gribētājiem bija iespēja arī apmeklēt meistardarbnīcas, kino un spēļu vakarus. Katrā no meistardarbnīcām tika piedāvāts iemācīties kaut ko jaunu, piemēram, dekupēt. Ar jauniešiem krāsojām mandalas un rotājām iekštelpas. Jaunākie dalībnieki bija sajūsmā par meistardarbnīcās iegūtajām zināšanām.

Esmu vīlusies jauniešu aktivitātē, cerēju, ka tā būs lielāka, jo nākas uzklausīt, ka pilsētā nav īsti ko iesākt, bet, kad paveras reālas iespējas, jaunieši kļūst pasīvi. Manuprāt, katram būtu jāaizdomājas par to, ko īsti katrs vēlas. Bija brīži, kad likās, ka neviens neieradīsies, prieks bija par katru apmeklētāju. Pārliecinājos, ka nav viegli samierināties ar to, ka jaunieši var vienkārši neierasties. Priecājos, ka katrā no manis organizētajā nodarbībām bija vismaz daži aktīvi un draudzīgi jaunieši.

Jaunietim nav viegli atrast darbu, šogad man tas pat šķiet, neiespējami, tāpēc Madaras piedāvājums šķita vilinošs. Esmu sajūsmā, ka šāda iespēja man tika sniegta, jo šis darbs ir interesants, ieguvu prasmes organizēšanā, vairāk komunicēju un izpratu jauniešus. Vēlos teikt paldies Madarai Jeromānei, Viļakas novada domei un visiem aktīvajiem jauniešiem! Aicinu visus izmantot sniegtās iespējas, jo tikai tad var gūt jaunu pieredzi un iespaidus!”

Laila Milakne jauniešu centrā darbojās no 1. līdz 16. augustam. Jauniete atzīst: „Godīgi sakot, nebiju iedomājusies, ka darbs ar dažāda vecuma jauniešiem prasa tik daudz pūļu, toties gandarījuma sajūta pēc paveiktā ir divtik tā vērta. Mani galvenie darba pienākumi bija - iesaistīt dažāda vecuma jauniešus aktivitātēs, uzturēt jauniešu centru kartībā un radīt patīkamu atmosfēru jebkuram tā apmeklētājam. Šajās dienās es paspēju uzrīkot kino vakarus, meistardarbnīcas priekš jaunākiem bērniem, meiteņu pidžamu ballīti ar nakšņošanu, talku, kahoot vakaru vecākiem jauniešiem un izglītojošu spēļu vakaru.

Manuprāt, jauniešu atsaucību lielākoties traucē tas, ka ne visiem ir pieejami jaunumi par notikumiem iekš jauniešu centra. Ne katrā ģimenē vecākiem ir internets vai arī facebook.com, instagram profils, kā arī, protams, jaunieši mēdz būt slinki un negrib iziet ārpus mājas robežām. Ceru, ka tuvākajā nākotnē tas mainīsies un jaunieši būs vēl atsaucīgāki un vairāk apmeklēs dažādus pasākumus un aktivitātes, jo tieši šis ir tas vecums, kad jūs veidojat sevi par individualitāti. Šajā vecumā ir jāizmanto visas jums sniegtās iespējas, jāizaicina sevi un jātiek vaļā no kautrīguma, nav jābaidās kļūdīties, jo mēs mācāmies tikai un vienīgi no savām kļūdām.

Strādājot jauniešu centrā, novēroju ļoti pozitīvu lietu. Dažāda vecuma zēni labprāt apmeklē ielu vingrošanas laukumu, kas ir ierīkots pie jauniešu centra pateicoties projektam. Man bija liels prieks vērot to, ka zēniem tiešām ir interese attīstīt un pilnveidot savu ķermeni. Tā turpināt!

Gribu piebilst - ja jums, jaunieši, ir kādas idejas, ko vēlaties realizēt vai izmēģināt, daudz nedomājiet un nāciet uz jauniešu centru, jo šī ir tā vieta, kur nav nepareizu un nerealizējamu ideju. Viss ir iespējams! Tāpat aicinu izrādīt savu interesi par jauniešu projektiem, jo mēs paši varam tos izstrādāt un realizēt!

P.S. Mūsu ikdienas gaitām, kā arī dažādām afišām līdzi var sekot instagram– vilakas_jic un facebook.com – Viļakas Jauniešu iniciatīvu centrs.”

Paldies jaunietēm par ieguldīto darbu un uzdrīkstēšanos! Arī turpmāk plānojam jauniešiem dot iespēju strādāt jauniešu centrā vadītājas atvaļinājuma laikā, visus interesentus aicinām būt aktīvus un pierādīt, ka tieši jūs esat šo iespēju pelnījuši! Piedāvājums attiecas uz jauniešiem, kuri 2018. gada vasarā būs sasnieguši 18 gadu vecumu.

Informāciju apkopoja Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Madara Jeromāne
Foto no jauniešu personīgā arhīva

31.08.2017
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...