Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Atmiņas sasildīs – svētceļojums uz Aglonu

Ja mēs sakām, ka visa mūsu dzīve ir svētceļojums uz mūsu Debesu mājām, daudziem tas liekas nesaprotami, kaut gan tā var izrādīties taisnība. Latgalē vārds „svētceļojums” saistās ar Aglonas apmeklējumu.

Ļoti gribas padalīties ar Jums par šī gada Šķilbēnu & Baltinavas draudžu ceļojumu uz Aglonu. Tas bija neaizmirstams, pārsteigumiem bagāts piedzīvojums šajā vasarā, kas garīgi bagātināja ikvienu tā dalībnieku.

Tas bija atšķirīgs maršruta ziņā salīdzinājumā ar citiem gadiem. Lai katru gadu neatkārtotos  maršruts, Baltinavas un Šķilbēnu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis ierosināja 2.dienā pārbraukt uz Pasieni  un ceļojumu turpināt no turienes. Paldies viņam par šo ideju, kaut gan sākumā par to nepriecājāmies. Tālākais maršruts tika izvēlēts pēc kartes, apskatot kilometru skaitu un atrodot, sazvanot  nakšņošanas mītnes. Bija dažādi sarežģījumi naktsmītņu sarunāšanā, jo daudzas Rīgas grupas arī bija devušās mūsu virzienā. Pateicība Dievam par grūtībām, aizsardzību un palīdzību mūsu ceļā.

Tā kā šogad pasaule atzīmē Fatimas notikumu 100.-gades jubileju izvēlējāmies tēmu no veltīšanas lūgšanas Fatimas Rožukroņa Karalienei - „Vienotībā ar brāļiem un māsām es atdodu sevi Tev.”

Katru dienu lūdzot Rožukroni, Žēlsirdības kronīti un citas lūgšanas, dziedot kristīgas dziesmas, mēs 5 dienas bijām ceļā pie Aglonas Dievmāmiņas. Visas dienas ar mums kopā bija priesteris Fēlikss Šneveļs. Paldies priesterim Fēliksam par izturību un stiprinošajiem vārdiem gan Sv. Misēs gan visa ceļa garumā.

Dievs ir nepārspējams labo pārsteigumu  un atspirdzinājumu meistars, īpaši svētceļniekiem Mēs tikām dažādi lutināti-gan ar saldējumu šosejas malā, gan pieejamu peldvietu karstā dienā, gan ar jaukām naktsmājām un pārsteidzoši viesmīlīgiem saimniekiem Istras vidusskolā, gan bagātīgi klātu galdu Konstantinovas pagastā, un pat pirti. 4.dienā, neskatoties uz nogurumu un saulītes mīļo cepināšanu, pa ceļam paspējām pat uztaisīt kāzu vārtus jaunajam pārim- Lienei un Artūram, uzsaukt „ rūgts”, uzdziedāt dziesmu un iemācīt kustības.

Mūsu grupu varētu nosaukt par jauniešu grupu, jo 30 no 43 dalībniekiem bija 14-18 gadus jauni. Jaunākā mūsu grupiņā bija Ieva(8), bet vecākais -priesteris Fēlikss(55). Ja svētceļnieku skaitam pieliktu  7 dalībniekus, kuri piedalījās tikai 1.dienā, tad kopējais skaits būtu tieši- 50.  Raitāku soli šai jauniešu grupai uzturēja Anna Laganovska. Viņai palīdzēja Sabīne Koniševa. Meitenes ejot visus priecēja ar savām skanīgajām balsīm.  Ceļa pēdējās dienās atklājās jauni talanti – Krista, Inga, Evija, mazā Anniņa.

Mēs bijām īpaša grupa. Ar mums kopā bija 3 Eiropas gaidas - Sabīne, Elīza, Ieva. Mūs katru ēdienreizi garšīgi baroja pati labākā saimniece- Lilita Kūkoja. Paldies viņai par lielo izturību un kopā būšanu. Šogad mūsu šoferis bija Artis Sprudzāns. Viņš bija ne tikai šoferis, bet arī labs saimnieks, padomdevējs, sponsors un palīgs visās lietās. Milzīgs paldies Artim par šo darbu un laiku, kad bija kopā, mūs pavadīja un vizināja.

“Brauciens no Baltinavas uz Pasieni bija pr.Staņislava ideja, pateicoties tam, ceļš likās interesantāks, jo šoreiz nebija ierastais maršruts. Bija ļoti daudz pārbaudījumi, bet mēs tos pārvarējām. Ļoti patika Adorācija, kas bija kopā ar Rīgas draudzēm- Sv. Antona draudzi un Kristus Karaļa draudzi, bija brīnišķīgs izlīgšanas vakars ar skaistām dziesmām un pateicībām Dievam. Svētceļojumā iet palīdz ticība sev un saviem spēkiem un atbalsts no draugiem, kā arī mērķis uz ko mēs tiecamies. Svētceļojumu laikā ieguvu neaizmirstamas emocijas, atbildes uz to kāpēc notiek tieši tā un ne savādāk, kā arī ieguva vienreizējus draugus. Gribētu, lai arī nākamajā svētceļojumā ir mierīga atmosfēra, draudzīgi dalībnieki, iespēja slavēt un priecāties, bet tajā pašā laikā neaizmirst par lūgšanu klusumā. Paldies pavārei par garšīgajām maltītēm, šoferim, kas izrādījās ne tikai stūrē, bet arī ļoti garšīgi gatavo. Paldies arī visiem svētceļojuma dalībniekiem, jo katrs deva kaut ko no sevis un padarīja šo svētceļojumu īpašu,” emocijās dalījās svētceļojuma dalībniece Sabīne Koniševa.

Katru dienu Sv. Misē mēs lūdzāmies par garīgo kārtu, par mūsu ģimenēm, par labdariem un mūsu mirušajiem radiniekiem. Lai bagātīga Dieva svētība pār visiem, kas lūdzās par mums, kas mūs uzņēma un atbalstīja dažādos veidos. Paldies sakām mūsu sponsoriem- „Sendas Dz” vadītājai Dzintrai Sprudzānei, „Maxima” vadītājai Aijai, Baltinavas vidusskolai, Baltinavas kristīgajai internātpamatskolai, Viļakas novada domei, Baltinavas novada domei, veikalam „Pietālava” un  „Pie Ieviņas,” Marijai Skabai ar ģimeni, Loretai Boldānei Marijai Plešakovai, Felicijai Avišānei, Venerandai Ločmelei, Genovefai  Ločmelei, Antoņinai Krakopei, Valentīnai Boldānei, Janīnai Lapsai, u. c.

Slava un pateicība Dievam, kas palīdzēja mums noorganizēt svētceļojumu un vadīja mūsu grupiņu ceļā uz Aglonu. Viņa vadība bija jūtama visās dienās. Paldies Dievmāmiņai, kas mūs šogad tik pārsteidzoši viesmīlīgi sagaidīja un uzņēma Aglonā savos svētkos. Paldies ikvienam no Jums, kas bijāt kopā ar mums šogad, uzticējāties mums. Lai Dievs bagātīgi svētī un sargā visos ceļos.

Teksts: svētceļojuma organizatore un katehēte Rudīte Laganovska
Foto: personīgais arhīvs


30.08.2017
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...