Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas Valsts ģimnāzijas komanda iesaistās projektā “IZZINĀT. PIEREDZĒT. RĪKOTIES”

Sākot ar 2017. gada janvāri Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji darbojās jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projektā "Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties", kuru organizēja Izglītības attīstības centrs ( IAC) saziņā ar projekta atbalstītāju - Britu padomi Latvijā.

Līdzdalībai projektā tika apstiprinātas 12 skolu komandas, starp kurām bija gan Rīgas apkaimju, gan Daugavpils un Latvijas pierobežas skolas, arī mēs - Viļakas Valsts ģimnāzijas komanda. Projekta mērķis bija sniegt skolu jauniešiem daudzveidīgas iespējas iesaistīties interaktīvās, jēgpilnās darbībās, apgūstot Latvijas, Eiropas un globālās vērtības un to savstarpējo saistību. Projekta darbība tika veidota tā, lai piederības sajūta, sociālā saskaņa un sadarbība attīstītos caur personisko pieredzi, ne vien izzinot, bet arī izjūtot, saistot reālo situāciju un cilvēku vajadzības ar esošajām un nepieciešamajām prasmēm un resursiem.

Tālab minētā projekta ietvaros janvārī Viļakas ģimnāzijas komanda 5 cilvēku sastāvā – Laila Milakne un Kristaps Dortāns (11.c kl.), direktore Sarmīte Šaicāne un skolotājas  Lilita Bizune un Madara Jeromāne devās uz Siguldu, lai piedalītos ziemas seminārā "Mani stāsti Latvijai". Triju dienu laikā tika paveikts ļoti daudz - jauniešiem un skolotājiem bija iespēja papildināt zināšanas par Latviju, attīstīt līdzdalības, medijpratības  un kritiskās domāšanas prasmes. Lektori - Mārtiņš Daugulis, Leonarda Ķestere, Daina Zelmene, Ingūna Irbīte, Ieva Niedre, Brigita Stroda - bija lieliski! Semināra nodarbībās centāmies iepazīt paši sevi, savu skolu, kopienu un Latviju un apliecināt prasmi un attieksmi darbībā.

Lai sekmētu projekta rezultātu ilgtspēju, tā norisē nozīmīga vieta ir skolas vadībai un pedagoģiem, kuri rada apstākļus skolēnu līdzdalībai un iestrādā iegūto pieredzi sistēmiskā skolas tālākajā darbībā. Tāpēc projekta "Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties" īstenošanas gaitā tika plānotas dažādas aktivitātes ģimnāzijā un kopienas ietvaros. Tās īstenoja skolas komanda, kas paredzēja Latvijas valsts attīstības un mūsdienu vērtību izzināšanu valsts simtgades kontekstā. Kā spilgtākos piemērus varētu minēt Projektu nedēļas “Dāvana Latvijai simtgadē” pasākumi, Metodiskā diena novada skolotājiem, Baltā galdauta svētki, izglītojoša ekskursija uz Rīgu , z/s “Kotiņi” apmeklējums un sadarbībā ar Viļakas Jauniešu centru organizētā jauniešu neformālās izglītības konference „Nāc un piedalies!”.

Savukārt, jūnija nogalē minētā Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēnu un skolotāju komanda, kurai pievienojās Rutta Jeromāne , piedalījās projekta vasaras skolā “Komandā ir spēks”, kur notika paveiktā apkopošana un tālākās darbības plānošana. Šoreiz IAC projekta darbība notika Latvijas Universitātes konferenču un atpūtas kompleksā “Ratnieki” Līgatnes novadā. Piecas dienas aizritēja spraigā gaisotnē gan apgūstot teorētiskās zināšanas , gan darbojoties praktiski.

Uzsākot vasara skolu, IAC projekta satura vadītāja Aija Tūna aicināja dalībniekus dalīties pieredzē par aizvadīto periodu un veidot savas „dārgumu krātuves”, kur apkopot interesantākos citu skolu stāstus un idejas. 12 skolu prezentācijas liecināja par aktīvu darbību pavasara cēlienā. Viļakas Valsts ģimnāzijas komanda arī bija sagatavojusi informatīvu plakātu par gatavošanos valsts simtgadei mūsu skolā, Laila un Kristaps stāstīja klātesošajiem par veikumu. Iepazīstoties ar dalībnieku prezentācijām, uzzinājām par aktivitātēm citās Latvijas skolās un kopienās - interesantām projektu nedēļām, tematiskām fotoizstādēm, musturdeķu veidošanu, pašvaldības vēlēšanu simulācijas spēles aspektiem u.c.

Projekta laikā spēlējām Daugavpils universitātes pētnieku Ž.Badina u.c izstrādāto erudīcijas spēli “Trāpi simtniekā”, kad 100 jautājumi un to atbildes lika aizdomēties gan jauniešiem, gan skolotājiem.

Sociālo mediju un digitālā mārketinga eksperts Artūrs Mednis kolorītā stāstījumā dalījās pieredzē, uzsverot mediju lomu izglītības procesā un sadzīvē. Viņš vadīja praktiskās nodarbības Medijpratība, minēja  daudz interesantu piemēru un uzsvēra, ka svarīgākais ir mērķtiecīgs informācijas saturs, nevis veids, kādā tā tiek nodota.

Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīva centra direktores Lindas Vaškevičas-Veitas lekcija “Producēšana: no idejas līdz radīšanai” ieveda mūs pasākumu plānošanas un organizēšanas labirintos. Arī pašiem nācās tos “izstaigāt”, veidojot tematiskas instalācijas. Savukārt, Ķekavas novada jaunieši piedāvāja vakara izrādi “Dzīvot. Pārdzīvot” un atklāja savus dzīves stāstus, lai rosinātu ikvienu padomāt par ģimenes lomu personības un mūsdienu garīgo vērtību veidošanā.

Lektors un komandas veidošanas treneris Toms Urdze runāja par efektīvas komandas veidošanas aspektiem un aicināja pabūt „Pasaules kafejnīcā”, bet praktiskajās nodarbībās ļāva izbaudīt komandu cīņas azartu. Priecājamies par Viļakas –Špoģu komandu un veiksmīgajiem startiem bumbiņu mešanā un stafetē ar cilpām!

Lielu interesi izraisīja fonda “1836” koordinatora Enriko Plivča stāstījums un prezentācija par Latvijas robežas apceļošanu 1836 km garumā, piedaloties projektā  “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!”. Ceļošanas prieks tika apliecināts ar skanīgām dziesmām ģitāras pavadījumā.

Piedzīvojumiem un atklāsmēm bagāta bija projekta dalībnieku piedalīšanās sarunu festivālā “Lampa” Cēsīs. Teltī “Spuldze” jaunieši piedalījās diskusijā”Dzīvot Latvijā? Man patīk dzīvot Latvijā!”, kuru vadīja moderators Juris Jonelis. Priecājamies par Kristapu Dortānu, kurš aktīvi iesaistījās diskusijā, lai runātu par jauniešu problēmām Latvijā, bet Laila Milakne ir iemantojusi medijpratības termometru un  lietusmētelīti ar LMT logo!

Vasaras skolas kopsavilkuma pasākums „Ar kādām domām es dodos tālāk” notika viesu namā „Laimes ligzda”, kur tika apkopots paveiktais ,un projekta dalībnieki pateicās IAC programmas vadītājai Lindai Klušai , IAC direktorei Ivetai Vērsei par sadarbību!

Projekta noslēgumā jāatzīst, ka priecājamies par lielisko iespēju darboties projektā "Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties". Ģimnāzijas komandas dalībnieki ir raduši jaunas idejas, lai virzītu ikdienas dzīvi uz pārmaiņām. Laikmetīgs redzējums par Latvijā un pasaulē notiekošajiem procesiem ir nepieciešams ikvienam no mums!

Ģimnāzijas direktore un Viļakas Valsts ģimnāzijas projekta grupas koordinatore Sarmīte Šaicāne atzīst: „Ģimnāzijas komandas iesaistīšanās projektā deva iespēju pilnveidoties, uzlabot prasmes un iemaņas pilsoniskās līdzdalības jautājumos, mācīšanas un mācīšanās jomā, virzīties uz iedvesmojošām pārmaiņām, iegūt jaunas kreatīvas idejas, darīt lietas ar iedvesmu un prieku, sajust gandarījumu par veikumu gan mazajā projekta komandā, gan ģimnāzijas saimē, dalīties ar informāciju novadā un ārpus tā.

Stādus, kas iestādīti Izglītības attīstības centra un Britu padomes projektā „Izzināt.  Pieredzēt. Rīkoties” audzēsim tālāk, daloties ar jaunieguvumiem gan novada skolotāju konferencē šī gada augustā, gan ģimnāzijas Metodiskā tālākizglītības centra darbā, gan darbīgajā skolas ikdienā.”

 

Informāciju sagatavoja projekta "Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties" Viļakas Valsts ģimnāzijas komandas dalībnieces Lilita Bizune un Rutta Jeromāne


 

06.07.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Strauta, Grieta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...