Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada senioru sporta spēles 2017

Labdien, cienījamie Viļakas novada ļaudis!

Kā katru gadu, 20. maijā novada seniori pulcējās pie Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas ēkas ar mērķi atcerēties skolas un jaunības dienas, pārmīt kādu vārdu par darba gaitām un, protams, izmēģināt savus spēkus dažādos sporta veidos. Šis pasākums novada ļaudīm, kas nav ieslēgušies savās mājās vai dzīvokļos, ir darbīgi un enerģiski, aktīvi sabiedriskajā dzīvē, ar novada domes atbalstu tiek organizēts katru pavasari kopš gada, kad Viļakā notika Latgales senioru 10. dziesmu un deju festivāls. Domes speciālistu un institūciju atbalstam ir ļoti liela nozīme, jo jāsagatavo pati programma, sporta inventārs, jāorganizē tiesnešu darbs, jāsakārto sporta laukumi, jāpadomā par drošību, apbalvošanu, ēdināšanu un daudz citiem sīkumiem, bez kuriem neiztikt.

Kaut šogad pavasaris nelutināja zemniekus ar siltumu, sacensību diena bija samērā laba – bez lietus, bez svelmes, bet silta. Plkst. 10:00 sacensību galvenais tiesnesis Ēvalds Vancāns ziņoja Viļakas novada domes priekšsēdētājam Sergejam Maksimovam par gatavību sacensību sākumam. Sportistus no visiem novada pagastiem sveica un vēlēja panākumus pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja Maija Golubeva un LR Saeimas deputāts Ivans Ribakovs, kurš dāvināja biedrībai sporta inventāru. Biedrība savā sēdē lems, kam šo inventāru nodot – sporta skolai vai jauniešu centram. Jaunieši šogad nāca palīgā sporta skolai kā tiesneši un viņu palīgi.

Sacensības notika septiņās disciplīnās un visur tika uzrādīti pietiekami labi rezultāti. Viskuplākā komanda pārstāvēja Kupravas pagastu, grupas vadītāja Emerita Prancāne un pārvaldes vadītājs Aleksandrs Tihomirovs. Jāsaka, ka varbūt tādēļ, ka tuvojas vēlēšanas (piezīme - raksts tapis maija beigās), pārvaldnieki kļūst laipnāki un tuvāki saviem vēlētājiem, bet tas nav raksturīgi visiem mūsu novada pārvaldniekiem. Piemēram, Šķilbēnu, Medņevas, Susāju, Vecumu, Žīguru pagasta pārvaldes vadītāji vienmēr ir kopā ar saviem iedzīvotājiem – gan pasākumos, gan dzīvē. Priecē tas, ka katrā pagastā ir aktīvi un atsaucīgi sportisti. Vairāki uzvarēja dažādās disciplīnās un saņēma diplomus, reizē arī deva uzvaras punktus komandas grozā. Jaunākiem senioriem nepadodas arī vecākie pensionāri. Tā Ivans Gajevs no Žīguriem un vecumiete Virgīnija Augustāne, kuru vecums ir pāri 80 gadiem, “izgrieza pogas” daudz jaunākiem sacensību dalībniekiem, kā arī saņēma goda medaļas kā paši “jaunākie” sportisti. Sacensības noritēja draudzīgā un radošā atmosfērā. Dalībnieki, jautāti par nākamo gadu, apstiprināja gatavību startēt atkal. Tātad būs iespēja satikt vienlaicīgi bijušos draugus, darba kolēģus, reizē arī pretiniekus.

Beidzoties sacensību programmai, tiesneši rezumēja komandu sniegumu un individuālos rezultātus, attiecīgi piešķīra punktus un vietas, noteica uzvarētājus katrā disciplīnā, individuāli un komandu vērtējumā. Šogad godpilno 3. vietu starp pagastiem izcīnīja Vecumu pagasta komanda, grupas vadītāja Jevģēnija Račāne, pārvaldes vadītāja Ligija Logina, 2. vietā ierindojās Kupravas pagasta komanda, grupas vadītāja Emerita Prancāne, pārvaldes vadītājs Aleksandrs Tihomirovs, bet 1. vietu un skaistu kausu saņēma Šķilbēnu pagasta komanda, grupas vadītāja Ņina Mihailova, komandu veidoja Pēteris Vancāns, pārvaldes vadītājs Andris Mežals. Apsveicam komandas – uzvarētājas ar sasniegumiem un no sirds pateicamies visiem dalībniekiem un atbalstītājiem par piedalīšanos, jo gan laukos, gan pilsētā viss steidz uz priekšu – mazdārziņi un citi darbi. Noslēgumā Ilona Bukša kopā ar vokālo ansambli “Atvasara” no Vecumiem veicināja pavasara noskaņu visiem klātesošajiem ar dziedāšanu, bet skolas pavāre Inese Petrovska pacienāja ar pīrādziņiem un pusdienu zupu. Viļakas Kultūras nams un Ivars Kuprišs nodrošināja muzikālo noformējumu. Fotoamatieri Andris Zelčs un Rūta Cibule “makšķerēja” un fiksēja pasākuma mirkļus, tos var skatīties gan informatīvajā izdevumā, gan mājaslapā www.vilaka.lv. Visiem liels paldies par darbu, atbalstu un piedalīšanos. Līdz nākamajiem startiem!

Ar cieņu novada pensionāru biedrības valde


20.06.2017
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Niklāvs, Niks, Nikolajs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...