Viļakas novada domes mājas lapa

Veselības diena „Sporto vesels” Viļakas pirmsskolas izglītības iestādē „Namiņš”

7. jūnijā LMT projekta un Latvijas tautas sporta asociācijas veselības nedēļas ietvaros Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes „Namiņš” rotaļu laukumus pieskandināja mūzika un bērnu balsis. Ciemos pie mazuļiem ieradušies nākamie Viļakas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolēni ar savu audzinātāju - skolotāju Līgu Leitenu, kura ir arī mūsu pirmsskolas audzēkņa Markusa māmiņa.

Lielajiem skolēniem prieku radīja atmiņas par bērnudārzu, jo paši kādreiz bija tā audzēkņi, kā arī daža ne tik laba atmiņu epizode izsauca emocijas, kuras noslāpēt varēja azartisks prieks par savu varēšanu apvienot tik dažādus bērnus kopīgai rosmei un darbībām. Lielie skolēni, pārtapuši pasaku varoņos - lapsā, ežos, vilkā un pelē -, ierādīja mazajiem vingrojumus, kurus veselīgi pildīt no rīta, lai pamostos no miega un iegūtu enerģiju rīta darba cēlienam. Mazie bērni centīgi vingroja, atdarinot kustības savā izpildījuma manierē. Lai arī ne visai precīzi izdevās, toties tas bija jautri un omulīgi.

Kopā ar pasaku varoņiem devāmies pa rūķu taku rotaļā „Rūķu vārti”, izmēģinājām spēkus tūrisma sporta veidā – iešanā pa paralēli nostieptām virvēm, ceļojām ar Ezi pa mežu, meklējot draugus: šķēršļu joslas pārvarēšana, smilšu maisiņu mešana cauri vertikāli nostiprinātiem apļiem, bumbiņu nešana un „zirgu pajūgu” sacensības.

Uzvarētāji, kā arī balvu ieguvēji, protams, bija visi – diploms un konfekšu tūta – viena liela un sadalāma starp visiem grupiņas bērniem.

Sporta svētki vienmēr iepriecina, jo tā ir iespēja pabūt kopā kopīgā pasākumā, darīt interesantas lietas, apgūt iemaņas, kuras noder ikdienā. Aktivitāte un kustīgums palīdz virzīties uz priekšu gan lieliem, gan maziem pirmsskolas iemītniekiem, palīdz pārvarēt nedrošību, biklumu un neticību saviem spēkiem. Lai mums visiem vēl ilgi atmiņā šīs skaistās dienas noskaņojums un mūsu darbi sokas ar jaunu sparu kā atbalss tam sportiskajam garam, kas lika pieaugušajiem uz brīdi kļūt maziem un azartiskiem, bet bērniem ļāva izjust kustību brīvību.

 

Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja Guna Rižanova


08.06.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...