Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Bērni un jaunieši Baznīcu naktī Šķilbēnos

Trešo gadu pēc kārtas Latvijas mēroga kultūras pasākumā “Baznīcu nakts”, kas šogad notika 2. jūnijā, piedalījās Šķilbēnu Romas katoļu draudze. Baznīcu nakts centrālais notikums ir Svētā Mise, kuru celebrēja draudzes prāvests Staņislavs Prikulis un priesteris Felikss Šneveļs. Sprediķī priesteris Felikss uzsvēra, ka vienmēr ir jāseko Jēzum, vienalga, vai sirdī ir prieks vai bēdas. “Bāka jūras krastā brīdina jūrniekus, lai kuģi neuzskrietu uz sēkļa. Jēzus mums ir kā bāka, kas atgādina par debesu valstību un liecina, kas visas grūtības varam pārvarēt tikai ar lielu uzticību Dievam,” pamācīja priesteris Felikss Šneveļs. Viņš atzinīgi novērtēja, ka Baznīcu nakts pasākuma laikā bija iespējams katram iemācīties izgatavot rožukroni. “Protams, rožukroni var arī nopirkt, bet paša gatavots rožukronis ir īpašs. Aicinu katram pašam izgatavot rožukroni, tas ir ierocis cīņā pret ļauno garu. Dieva žēlastība sāk plūst uz cilvēku, kad rokās tiek paņemts rožukronis. Aicinu iemācīties lūgties rožukroni, iemīļot šo lūgšanu, jo patiess katolis lūdzas rožukroni,” sacīja priesteris F. Šneveļs.

Šī gada Baznīcu nakts Šķilbēnu draudzē notikums numurs viens bija Šķilbēnu bērnu un jauniešu koncerts “Es dziedāšu un spēlēšu Jēzum”, kurā uzstājās Šķilbēnu pagasta kultūras centra “Rekova” sieviešu vokālais ansamblis “Balseņis”, draudzes jauniešu koris, Šķilbēnu Iniciatīvu centra “Zvaniņi” ģitāristi, individuālus priekšnesumus bija sagatavojuši Viktorija Supe, Terēze Maksimova, Rinalds Logins, Ramona Romanova, Dana Ramanova, duetā uzstājās Marija Maksimova un Karīna Rudziša; dzeju skaitīja Elvita Krakope un Marija Maksimova. Koncertmeistari bija Arnis Prancāns un Karīna Romanova. Visus koncerta apmeklētājus saviļņoja bērnu un jauniešu skaistais koncerts, daži teica, ka šis koncerts noteikti ir jāatkārto, daudzi priecājās, cik mums pašiem ir talantīgi bērni, prot dziedāt, spēlēt dažādus mūzikas instrumentus, vēl skaisti runā dzeju un paši piesaka programmu.

Tā kā pagājušajā gadā draudzes jaunieši bija piedalījušies Pasaules jauniešu dienās Krakovā, Polijā, un Tezē dienās Rīgā, tad prāvests Staņislavs Prikulis aicināja jauniešus pastāstīt citiem par savu pieredzi, sagatavot prezentācijas, pašiem apkopot fotogrāfijas, stāstus un pabūt atmiņās – pasākumos, kur viņu dvēselēm pieskārās Svētais Gars. Draudzes jaunieši bija apņēmības pilni veikt prāvesta uzdoto uzdevumu. Jaunieši lūdzās rožukroni, piedalījās koncertā un pastāstīja par pagājušajā gadā apmeklētajiem garīgajiem pasākumiem.

Elvita Krakope ir Pasaules jauniešu dienu un Tezē pasākuma dalībniece, vērtējot aizvadīto Baznīcu nakts pasākumu, teica: “Man patika, ka bija iespēja pastāstīt citiem par Pasaules jauniešu dienām, bijām sagatavojuši prezentācijas un ievietojuši savas bildētās fotogrāfijas, bija prieks pastāstīt par mūsu pieredzi. Tas bija skaisti, ka bija iespēja tieši jauniešiem lūgties rožukroni, nākamreiz to darīt būs vieglāk un droši vien izdosies labāk. Ļoti ātri pagāja bērnu un jauniešu koncerts, gribējās, lai koncerts tik drīz nebeidzas. Vēlētos, lai pasākumā būtu vairāk cilvēku, tad būtu vēl lielāks prieks. Varbūt citu gadu kaimiņdraudzes varētu vienoties un pasākumu rīkot vienā vietā, lai būtu iespēja aizbraukt un iepazīties ar citu baznīcu. Piemēram, es gribētu apmeklēt Viļakas Romas katoļu baznīcu, ko esmu apmeklējusi tikai bērnībā, bet gribētos, lai ir iespēja to iepazīt tuvāk.”

Pagājušajā gadā Pasaules jauniešu dienas un Tezē Rīgā apmeklēja Marija Maksimova, viņai arī bija iespēja piedalīties Baznīcu nakts pasākuma organizēšanā Šķilbēnu draudzē. “Domāju, ka varēja būt lielāka atsaucība jauniešu vakaram. Prieks, ka biju atbildīga par vairākām Baznīcu nakts aktivitātēm, tā man ir jauna pieredze. Pasākums bija skaists, īpaši patika koncerts. Citu gadu gribētu, lai notiek slavēšana,” atzina Marija.

Baltinavas un Šķilbēnu draudzes prāvests Staņislavs Prikulis sacīja: “Esmu pateicīgs Dievam, ka arī šogad mūsu draudzē notika Baznīcu nakts. Tādā veidā ir iespēja svinēt svētkus kopā ar draudzes locekļiem, ir iespēja pabūt kopā, pirmkārt, jau lūgšanā Sv. Mises un rožukroņa laikā, kā arī dziedot un spēlējot Jēzum, otrkārt, ir iespēja piedalīties praktiskās darbnīcās un pabūt kopā kopīgā maltītē. Tādi mirkļi ir ļoti svarīgi draudzei, tie mūs vieno, ļauj mums redzēt Sv. Gara dāvanas, kuras esam saņēmuši, un spējam tās pielietot draudzes dzīvē. Jutām arī, cik ļoti ir vajadzīga draudzes māja, kuru pašlaik ar draudzes locekļu atbalstu un aktīvu līdzdalību atjaunojam. Protams, pats galvenais - ir vajadzīga garīgā atjaunotne, lai mēs katrs būtu piederīgs draudzei, lai katrs iesaistāmies vai kā dalībnieks, vai kā pasākumu organizētājs, svarīgi, lai katrs apzinātos savu nozīmi un vietu draudzē. Mēs katrs varam bagātināt draudzes dzīvi un paši kļūt garīgi bagātāki!”

Liels paldies Dievam, kas mūs vienoja un iedvesmoja veidot pasākumu Šķilbēnu draudzē. Sirsnīgs paldies Sandrai Bukšai, Anitai Koniševai, Ingūnai Kaņepei, Gunai Loginai par meistardarbnīcu vadīšanu, Karīnai Romanovai un Vilim Cibulim par atsaucību un koncertprogrammas sagatavošanu, Šķilbēnu Sociālās aprūpes mājas kolektīvam par gardo zupu, Šķilbēnu draudzes jauniešiem - Marijai, Karīnai, Elvitai, Egilam, Elīnai, Sintijai, Patrīcijai un Kristiānam - par uzdrīkstēšanos un jauniešu vakara noorganizēšanu!

 

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne


06.06.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...