Viļakas novada domes mājas lapa

Izlaidums Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa”

Maija nogalē, kad pieneņu saulītēm pilnas pļavas, pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” (turpmāk tekstā – iestāde) vecākās grupiņas bērniem notiek izlaiduma svinības. No kurienes gan nāk šie zēni un meitenes? Zēni nāk no dziļām ziemām un vējainiem rudeņiem, bet meitenes – no plaukstošiem pavasariem un saulainas vasaras. Bet viņi visi zina, kur dosies nākamajā rudenī. Uz skolu!

Izpušķotajā zālē svinīgi ienāk šī izlaiduma bērni un nosauc savu vārdu. Ar šiem svētkiem tik ierastais ceļš uz iestādi vairs netiks mīts. Jārod būs nu jauns ceļš – ceļš uz skolu. Šis ceļš būs jauns un vēl svešs. Kurš varētu iedrošināt pa to uzsākt gaitu? Malduguntiņas (sešgadīgie bērni) ir ar mieru spīdināt savus lukturīšus un izgaismot ejamo ceļu. Tomēr Malduguntiņas nomaldās – lai rādītu citiem ceļu, ir pašiem jābūt pietiekami gudriem. Tāpēc Malduguntiņas nolemj vēl vienu gadu pamācīties dažādās gudrībās tepat “Lāčuku” grupiņā, bet topošie pirmklasnieki drosmīgi apņemas paši visu uzzināt, visu atrast, daudzas takas izskraidīt, daudzus ceļus izstaigāt. Arī pašu galveno – ceļu uz skolu.

Bērni sadodas rokās, nodzied dziesmu “Sveiki, draugs!”, šķiroties samīļo viens otru, vēl, lai labi veicas skolā.

Skolotāja Karina laimes atslēdziņu katram līdzi ceļā dod, lai visas durvis ar vieglu roku atdarīt spētu. Skolotāja Ilona vēja viegluma spārnus pie pleciem katram liek, lai grūtībām pāri kā putni var skriet.

Laimes atslēdziņu un viegluma spārnus saņem arī vadītāja Ilze un mūzikas skolotāja Elita.

Vēl tikai dokumenta par programmas apguvi saņemšana, ciemiņu laba vēlējumi un puķes, un nepacietīgi gaidītās dāvanas...

Iestādes vadītāja novēl bērniem veiksmīgas skolas gaitas un darbiniekiem dāvina aproces, kurām piemīt maģisks spēks, jo tās rotā latvju rakstu zīmes.

Novēlējuma vārdus gaviļniekiem saka Viļakas novada domes izpilddirektore Zigrīda Vancāne un Medņevas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Prancāns.

Svētki galā, bērniem novēlēts laimīgs ceļš, zinību kalnā kāpjot, un visiem vēlam siltu, saulainu, priecīgu vasaru!

 

Medņevas pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa” pirmsskolas skolotāja Biruta Konovalova


31.05.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...