Viļakas novada domes mājas lapa

Žīguru pamatskolas skolēnu sasniegumi

Kā jau katru mācību gadu, arī šajā gadā skolotāji nesavtīgi sniedza zināšanas, iedrošināja un pārliecināja, skolēni mācījās, cītīgi gatavojās un piedalījās Viļakas novada, starpnovadu, Latgales reģiona un Valsts olimpiādēs un konkursos.

20. janvārī starpnovadu latviešu valodas un literatūras olimpiādē 8.-9. klašu skolēniem piedalījās Žaklīna Orlovska, Gustavs Vanags, Martīna Ģertrūde Pavlova.

24. janvārī Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā notika 5. Latgales novada 5.-6. klašu latviešu valodas un literatūras olimpiāde, kurā Žīguru pamatskolu pārstāvēja Beāte Kaņepe un ieguva atzinību.

1. februārī savas zināšanas ģeogrāfijā devās pārbaudīt Gustavs Vanags un Kristers Kaņepe starpnovadu ģeogrāfijas konkursā “Latgale mana un tava”. Abiem puišiem 1. vieta.

17. februārī Balvos starpnovadu matemātikas olimpiādē 5.-8. klašu skolēniem piedalījās Gustavs Vanags.

Savukārt 22. februārī Viļakā 7. klases skolniece Ligita Volkova piedalījās skaļās lasīšanas konkursā “Vārds pie vārda” un ieguva 3. vietu.

27. februārī Balvos norisinājās krievu valodas (svešvalodas) olimpiāde. Mūsu skolu veiksmīgi pārstāvēja 9. klases meitenes Emma Buhtina, Martīna Ģertrūde Pavlova un Veronika Sotova.

3. martā Balvos notika starpnovadu5. klašu angļu valodas viktorīna “Wheel of wisdom”, kurā piedalījās arī mūsu skolas 5. klases skolēni.

10. martā Viļakā tika organizēta novada vizuālās mākslas olimpiāde. Žīguru pamatskolas sasniegumi: Marija Prancāne – 1. vieta, Dreiks Ludikovs – 1. vieta, Elīza Slišāne – 2. vieta, Artjoms Šaicāns – 2. vieta, Kelvins Buhtins – 2. vieta, Veronika Sotova – 2. vieta, Milana Baklagina – 3. vieta, Ralfs Ludikovs – 3. vieta, Žaklīna Orlovska – atzinība.

20. martā Viļakā skolēni piedalījās skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa 1. kārtā. Arī te bez godalgotām vietām neiztika: Dominika Biuka – 2. vieta, Lauris Palameiks – 2. vieta, Annija Plačinda – 3. vieta, Beāte Kaņepe – 3. vieta, Ligita Volkova – 3. vieta, bet iespēju piedalīties 2. kārtā izcīnīja Žaklīna Orlovska – 1. vieta. 6. aprīlī viņa devās uz Balvu Muižu, kur sīvā konkurencē ieguva godpilno 1. pakāpes diplomu.

31. martā 5. un 8. klašu skolēni Beāte Kaņepe, Gustavs Vanags, Valērija Bukovska, Kelvins Buhtins devās uz Viļakas novada angļu valodas olimpiādi, un arī šeit rezultāti neizpalika: Beātei Kaņepei – 2. vieta, Gustavam Vanagam – 3. vieta.

Pirmo gadu 4. klases skolēni Marija Prancāne un Artjoms Šaicāns 8. aprīlī skolu pārstāvēja Latgales reģiona skolēnu 14. atklātajā matemātikas olimpiādē Daugavpilī.

19. aprīlī Marija Prancāne un Artjoms Šaicāns, kā arī Annija Plačinda un Alens Locāns piedalījās novada 3.-4. klašu kombinētajā olimpiādē. Prieks par rezultātiem, jo Marijai Prancānei 1. vieta un Annijai Plačindai 2. vieta.

Savukārt 21. aprīlī 8.-9. klašu skolēni devās uz Rēzekni, lai sevi parādītu un pierādītu Latgales reģiona 4. atklātajā angļu valodas olimpiādē 8.-9. klašu skolēniem. Šajā olimpiādē Emmai Buhtinai – 2. vieta, Gustavam Vanagam – 3. vieta, Kelvinam Buhtinam – atzinība.

26. aprīlī savu prasmi mūsdienu mājsaimniecības ierīču, koku sugu atpazīšanā, kartupeļu mizošanā u.c. uzdevumos mājturības konkursā “Prasmīgie” rādīja Valērija Bukovska, Žaklīna Orlovska, RēzijaSlišāne, Gustavs Vanags, Edgars Kokorevičs un Ralfs Ludikovs.

Protams, bez mācību priekšmetu olimpiādēm un konkursiem, skolēni aktīvi piedalījās arī dažādos ārpusstundu pasākumos. “Zaļā josta” sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju un Valsts izglītības satura centru aicināja Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes, kas bija iesaistījušās makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursos “Tīrai Latvijai!”, piedalīties papildu aktivitātē – radošajā papīra pārstrādes konkursā “PAŠU ROKĀM DARINĀTS DIZAINA PAPĪRS”. Konkursa mērķis - veicināt bērnos un jauniešos izpratni, ka no sašķirotas makulatūras var izgatavot jaunu papīru. Darba uzdevums bija: no makulatūras materiāla – izlietotā papīra - izgatavot paštaisītu, jaunu DIZAINA PAPĪRU, uz kura uzzīmēt, uzrakstīt, aplicēt vai citādi radoši iestrādāt savu VĒSTĪJUMU “TĪRAI LATVIJAI!”. Šajā konkursā piedalījās vairāk nekā 2500 bērni no visas Latvijas. Žīguru pamatskolu pārstāvēja skolotājas Andras Korņejevas vides pulciņa skolnieces Rēzija Slišāne, Valērija Bukovska un Žaklīna Orlovska. Meiteņu darbi tika iekļauti oriģinālāko darbu izstādē.

Paldies skolotājiem par ieguldīto laiku un darbu! Paldies skolēniem un viņu vecākiem par atbalstu un sapratni! Paldies Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei par transporta nodrošināšanu!

 

Žīguru pamatskolas direktore Sanita Orlovska
Foto no personīgā arhīva


09.05.2017
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...