Viļakas novada domes mājas lapa

Projektu nedēļas norise Žīguru pamatskolā

Kā zināms, 2018. gada 18. novembrī Latvija svinēs savu simto dzimšanas dienu. Masu medijos jau labu laiku tiek akcentēta gatavošanās šai lielajai jubilejai. Ikviens tiek aicināts gatavot dāvanu mūsu valstij tās nozīmīgajos svētkos.

Arī mēs, Žīguru pamatskolas saime, jau otro gadu cītīgi gatavojam dāvanu mūsu Latvijai. Šajā mācību gadā projektu nedēļas tēma bija “Latvijai 100”. Šīs nedēļas ietvaros (10.-13. aprīlī) mūsu darbs bija ne tikai pētīt, izzināt, meklēt, mācīties izprast Latvijas valsti un tās vērtības, caur tām mācoties mīlēt savu skolu, pagastu, novadu un valsti, bet arī apzināties, ka katrs ar mīlestību darīts darbs ir paliekoša un nemainīga vērtība.

Ikviens īstens latvietis zina, ka ozols ir spēka un varenības simbols, tāpēc, sveicot Latviju simtgadē, jau pagājušajā gadā bijām iecerējuši visus mūsu skolas saimes labos darbus “iepīt” Latvijas diženākajā un stiprākajā ozolā – sienas dekorā, kuru “audzēsim” trīs gadu garumā. Šogad skolotājs Igors Šnepers kopā ar 6.-9. klašu zēniem īstenoja šo ideju, un pavisam drīz skolas foajē priecēs diženais ozols, kura zaros kuplos mūsu veikums un dāvana gan sev, gan pagastam, gan Latvijai simtgadē. Savukārt skolotājas Andra Korņejeva un Viktorija Zaharova rūpējās par skolas vizuālo noformējumu, lai katram ienācējam šeit gribētos atgriezties.

1.-4. klašu skolēni veidoja ozolzīles, grāmatu plauktos meklēja un apkopoja teikas, ticējumus, tautasdziesmas par ozolu. Savukārt 5.-8. klašu skolēniem, gatavojoties izzinošai ekskursijai “Iepazīsti Latvijas likteņupi – Daugavu”, tika dota iespēja izpētīt informāciju par un ap Daugavu. 9. klases skolēni turpināja mūsu skolas tradīciju un gatavojās spēlei “Es mīlu Tevi, Latvija!”.

Paši devītie, atskatoties uz paveikto, saka: “12. aprīlī projektu nedēļas ietvaros mēs, Žīguru pamatskolas 9. klase, rīkojām spēli “Es mīlu Tevi, Latvija!”. Uztraukums bija milzīgs, jo šķita, ka nespēsim izpildīt mums uzticēto uzdevumu. Bija domas, ka jautājumi ir pārāk sarežģīti, komandas netiks galā vai vienkārši nespēsim paši atbildēt. Sākot zīmēt, griezt, līmēt un lipināt, diskutējām, kā īsti vajadzētu darīt, lai šķistu interesanti un aizraujoši. Pasākuma dienā “savilkām visus galus kopā” un nonācām pie secinājuma, ka, ja ļoti grib, var izdarīt visu.

Šajā spēlē bija divas komandas, kurās bija dažādu klašu audzēkņi un divi skolotāji. Viņi cīnījās sparīgi, jo bija tikai viena punkta pārsvars. Reizēm šķiet, cik tur palika līdz finišam, taču ne velti ir teiciens “nesaki hop, kamēr neesi pārlēcis”.

Lai nu kā, pasākums ļoti vienoja mūs visus ar dvēseliskām dziesmām Veronikas un Emmas izpildījumā. Patīkami bija apzināties, cik ļoti tuvi mēs esam viens otram. Lielu paldies gribētos pateikt skolotājiem par viņu atbalstu un pacietību!”.

Cenšoties saglabāt savas tradīcijas, arī šogad Projektu nedēļas noslēgumā mūsu skolēniem piedāvājām un plānojām doties skolas organizētā ekskursijā “Iepazīsti Latvijas likteņupi – Daugavu”, kuras laikā iepazinām, uzzinājām, apmeklējām un no jaunu atklājām sev Vidus Daugavu jeb Daugavas kreisā un labā krasta ievērojamākās vietas, talantīgu un veiksmīgu mūsu Latvijas cilvēku veikumu abpus Daugavai no Ķeguma līdz Pļaviņām.

Ekskursijas gaitā apmeklējām Ķeguma HES un Enerģētikas muzeja ekspozīcijas un izstādes autentiskā vidē, viesojāmies Skrīveru Saldumu ražotnē, kur mūs gaidīja iepazīšanās ar “Skrīveru Gotiņas” tapšanas vēsturi, filmiņa par saldumu ražošanu, “Skrīveru Gotiņas” ekspedīcija ar iespēju pašiem ietīt savas īpašās konfektes un produkcijas degustācija, jaunatklājām sev sendienu slavu un godu Kokneses pilsdrupās pašā Daugavas krastā, gida pavadībā iepazinām Latvijas tautas kopīgo dāvanu Latvijai 100. dzimšanas dienā - vietā, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne – Likteņdārzā. Šeit arī apraudzījām, kā pieņemas spēkā Žīguru pamatskolas un mūsu bijušo kolēģu, Kupravas pamatskolas skolotāju, 2010. gadā kopīgi stādītā priedīte.

Šoreiz katru no mūsu ekskursijas pieturas punktiem īpašu darīja arī mūsu skolēnu pašu personalizēts stāstījums par Vidus Daugavas krastos esošajām un arī reiz bijušajām ievērības cienīgajām vietām. Tā kā tādu ir ne mazums, daudziem bija iespēja iejusties ceļojumu gidu lomā, sēžot pirmajā solā autobusā un stāstot mikrofonā saistoši un interesanti saviem vienaudžiem un pieaugušajiem. Jāsaka, ka visi jaunie “gidi”, neskatoties uz satraukumu, veiksmīgi tika galā ar uzdevumu un izturēja šo “eksāmenu”.

Jau tuvāk pēcpusdienai mūs “sagaidīja” īsti pavasarīgi saulstari citādi apmākušajās debesīs un vairs tikai vieglas vēja brāzmas Liepsalās, lai mēs droši dotos iepazīt, kā “Daugaviņa puto balti...” - baudīt braucienu Daugavas viļņos ar vareno, teiksmām un varoņstāstiem apvīto liellaivu “Nameisis”, kad ceļojums veda gar Oliņkalnu, Sēlpils pilskalnu un Daugavas daudzajiem līcīšiem stundas garumā. Brauciena laikā par mūsu drošību un labsajūtu gādāja pieredzējuši kapteiņi un, protams, arī drošības vestes visiem ekskursantiem. Atgriežoties krastā, tik mājīga un vilinoša mūs sagaidīja “Liepkalnu” maizes ceptuves ceptā maizīte un citu gardumu smarža un garša. Un tā, sasildījušies, iespaidiem bagāti, devāmies drošā mājupceļā, ko īsināt palīdzēja autobusā kopīgi izdziedātās dziesmas par mūsu Daugaviņu, 9. klases skolnieces Emmas ģitārspēles pavadījuma uzsāktas un “autobusa kopkora” skanīgi turpinātas!

Šādi skaisti, informatīvi un emocionāli bagāti kopīgi braucieni iespējami, tikai esot atsaucīgiem, atbalstot vienam otru un strādājot komandā, tādēļ liels paldies katram un visiem - skolotājiem, klašu audzinātājiem, vecākiem, šoferītim un, protams, mūsu skolēniem – gan kā ieinteresētiem un atbildīgiem ekskursijas dalībniekiem, gan uz brīdi iejūtoties gidu lomā! Mēs patiešām esam lieliska komanda, kura ir pierādījusi, ka spēj kopā droši doties gan Daugavas baltajos viļņos, gan tālākos jūras ceļojumos un, protams, turpinot iepazīt un jaunatklāt mūsu Latvijas novadus!

Žīguru pamatskolas kolektīvs
Foto no personīgā arhīva


03.05.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...