Viļakas novada domes mājas lapa

"Prasmīgajiem" – 5

Viļakas novada 5.-9. klašu skolēnu mājturības konkurss "Prasmīgie" šogad notiek jau piekto reizi.

Pasākuma norises vietas ir bijušas Rekavā, Žīguros, Upītē un Vidučos. Jubilejas konkurss, kura tēma bija „Palīgi mājsaimniecībā”, notika 26. aprīlī Viļakā un iesākās ar Viļakas pamatskolas ansambļa muzikālo sveicienu „Mazs cinītis gāž lielu vezumu”.

Savas zināšanas un prasmes dažādās mājsaimniecības jomās pielietoja piecas komandas. Muzikālā priekšnesuma un prezentācijas laikā komandas iepazīstināja ar sastāvu un skanīgajiem nosaukumiem. Konkursā piedalījās „Jautrie pavāri” no Žīguru pamatskolas, Rekavas vidusskolas „Karotītes”, no Viļakas Valsts ģimnāzijas - „Pīrādziņi”, „Medņevieši” no Viduču pamatskolas un Viļakas pamatskolas „Sprīdīši”.

Praktiskie un teorētiskie uzdevumi bija gan par senajiem darbarīkiem, gan mūsdienīgajiem palīgiem virtuvē. Tika pārbaudītas zināšanas par elektroierīcēm un energoefektivitāti. Konkursanti centās atpazīt koku sugas, kas viņiem gandrīz izdevās. Reklāmās tika piedāvātas vēl neredzētas atlaides un izmantošanas iespējas svarīgām mājsaimniecības precēm. Kartupeļu mizošanas prasmes varēja apliecināt komandas stafetē, kurā nācās izmantot arī netradicionālus darbarīkus.

Skolēni ne tikai parādīja esošās zināšanas, radošumu, prasmes, bet arī ieguva daudz jaunas informācijas.

Pēc labi padarītā darba komandas saņēma diplomus un nelielas balviņas par sasniegumiem dažādu uzdevumu veikšanā un veiksmīgākajiem tika piešķirtas nominācijas.

GRAND PRIX šogad pārliecinoši izcīnīja „Karotītes”!

Kopīgās atrakcijās jautri tika nosvinēta 5. konkursa jubileja. Paldies pamatskolas meitenēm Kristiānai, Egijai un Viktorijai par aktivitātēm.

Un kā gan svētki bez superīgi gardajiem pīrāgiem!

Paldies visiem konkursa organizatoriem un dalībniekiem par jauko un darbīgo dienu!

 

Mākslas priekšmetu MA, Rekavas vidusskolas skolotāja Inese Cibule

02.05.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...