Viļakas novada domes mājas lapa

Pavasara svētki Viļakas pirmsskolas izglītības iestādē

Nāc, nākdama, Liela diena,
Visi bērni tevi gaida.

Lieldienu gaidīšanas prieks neizpalika arī Viļakas pirmsskolas audzēkņiem. 18. aprīļa rītā mūsu bērnu sejās raisījās smaids, jo pēc Lieldienu svinēšanas mājās un garajām brīvdienām emociju pilni nāca dalīties ar saviem piedzīvojumiem. Vēl jo vairāk tāpēc, ka līdzpaņemtās Lieldienu raibās olas dod jaunu sparu gan olu kaujās, gan olu ripināšanā, ko bērni labprāt un ar prieku veica savās grupiņās.

Šos svētkus bagātināja kopīgs pasākums iestādē, uz kuru sapulcējās gan lielie, gan paši mazākie bērni. Visus uzrunāja Zaķu māte (skolotāja Tatjana). Svētkus jautrākus darīja Zaķēni, Asniņi, Vizbulīte, Saules Zaķēni un Taurenis. Neizpalika arī Vista un Ola.

Pavasarīgus sveicienus grupu bērni viens otram sūtīja caur dziesmām un dejām. Vecākās grupas bērni iepriecināja klātesošos ar teātra uzvedumu „Vista un Ola”, kur aktieru lomās iejutās Sabīne un Dāvids (sagatavoja skolotājas Inese un Terēzija). Skatītāji uzzināja, ko dara ar olām un kā tās pārtop no parastas olas par Lieldienu olām.

Zaķu māte, atgādinot par tradīcijām, imitēja Zaķēnu pēršanu ar pūpolzaru, vēlot visiem labu veselību.

Sagatavošanas grupas Zaķēni raisīja pārdomas, kura olu krāsa Lieldienās ir vispiemērotākā - dzeltena, zaļa vai zila. Lai to noskaidrotu, visi devās uz pļavu ar cerību kādu tur sastapt un pārliecināties krāsu izvēlē.

Pļavā ir jūtams, ka atnācis pavasaris, jo sastaptie Asniņi ir gatavi doties pretī saulei, spraucoties ārā no cietās zemes un gaidot pirmo, silto pavasara lietutiņu. Ceļā Zaķēni satika ne tikai Asniņus, bet arī Saules Zaķīšus, Vizbulīti un Taurenīti. Katrs pastāvēja pie sava viedokļa: Asniņi ieteica olas krāsot zaļas, Saules Zaķīši - dzeltenas, Vizbulīte - zilas, bet Taurenis ieteica Lieldienu olas krāsot raibas visās varavīksnes krāsās. Tas mazajiem Zaķēniem šķita vislabākais veids, kā to darīt.

Zaķu māte uzsvēra, ka Lieldienas ir Saules svētki. Gaisma un siltums, uzvarējis tumsu, atdod zemei un dabai dzīvību.

Paldies sagatavošanas grupas skolotājām Tatjanai Aleksejevai un Lilijai Strupkai par svētku vadīšanu un organizēšanu. Paldies mūzikas skolotājai Elitai Loginai par iemācītajām dziesmām un dejām, kā arī par ieteikumiem svētku norisē. Paldies pašiem mazākajiem iestādes bērniem, vidējās grupas bērniem un skolotājām, kā arī auklītēm, vecākiem un visiem, kas piedalījās šajos skaistajos pavasara svētkos!

 

Pirmsskolas skolotāja Inese Saida


24.04.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...