Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Ārsti un farmaceiti tiek aicināti izmantot E-veselības mācību materiālus

Lai nodrošinātu atbalstu E-veselības lietošanas uzsākšanai un pilnvērtīgai sistēmas lietošanai, Nacionālais veselības dienests (NVD) ir izstrādājis mācību materiālus ārstiem un farmaceitiem. Materiālos ir ietvertas un soli pa solim aprakstītas dažādu E-veselības pakalpojumu lietošanas instrukcijas.

Elektroniskie mācību materiāli ir izstrādāti, ņemot vērā ārstu un farmaceitu priekšlikumus turpmāk apmācības par E-veselību nodrošināt elektroniskajā vidē. Tādējādi E-veselības sistēmas lietošanu profesionāļi varēs apgūt sev ērtā laikā un piemērotā veidā – gan video, gan rakstiskā formātā.

Mācību materiāli tiks regulāri papildināti, ietverot instrukcijas gan par jaunākajiem E-veselības pakalpojumiem, gan dažādiem sistēmas uzlabojumiem. Līdz ar to tiks nodrošināts, ka profesionāļiem ir tūlītēja iespēja iepazīties ar informāciju par jaunākajām sistēmas funkcionalitātēm.

Izstrādātie mācību materiāli ir pieejami E-veselības portāla www.eveseliba.gov.lv sadaļā “Mācību materiāli”. Rakstisku instrukciju veidā šobrīd ir izstrādāti materiāli par aktuālākajiem E-veselības pakalpojumiem, piemēram, ārstiem un ārstniecības personām par darbībām ar e-darbnespējas lapām (atvēršanu, slēgšanu, elektronizēšanu), par pacientu veselības pamatdatu ievadi, par nosūtījumu izveidošanu un citi. Savukārt farmaceitiem – par īpašās un parastās e-receptes apstrādi, kā arī receptes elektronizēšanu.

Savukārt mācību video ir izveidoti par pieciem E-veselības pakalpojumiem, kurus jau brīvprātīgi uzsākušas izmantot daļa ārstniecības iestāžu un aptieku (obligāta šo pakalpojumu izmantošana būs no šā gada 1. septembra). Video ietver instrukcijas par to, kā ārstam izrakstīt e-darbnespējas lapu, e-recepti, kā aizpildīt ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistru (PREDA), savukārt farmaceitam – kā reģistrēt un izsniegt zāles.

Ārstiem ir izstrādāts arī mācību video par to, kā apskatīt un pievienot pacienta veselības pamatdatus (alerģiju, aktuālo diagnožu, medicīnas ierīču u.c.), kuru norādīšana E-veselības sistēmā ģimenes ārstiem ar šā gada 1. jūliju noteikta kā obligāta.

Jau ziņots, ka kopumā līdz šim klātienes semināros ir apmācīti ap 3500 ārstu un vairāk nekā 800 farmaceitu, un, vadoties pēc profesionāļu ieteikumiem, turpmākās apmācības tiks nodrošinātas elektroniskajā vidē. Vienlaikus ārstiem un farmaceitiem tiks nodrošināts arī reģionālais atbalsts, kas paredz iespēju vērsties pēc palīdzības NVD reģionālajās nodaļās, kurās apmācīti darbinieki nodrošinās ārstiem palīdzību sistēmas lietošanas uzsākšanā.

Mācību materiāli un video ir pieejami E-veselības portāla sadaļā “Mācību materiāli”.

 

Informāciju sagatavoja:
Agnese Jasenoviča
Nacionālā veselības dienesta
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece
Tālr.: 67043787

12.04.2017
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Leonīda, Leonīds
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...