Viļakas novada domes mājas lapa

Vecāku diena Rekavas vidusskolas pirmsskolā

Pūpola maigumā izplaucēt dienu,
Aizņemt no saulītes gaismiņu vienu,
Ielikt to sirdī un izbaudīt dienu,
Kurā daudz smaidu, kurā daudz draugu.

23. martā Rekavas vidusskolā notika Vecāku diena. Pirmsskolas grupiņās tā bija īpaša ar to, ka vecākiem bija iespēja ne vien uzzināt par savu bērnu ikdienas gaitām, bet arī gūt pozitīvu noskaņojumu, jo rīts sākās ar pavasarīgu sveicienu vecākiem.

Šis laika posms ir saistīts ar Zemes mātes atmošanos un atjaunošanos. Mostas daba, diena kļūst garāka par nakti un gaisma svin galīgo uzvaru pār tumsu, tāpēc bērni iepriecināja vecākus ar savu priekšnesumu “Kura pavasara krāsa visskaistākā?”.

Vecāki tika iepazīstināti ar aktualitātēm pirmsskolas dzīvē. Interesi piesaistīja logopēdes M. Voikas stāstījums par vecāku lomu bērnu runas attīstībā. Daži vecāki izmantoja iespēju tikties ar logopēdi individuāli.

Sešgadnieku vecākiem bija iespēja uzzināt vairāk par 1. klases mācību līdzekļiem. Vecākiem nopietni jāpārdomā priekšmetu izvēle. Lai labāk saprastu, ko izvēlēties - ētiku vai kristīgo mācību -, bija iespēja uzklausīt kristīgās mācības skolotājas Žannas Maksimovas stāstījumu, kā atšķiras šie divi mācību priekšmeti.

Tā kā tuvojās 25. marts, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena, šīs dienas turpinājumā Rekavas vidusskolā vecākiem tika piedāvāta iespēja noskatīties režisora Viestura Kairiša filmu “Melānijas hronika”.

Pēc filmas tie vecāki, kuriem bērni jau ir skolēni, piedalījās Rekavas vidusskolas skolēnu vecāku kopsapulcē, kur tika apspriestas izmaiņas skolas Iekšējās kārtības noteikumos, runāts par skolas dzīves aktualitātēm, Skolēnu padomes darbu un skolēnu drošību. Vecākiem tika stāstīts par bīstamo interneta spēli “Zilais valis” un iespējamo bērnu uzvedību, iesaistoties šajā spēlē. Vecāku kopsapulci noslēdza Rekavas vidusskolas pašdarbnieku koncerts.

Izvērtējot šīs dienas norisi, varam secināt, ka šāda veida pasākumi veicina vecāku līdzdarbību un ieinteresētību bērna attīstībā un audzināšanā.

 

Teksts: E. Siliņa, A. Keiša
Foto: Kristīna Lapsa, Kristīne Jurāne


28.03.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...