Viļakas novada domes mājas lapa

Putnu – dzejas dienas Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē

Guļu, guļu, miegs nenāk
Apakš kupla ozoliņa.
Kā bij man miegam nākt,
Putni dzied zariņos.

Ar šo tautasdziesmu sākās putnu – dzejas dienas Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa” (turpmāk tekstā – Iestāde).

Marts, aprīlis un maijs ir Latvijas putnu rosīgākie mēneši, jo tad no tuvām un tālām zemēm atlido lielākā daļa gājputnu. Tad sākas lielā dižošanās, dziedāšana un dancošana. Viss miers un klusums nu ir beidzies. Putni iezvana pavasara atnākšanu.

Grupām tika dots uzdevums – iemācīties dzejoļus par putniem. Protams, ka paši mazākie Iestādes bērni bija klausītāji un līdzjutēji.

Kamēr viens bērns skaita dzejoli, tikām citi ar interesi vēro un klausās par putnu ikdienu, interesanto dzīvesveidu, mēģina iztēloties nosauktā putna izskatu.

Protams, neizpalika arī aktivitātes - kopīgi mēģinājām saklausīt un atpazīt putnu balsis, vērojām putnu dejas un kaujas. Izpētījām putnu olas – cik atšķirīgas gan pēc lieluma, gan pēc krāsas. Mēģinājām atpazīt putnu ligzdas un izzināt, kur kuram patīk veidot savu mājokli.

Katram pasākuma dalībniekam tika pasniegts pateicības raksts un pārsteigums – kinderola un konfekte. Mazie klausītāji saņēma konfektes.

Mēs sapratām - esam gatavi sagaidīt gājputnus mājās! Lai pieskandē mūsu sētas ar skanīgām dziesmām, jautru čivināšanu un prieku.

 

Medņevas pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa”
vadītāja Ilze Brokāne


27.03.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...