Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Iedzīvotāji aicināti balsot par 20 iecerēm Viļakas novada attīstībai

“Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) projekta “LMT Latvijai” ietvaros no Viļakas novada saņēmis 20 ideju pieteikumus, no kuriem visi izvirzīti otrajā kārtā. Iedzīvotāji aicināti novērtēt projektus, balsojot par labākajām iecerēm Viļakas novada dzīves uzlabošanai. Kopumā “LMT Latvijai” šogad sagatavoti un iesniegti 140 projektu pieteikumi.

“Esam gandarīti, ka šogad par “LMT Latvijai” novadu iedzīvotāji izrādīja īpaši lielu ieinteresētību. Sadarbībā ar pašvaldībām šogad pirmo reizi organizējām sešus informatīvos seminārus. Klātienē tikāmies ar iedzīvotājiem un rosinājām uzdrošināties piedalīties. Priecē pašvaldību pieaugošais atbalsts aktīvajiem novadniekiem, lai, kopīgi sadarbojoties, veicinātu sava novada attīstību. Ikkatra doma var tapt par labu darbu, tāpēc aicinu ikvienu iedzīvotāju novērtēt un atbalstīt labākās ieceres, kuras šogad īstenot Viļakas novadā,” rosina LMT prezidents Juris Binde.

Lai noteiktu uzvarētājus un finansējuma saņēmējus, līdz 21. aprīlim plkst. 17.00 ikviens interesents ir aicināts novērtēt otrajā kārtā izvirzītos projektus interneta vietnes www.lmt.lv sadaļā “LMT Latvijai” (www.lmt.lv/lmtlatvijai). LMT klienti var balsot arī īsziņas veidā, sūtot izvēlētā projekta identifikāciju uz numuru 1668. Piemēram, balsojot par projektu, kas sarakstā ir ar pirmo kārtas numuru, jāsūta īsziņa ar tekstu: Vilaka1. Savukārt Viļakas novada domē, Abrenes ielā 26, 106. kabinetā, iespējams balsot arī klātienē, aizpildot balsošanas anketu par kādu no novadnieku iesniegtajiem projektiem.

Ar projektu aprakstiem var iepazīties www.lmt.lv/lmtlatvijai un novada mājas lapā www.vilaka.lv.

Iedzīvotāju ieceru īstenošanai Viļakas novadam kopumā paredzēts piešķirt astoņus tūkstošus eiro. Katram projektam ir iespēja saņemt finansējumu vai līdzfinansējumu līdz 2000 eiro apmērā.

“Esam priecīgi, ka šogad Viļakas novada iedzīvotāji bijuši aktīvākie projektu ideju iesniedzēji. Gatavojoties lielajam notikumam, Latvijas simtgadei, katram no mums ir svarīgi apzināties, ka dzīvojam paši savā neatkarīgā valstī un pret cilvēkiem, kuri mums dzīvo līdzās, ir jāizturas kā pret savējiem. LMT konkurss dod iespēju cilvēkiem apliecināt piederības un atbildības sajūtu valstij. Projektu pieteicēji iegulda savu brīvo laiku, lai darbotos sabiedrības labā. Tas vēlreiz apliecina domu, ka tikai mēs paši, dodot personīgo ieguldījumu, varam veidot Latvijas valsti,” norāda Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.

Jau ziņots, ka, turpinot ikgadējo projektu konkursu “LMT Latvijai”, šogad pieteikumus varēja iesniegt ikviens Viļakas, Aglonas, Auces, Līgatnes, Gulbenes, Aizkraukles, Talsu un Pāvilostas novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuras deklarētā vai juridiskā adrese ir kādā no minētajiem novadiem.

Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši sekmējot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Kopš 2011. gada projektu konkursa realizācijas laikā kopumā īstenoti vairāk nekā 145 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti visā Latvijā, kam LMT atvēlējis pāri par 380 tūkstošiem eiro. Iepriekš projekti realizēti 31 Latvijas pilsētā un novadā – Alūksnes novadā, Balvu novadā, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Daugavpils novadā, Dobelē, Grobiņas novadā, Iecavā, Jelgavā, Jēkabpilī, Jēkabpils novadā, Krāslavas novadā, Kuldīgā, Liepājā, Līvānos, Madonā, Mārupes novadā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rojā, Saldū, Skrundā, Talsos, Tērvetes novadā, Tukumā, Valkā, Valmierā, Ventspilī un Ventspils novadā.

Papildu informācija:
Vineta Zeltkalne,
Viļakas novada domes Attīstības plānošanas nodaļas Projektu vadītāja
Tālr.: 64507216
E-pasts: vineta.zeltkalne@vilaka.lv

Valdis Jalinskis,
LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs
Tālr.: 29248645
E-pasts: valdis.jalinskis@lmt.lvPROJEKTU APRAKSTI (Word)


Latvijas Mobilais Telefons LATVIJAI

VIĻAKAS NOVADS

Projektu konkurss

Iedzīvotāju balsojums

Projektu apraksti

 

 

1. Rullē zaļi!

Jaunieši vēlas iegādāties tuvākajā apkaimē nepieejamu sporta inventāru – ūdens ķenguru, lai attīstītu ķermeņa fizisko sagatavotību uz ūdens; sešus ātrgaitas zābaku pārus, lai rīkotu neierastas skriešanas nodarbības un sacensības; tandēma velosipēdu, lai nodarbotos ar velosportu, kā arī dotos izbraukumos divatā.

Projekta iesniedzējs: Madara Jeromāne

Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

 

2. Skaistam sākumam!

Rekavas vidusskola pastāv jau vairāk nekā 110 gadu. Skolā mācās daudz talantīgu skolēnu. Aptaujājot skolēnus, secinājām, ka garderobes skapīši ir viena no tām lietām, kas uzlabotu vidi un atvieglotu skolēniem ikdienu. Tāpēc – palīdzēsim Rekavas vidusskolai iegādāties garderobes skapīšus skaistam sākumam!

Projekta iesniedzējs: Pēteris Vancāns

Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

 

3. Top draudzes māja dāvana Latvijas simtgadei

Aktīvā Šķilbēnu Romas katoļu draudze piedalās Latvijas mēroga pasākumos kā Baznīcu nakts un Tezē dienas. Lai noorganizētu šos un citus garīgos un kultūras pasākumus, draudzei ir nepieciešams atjaunot vēsturisko draudzes māju blakus baznīcai. Palīdzi mums sagaidīt Latvijas simtgadi atjaunotajā draudzes mājā!

Projekta iesniedzējs: Staņislavs Prikulis

Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

 

4. Pirmais karogs un T krekli jauktajam korim “Viola”

Jauktais koris “Viola” ir vienīgais koris Viļakas novadā. Ar savām skanīgajām dziesmām un pozitīvo noskaņojumu tas priecē gan sava novada, gan tuvākos un tālākos klausītājus. Latvijas simtgades pasākumos piedaloties, karogs būs apliecinājums dziesmas un kopdziedāšanas spēkam, kā arī piederībai savam novadam un valstij.

Projekta iesniedzējs: Inese Cibule

Nepieciešamais finansējums: 670,00 €

 

5. Darba vides uzlabošana Rekavas vidusskolas skolotāju kolektīvam

Skolotāju istaba ir telpa, kurā kolektīvs pavada savas darba dienas brīvo laiku, tādēļ tai jābūt kā enerģijas avotam – gaišai, sakārtotai, pielāgotai dažādu darbu veikšanai. Labiekārtojot skolotāju istabu, tiks būtiski uzlabota darba vide Rekavas vidusskolas skolotāju kolektīvam.

Projekta iesniedzējs: Inese Cibule

Nepieciešamais finansējums: 1800,00 €

 

6. Čilipīnes kapsētas žoga atjaunošana

Kapsēta ir paaudžu satikšanās vieta, kurā tiek godātas ģimeniskās vērtības. Čilipīnes ciema kapi ir vieni no lielākajiem Šķilbēnu pagastā. Pateicoties dalībai iepriekšējos projektos, kapsētā veikti vairāki labiekārtošanas darbi. Saglabājot Čilipīnes kapsētas kultūrvēsturisko mantojumu, nepieciešams atjaunot kapsētas žogu.

Projekta iesniedzējs: Emerita Ločmele

Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

 

7. Tējas vakari Viļakas novadā

Lai palīdzētu vecāka gadagājuma ļaudīm socializēties, Viļakas novada pensionāriem tiks rīkoti omulīgi tējas vakari. Projektu īstenojot, nepieciešams iegādāties pārnēsājamu nojumi un piknika piederumus. Nodrošinot pozitīvu atgriezenisko saiti, projektā aicināti palīgi kā galda klāšanā, tā arī tējas dzeršanā.

Projekta iesniedzējs: Laura Šakina

Nepieciešamais finansējums: 1180,88 €

 

8. Šķēršļu josla dabas parkā “Balkanu kalni”

Sadarbojoties ar Alūksnes zemessardzes 31. kājnieku bataljona zemessargiem, Rekavas vidusskolas jaunsargi un viņu vecāki izstrādājuši projektu – “Šķēršļu josla dabas parkā “Balkanu kalni””. Organizējot sporta turnīrus un vasaras nometnes, šķēršļu joslas izveide dabas parka apmeklētājiem dotu iespēju iesaistīties sportiskās aktivitātēs.

Projekta iesniedzējs: Inese Lāce

Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

 

9. Siena šķūņa rebusi

Viļakas pirmskola izveidojusi pasākumu kopu “Siena šķūņa rebusi”. Mērķis: siena šķūni iekārtot par telpu izstāžu un pasākumu rīkošanai, kā arī Viļakas pirmsskolas teritorijā izveidot veselības taku. Vasarā “Siena šķūņa rebusi” ietvaros plānoti tādi pasākumi kā Veselības diena, Mākslas plenērs un Saulgriežu balle.

Projekta iesniedzējs: Lilita Šnepere

Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

 

10. Lai lietus sitas tikai logu rūtīs!

Žīguru pagastā, Kultūras ielā 3a, atrodas dzīvojamā māja “Kļavas”. Lietus laikā kāpņu telpās ūdens notek nevis caurulēs, bet pa sienām, gadu gaitā gaiteņus ievērojami sabojājot. Ar projekta ietvaros kāpņu telpās tiks veikti demontāžas darbi, atjaunota lietus ūdens savākšanas sistēma un atjaunotas sienas.

Projekta iesniedzējs: Lilita Šnepere

Nepieciešamais finansējums: 1891,00 €

 

11. Mini ierakstu studijas izveide

Mini ierakstu studijas izveide un aparatūras iegāde skolas jauniešiem ļautu radoši darboties: veidot fonogrammas, apgūt jaunas iemaņas un prasmes skaņu ierakstu režijā un augstā kvalitātē veidot demo ierakstus dažādiem konkursiem, skolēnu festivāliem un deju uzvedumiem.

Projekta iesniedzējs: Aldis Prancāns

Nepieciešamais finansējums: 1248,00 €

 

12. Bērnu smaids

Projekta “Bērna smaids” ietvaros plānotais rotaļu laukums vērsts uz iedzīvotāju aktīvās atpūtas pilnveidošanu Viļakas novada Vecumu pagastā. Bērnu laukuma izveide, šūpoļu un kāpšļu iegāde, šķēršļu sienas un slidkalniņa izbūve ir visu pagasta iedzīvotāju sapnis, kas sekmēs Borisovas Vecdārza atpūtas vietas attīstību.

Projekta iesniedzējs: Ligija Logina

Nepieciešamais finansējums: 1993,00 €

 

13. Skatuves tērpu iegāde sieviešu vokālajam ansamblim “Balseņis”

Kultūras centra “Rekova” sieviešu vokālais ansamblis “Balseņis” divu gadu pastāvēšanas laikā uzstājies dažādos pasākumos gan Latvijā, gan ārpus dzimtenes robežām. Lai sniegtie koncerti būtu pilnvērtīgāki un kolektīva koptēls būtu vienots, ansambļa dalībniecēm nepieciešams uzšūt jaunus skatuves tērpus.

Projekta iesniedzējs: Karīna Romanova

Nepieciešamais finansējums: 723,00 €

 

14. Stāvlaukuma izbūve – sakārtota vide un iedzīvotāju drošības garants

Daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji Bērzu ielā 4 vēlas realizēt stāvlaukuma izbūves projektu, nodrošinot drošu vidi bērniem, mājas iedzīvotājiem un ciemiņiem. Ņemot vērā, ka mājā atrodas doktorāts, kas ir primārās veselības aprūpes iestāde Rekovā, stāvlaukumu izmantos arī dažādu dienestu darbinieki.

Projekta iesniedzējs: Vilis Cibulis

Nepieciešamais finansējums: 900,00 €

 

15. Vingrošanas inventārs Rekovā

Nodrošinot kvalitatīvu aprīkojumu fiziskajām aktivitātēm, Rekavas vidusskolas sporta laukumā plānots uzstādīt jaunus vingrošanas stieņus un vēderpreses treniņu solus. Pateicoties finansējumam, ikvienam interesentam tiks dota iespēja rūpēties par savu veselību, kā arī uzlabot fizisko sagatavotību.

Projekta iesniedzējs: Rūta Cibule

Nepieciešamais finansējums: 1998,13 €

 

16. Ārtelpas lektorija ierīkošana privātajā muzejā “Egļavas mežniecība”

Privātmuzejs “Egļavas mežniecība” izveidots, vadoties pēc moto “Kas mīl mežu – mīl dzimteni.” Ierīkojot ārtelpas lektoriju, muzeja apmeklētājiem tiks radīti ērti apstākļi stāstījuma un demonstrējumu uztveršanai. Projekta realizācijas rezultātā katru lekciju varēs apmeklēt apmēram 30 interesentu.

Projekta iesniedzējs: Aldis Pušpurs

Nepieciešamais finansējums: 1000,00 €

 

17. Peldvietas labiekārtošana Upītē

Upītes parkā ir peldvieta “Ontona Slišāna duorzs”, kuru iecienījušas ģimenes ar bērniem. Labiekārtojot peldvietu, tiks iztīrīta dīķa gultne un krasti, izveidota pārģērbšanās kabīne, uzstādīti soliņi, atkritumu tvertnes un smilšu volejbola laukums. Labiekārtotā peldvieta būs ģimenēm draudzīga vide!

Projekta iesniedzējs: Andris Slišāns

Nepieciešamais finansējums: 1990,00 €

 

18. Zaļā klase darbam un atpūtai Viļakas pamatskolā

Skolas zaļajā zonā plānots ierīkot vietu darbam un atpūtai – Zaļā klase. Tā būs veidota kā metāla konstrukcijas nojume ar viegla materiāla jumta segumu un sienas, kas “uzbūvētas” no zaļajiem augiem. Zaļajā klasē būs ērti un droši!

Projekta iesniedzējs: Anželika Ločmele

Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

 

19. “Vesels, jo kustīgs”!

Fiziski aktīvs bērns ir vesels un komunikabls, labāk orientējas telpā un veiksmīgāk apgūst mācību vielu. Viduču pamatskolā mācās 95 skolēni. Pagaidām pagastā nav neviena bērnu rotaļu un atpūtas laukuma, tāpēc pagasta bērniem nepieciešams mūsdienīgs un drošs koordināciju un līdzsvara izjūtu attīstošs laukums.

Projekta iesniedzējs: Vita Dortāne

Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

 

20. Vēsturiskās Marienhauzenas muižas kompleksa zaļās zonas labiekārtošana

Pie vēsturiskās Marienhauzenas muižas, tagadējās Viļakas Valsts ģimnāzijas, atrodas zaļā zona, kuru nepieciešams labiekārtot. Projekta ietvaros plānots izveidot nostiprinātu granīta šķembu celiņu un kultūrvēsturiskās ēkas abās pusēs uzstādīt piemērotus, dizainiskus solus, kas papildinās atpūtas zonu un padarīs to estētiski pievilcīgāku.

Projekta iesniedzējs: Sarmīte Šaicāne

Nepieciešamais finansējums: 1996,34 €

20.04.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Strauta, Grieta
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...