Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēni Latgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē

17. martā Daugavpils Universitātē jau septīto reizi notika Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā izvirzīto zinātniski pētniecisko darbu autori prezentēja savus pētījumus. Visa mācību gada laikā skolēniem bija iespēja izpētīt kādu no pašu izvēlētajiem jautājumiem humanitārajās, sociālajās vai dabaszinātnēs.

Visus Latgales reģiona izglītojamos un skolotājus sveica Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis, vēlot veiksmi, drosmi, pārliecību. Viņš vēlēja skolēniem dzīvē darīt lietas, kas patīk, un visām lietām likt pēc iespējas augstāku mērķi, un, protams, gribu šos mērķus sasniegt. Rektors aicināja neatmest interesi par zinātni un izglītību, sakot, ka arī Latvijā var iegūt kvalitatīvu izglītību.

Daugavpilī bija ieradusies VISC Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta vecākā referente Mudīte Kalniņa, kura sveica visus konferences dalībniekus. Viņa iepazīstināja ar iespējām skolēniem piedalīties Baltijas, Eiropas un pat pasaules līmeņa skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencēs. Viņa aicināja pētīt ilgi un savlaicīgi, vēlot: „Redzēt visu, ko ikviens var redzēt, bet izdarīt secinājumus, kurus citi nevar izdarīt!”.

No 40 Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestādēm konkursam tika iesniegti 230 zinātniski pētnieciskie darbi 26 zinātņu nozarēs. Šogad iesniegto darbu skaits ir krietni pieaudzis. No Viļakas Valsts ģimnāzijas konferencē savus pētījumus mutiski devās aizstāvēt pieci izglītojamie.

Visaugstāko vērtējumu ieguva 12. klases skolniece Ketija Duļbinska. Par savu pamatīgo darbu “Viļakas novada Medņevas pagasta lingvistiskā ainava” viņa izcīnīja 1. vietu kulturoloģijas sekcijā un ieguva tiesības to aizstāvēt Latvijas 41. skolēnu zinātnisko darbu konferencē Rīgā š. g. 22. aprīlī. Ketijai - konkursa laureātei - ir tiesības ārpus konkursa studijām Daugavpils Universitātes bakalaura studiju trīs programmās.

Ieguldīts milzīgs darbs un labi panākumi ir arī 12. klases skolniecei Raineldai Zondakai par pētījumu “Viļakas novada Susāju pagasta viensētu stāsti”. Viņai izcīnīta 3. vieta zemes zinātņu un ģeogrāfijas sekcijā un kā laureātei - ārpus konkursa tiesības studēt Daugavpils Universitātes bakalaura divās programmās.

Veselības zinātnes sekcijā savu pētījumu “Saslimstība ar ļaundabīgajiem audzējiem” prezentēja 12. klases skolniece Amanda Orlovska. Viņas darbs tika novērtēts ar Atzinības rakstu. Darba vadītāja skolotāja Valentīna Beča.

Vēstures un kultūrvēsturiskā mantojuma sekcijā žūrijas komisiju pārsteidza 12. klases skolnieces Elīnas Zaķes prezentācija. Viņa aizstāvēja savu pētījumu “Mototrases „Baltais briedis” vēsture un loma sabiedrībā”. Skolnieces darbs tika novērtēts ar Atzinības rakstu. Darba vadītāja skolotāja Biruta Miņina.

Socioloģijas sekcijā savu darbu “Longborda kultūras vēsture un attīstība Latvijā” aizstāvēja 12. klases skolēns Dāvis Šaicāns. Viņa zinātniskais pētījums tika novērtēts ar Atzinības rakstu. Darba vadītāja skolotāja Sarmīte Šaicāne.

Liels paldies visiem skolēniem, kuru milzīgais ieguldītais darbs ir atmaksājies un ir ticis novērtēts visa Latgales reģiona līmenī. Audzēkņi ir gandarīti par savu veikumu, par to, ka ir iegūta jauna pieredze un zināšanas, kas neapšaubāmi noderēs turpmākajās studiju gaitās. Paldies arī mūsu šoferītim Zigim.

Dabaszinību metodiskās apvienības vadītāja Lilita Šaicāne


21.03.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...