Viļakas novada domes mājas lapa

Lasīšana bagātina prātu, attīsta domāšanu un cilvēka iekšējo pasauli

Viļakas Valsts ģimnāzijas bibliotēkas lasītavā uz dzimtās valodas dienas atzīmēšanas aktivitāti – novada skolu bibliotēku lasītāju skaļās lasīšanas konkursu „Vārds pie vārda” - pulcējās 7. klašu izglītojamie. Jau trešo gadu to organizē novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa.

Konkursa mērķis – rosināt skolēnu interesi par lasīšanu, uzlabot lasītprasmes un izlasītā teksta izpratnes iemaņas. Uz konkursu ieradās centīgākie lasītāji ar pozitīvu motivāciju lasīt un attīstīt savas lasītprasmes no visām novada skolām.

Apsveikumā izskanēja dziesmas un R. Jeromānes dzejolis „Valoda” Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēnu Maira Urbāna, Simonas Zarembas un Katrīnas Narubinas izpildījumā.

Konkursa dalībniekus vērtēja žūrija – novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inese Circene, Viļakas Valsts ģimnāzijas direktore Sarmīte Šaicāne, novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa un bibliotekāre Rutta Jeromāne. Žūrijas locekļi saņēma īpašas pildspalvas.

Lasīšanas konkursam tika izvēlēti teksti no Annas Sakses grāmatas „Pasakas par ziediem”, kur katram ziedam ir savs liktenis. Pasakās var atrast tautas gudrību, romantiku un saskatīt cilvēku raksturus. V. Riekstiņa dalībniekus iepazīstināja ar konkursa norisi.

Konkursa dalībnieki izlozēja uzstāšanās kārtas numuru un pasakas tekstu, skaļi to lasīja, un žūrija vērtēja lasītprasmi – skaidru izrunu un valodu, izteiksmīgumu, prasmi pārstāstīt izlasīto un atbildēt uz žūrijas jautājumiem.

Konkursantu lasīšanas tehnika, vārdu pareizība un skaidra izruna, loģiskā uzsvara apzināšana un spēja izprast lasīto šogad uzlabojusies.

Kamēr žūrija apspriedās, konkursa dalībnieki varēja apskatīt skolēnu radošo darbu izstādi „Rozes simbols literatūrā un mākslā”, dalīties iespaidos, izvēlēties savu simpātiju no dzirdēto pasaku lasījumiem un apmeklēt Jauniešu iniciatīvu centru.

Skaļās lasīšanas konkursā „Vārds pie vārda” labākie lasītāji saņēma godalgotās vietas, diplomus un balvas:

1. vietu ieguva Viļakas Valsts ģimnāzijas dalībniece Ieva Martiņenko.

2. vietu - Rekavas vidusskolas skolniece Ērika Kalacka.

3. vietu – dalībniece no Žīguru pamatskolas - Ligita Volkova.

Žūrijas simpātiju balvu saņēma Viduču pamatskolas skolniece Diāna Šaicāne un lasītāju simpātiju balvu - Rekavas vidusskolas dalībniece Ērika Kalacka.

Konkursa dalībnieki Daniela Apšeniece (Rekavas vidusskola), Kristiāna Kokoreviča (Viļakas Valsts ģimnāzija), Dagnija Razminoviča un Domeniks Slišāns (Upītes pamatskola), Kārlis Fabriks (Viduču pamatskola) saņēma pateicības par piedalīšanos.

Pateicības par atbalstu konkursa norisē saņēma skolotājas I. Lindenberga, A. Cibule, A. Koniševa, B. Troška, A. Korņejeva, L. Babāne, L. Šaicāne, R. Jeromāne.

V. Riekstiņa pateicas Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei, žūrijas loceklēm, skolotājai Ilonai Bukšai un solistiem par sadarbību un atbalstu konkursa organizēšanā.

 

Viļakas novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa,
Foto: Lilita Šaicāne, Rutta Jeromāne


28.02.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...