Viļakas novada domes mājas lapa

Par draudzību Draudzības dienā 14. februārī Viļakas pirmsskolas izglītības iestādē "Namiņš"

Aptuveni 14. gadsimtā Svētā Valentīna diena kļuva par romantikas dienu un ieguva tradīcijas, kas līdzinās mūsdienu Svētā Valentīna dienas svinēšanas tradīcijām. Šī diena visā pasaulē ir kļuvusi par mīlestības apliecināšanas un īstas draudzības godināšanas dienu.

Mūsu pirmsskolas izglītības iestādē „Namiņš” Valentīndiena kļuva par DRAUDZĪBAS dienu, kurā tika pievērsta uzmanība savstarpējām attiecībām – draudzībai - un meklētas atbildes tās nozīmei. Senās Romas filozofs un valstsvīrs Marks Tullijs Cicerons par draudzību ir teicis: “Uz pasaules nav nekas labāks un patīkamāks par draudzību, izslēgt no dzīves draudzību ir tas pats, kas atņemt pasaulei saules gaismu.”

Mūsu bērnu pārdomas par draudzību sasaucas ar izcilā filozofa atziņām:

*      labs draugs spēlējas ar mani, dod man savas rotaļlietas, pēc spēlēm palīdz tās sakārtot, nolikt vietā;
*      labs draugs spēlējas un nekaujas ar mani;
*      labs draugs cienā mani ar konfektēm un cepumiem;
*      labs draugs palīdz sameklēt pazudušo mantu;
*      labi draugi nekaujas;
*      ar labu draugu spēlējas un nestrīdas;
*      labs draugs vienmēr spēlē labas spēles;
*      labs draugs neņem nost mantas;
*      ar labu draugu var visu ko sarunāt;
*      draugam jāpalīdz, ja notikusi nelaime, ja viņš raud – jāsamīļo;
*      nedarīt draugam pāri, darīt tā, lai draugs būtu priecīgs;
*      ja nodara pāri, jāpalūdz piedošana draugam;
*      neatstāt draugu nelaimē, aizsargāt viņu.

Bērni secina, ka draudzēties ir labi. Jo vairāk draugu, jo patīkamāk dzīvot, ikdienas ir jaukas un vienmēr ir labs garastāvoklis. Labā garastāvoklī var paveikt vairāk, iemācīties vairāk un vairāk paveikt labus darbus. Tas viss dod gaišumu dienai, kad debesis ir apmākušās, un vakaram, kad nogurums no ikdienas pienākumiem liek apsēsties un pārdomāt paveikto, rada ticību sev un cilvēkiem, kuri ikdienā ir blakus.

Šī diena „Namiņa” visās grupiņās iesākās ar smaidiņu un sirsniņu dāvināšanu draugiem un turpinājās, sanākot kopā iestādes zālē. Vecākās grupas „Raibumiņi” bērni un skolotāja Terēzija Brokāne, sagatavošanas grupas „Kāpēcīši” bērni un skolotāja Lilija Strupka kopā ar mūzikas skolotāju Elitu Loginu bija sagatavojuši jautrus pārsteigumus ar dziesmām, dejām un rotaļām visiem iestādes audzēkņiem. Bērniem sevišķi patika rotaļa ar pārvērtībām un draudziņa meklēšana, kad vecākās un sagatavošanas grupu bērni meklēja savu draudziņu ar lielo un mazo burtu palīdzību, bet vidējās grupas bērni savus draudziņus atrada pēc attēlu sadalītajām pusītēm. Rotaļās piedalījās arī jaunākās „Cālēnu” grupas bērni, kuri vēl neprot noformulēt draudzības jēdzienu, bet savus smaidus un labu noskaņojumu dāvāja visiem pārējiem bērniem. Viņi ļoti atraktīvi dejoja un meklēja savus draudziņus pārējo vidū. Saulains noskaņojums un prieks sejās nenozuda ne brīdi. Tādas izjūtas bērnus pavadīja visu atlikušo dienas daļu līdz pat iešanai vakarā uz mājām. Bērni vecākiem stāstīja savus dienas piedzīvojumus un rādīja draugu draudzības apliecinājumus – sirsniņas un smaidiņus, kurus, ejot uz mājām, ņēma līdzi kā draudzības pierādījumus no saviem grupas biedriem un skolotājām.

Skolotāja Terēzija Brokāne, uzrunājot visus klātesošos ar savām pārdomām par draugu nozīmi mūsu dzīvē, lika padomāt par to, kāds draugs esmu es pats: „Draugi. Tāds vienkāršs vārds. Tavi draugi, mani draugi, mūsu draugi. Es domāju, ka draugi ir cilvēki, ar kuriem kopā varu smieties un raudāt, runāt un klusēt. Draugi -  tā ir pati labākā lieta pasaulē.”

Vēlam, lai katram būtu vismaz viens patiess draugs īstajā dzīves brīdī, kad to visvairāk vajag.

Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja Guna Rižanova


16.02.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...