Viļakas novada domes mājas lapa

64. Žetonu vakars Rekavas vidusskolā

Mums katram ir sava laika mašīna.
Atpakaļ mūs ved atmiņas, bet uz priekšu – sapņi.
/Herberts Velss/

Angļu rakstnieka Herberta Velsa vārdi par laika mašīnu, ar kuru varam gan atgriezties pagātnē, gan ceļot nākotnē, tieši sasaucas ar mūsu skolas Žetonu vakara ideju. Šis gaidītākais skolas pasākums, kas ir arī absolventu salidojums, katru gadu ir bagāts ar interesantām atmiņām un sirsnīgiem, iedvesmojošiem nākotnes vēlējumiem. Žetonu vakars un tā sagatavošana vienmēr pierāda mūsu jauniešu varēšanu, prasmi saliedēties un vienoties kopīgam mērķim.

Pasākuma pirmajā daļā abiturienti īsi pastāstīja savas klases vēsturi un pateicās gan vecākiem, kas ar savu klātbūtni atbalstījuši un iedvesmojuši, gan arī skolotājiem, īpašus pateicības vārdus veltot klases audzinātājai Ilzei Maksimovai.

Skolas direktors Pēteris Vancāns savā runā izteica lepnumu par rekaviešiem, kas sasnieguši augstus mērķus dažādās jomās, izteica pateicību visiem, kas atbalsta skolu ikdienā, un atzina, ka skolu daudz vieglāk vadīt tad, kad, risinot jautājumus, ar padomu palīdz savējie.

Klases audzinātāja saviem audzēkņiem veltīja skaistus un patiesi sirsnīgus vārdus ar dziļu dzīves jēgu.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs atgādināja, ka laiki mainās un svarīgi ir spēt neapstāties, bet mainīties laikam līdzi. Šķilbēnu pagasta pārvaldes vadītājs pievienojās vēlējumam un pateicās jauniešiem par iesaistīšanos pagasta dzīvē. Abiturienti saņēma tradicionālo Žetonu vakara dāvanu – pieredzes apmaiņas braucienu uz pašu izvēlētu vietu.

Turpinājumā sekoja jubilejas izlaidumiem veltīts koncerts. Dalīties skolas gadu atmiņās tika aicināti 1957., 1962., 1967., 1972.,1977., 1982., 1987., 1992.,1997., 2002., 2007. un 2012. gada absolventi.

Salīdzinoši kuplā skaitā pārstāvēts bija 1977. gada izlaidums. Absolventi skolai dāvināju zvanu, ar domu, lai tas skanētu vēl vismaz 300 gadus. Atzinīgus vārdus saņēma skolotāja Lilioza Dortāne, ko bijušie audzēkņi novērtēja kā vislabāko un visgudrāko audzinātāju.

1982. gada izlaidums abiturientiem vēlēja bites čaklumu, ēzeļa spītību, kamieļa izturību un lauvas neatlaidību, savukārt 1987. gada skolas absolventi ieteica visus spēkus veltīt mācību gada noslēgumam – eksāmeniem, jo mūsdienās darba devējs pat sētniekam prasa augstāko izglītību un divas svešvalodas.

1997. gada izlaidums atcerējās interesantu atgadījumu no klases dzīves, kad meitenes, vēloties izjokot klases zēnus, kādam somā ielikušas mājturībā pagatavotus ēdienus. Tas noticis tieši pirms ziemas brīvlaika un soma atvērta tikai tad, kad no tās sākusi izdalīties neizprotami riebīga „smarža”. Ligita Spridzāne abiturientiem vēlēja dzīvē atrast „kunga darbu” - tādu, ko dari ar prieku un, kuru darot, jūties labi.

Smaidīgi un pozitīvi uz skatuves nāca 2007. gada absolventi, līdzi aicinot klases audzinātāju Klavdiju Ivļevu. Tikpat jautras kā paši bija arī viņu atmiņas par nobastoto fizikas stundu.

No 2012. gada absolventiem bija ieradusies apmēram puse. Visjaunākie jubilāri pateicās pirmajai audzinātājai Ainai Keišai par ieliktajiem stingrajiem pamatiem, pamatskolas laika audzinātājai Mārītei Šakinai par iemācīto patstāvību un vidusskolas gadu audzinātājam Jānim Dokānam par to, ka kopā ar klasi izturēja līdz galam.

Pasākuma ciemiņi atzinīgi novērtēja 12. klases un viņu audzinātājas sagatavoto koncertu. Neskatoties uz to, ka skaita ziņā klase ir neliela, koncertā tika izpildītas četras dejas – skaists, romantisks valsis, tautu deja „Jūrmalnieks”, azartisks raganu dancis, sētnieku deja, ko ievadīja šīs profesijas pārstāvju saruna par izglītības nozīmi mūsdienu mainīgajā pasaulē. Skatītājus uzjautrināja labi sagatavotais skečs „Helovīni Rekovā”, kurā jaunieši, saģērbušies nāves tērpos, atbrauca pēc meitenes, lai dotos uz klubu „Paradīze”, bet to ieraudzīja kaimiņu tante un pārprata… Aplausus izpelnījās interesanti un precīzi atveidotā aina no kinofilmas „Tās dullās Paulīnes dēļ”. Savdabīgs un reizē neizprotams šķita fragments no latviešu dramaturga Hermaņa Paukša lugas „Tototo de Gugu”, ko meitenes (Sanija, Samanta un Jekaterina) izrādīja ar patiesu aizrautību. Klātesošos pārsteidza puišu ielu vingrošanas elementu izpildījums. Koncerta izskaņā skanēja Mārtiņā Freimaņa dziesma „Draugs”, kuru dziedāja visa klase (solisti Aleksandra un Ritvars).

Pasākuma noslēgumā 12. klase saņēma godam nopelnīto žetonu kā atgādinājumu par skolā pavadītajiem burvīgākajiem bērnības un jaunības gadiem un kā ielūgumu uz visiem nākamajiem Žetonu vakariem.

„Silavas valsis” (Ivars Vīgners, Venta Vīgante) jau daudzus gadus skan kā mūsu skolas Žetonu vakara himna. Arī šogad tas tika izpildīts sirsnīgi, ar mīlestību. Paldies visiem, kas atrada laiku un vēlēšanos apmeklēt Rekavas vidusskolas skaistāko un nozīmīgāko pasākumu! Paldies par atmiņām, ziediem un dāvanām!

Rekavas vidusskolas skolotāja Aina Keiša


06.02.2017
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...