Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Top draudzes dāvana Latvijas simtgadei

Ziemassvētku brīnumu laikā, 2016. gada 27. decembrī, Šķilbēnu Romas katoļu draudze piedzīvoja brīnumu, ka vienā dienā labdarības koncertā uzstājās divi kori. Pirmais koncertēja Balvu novada jauktais koris “Mirklis”, diriģents Uldis Kokars, un otro koncertu sniedza Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas jauktais koris "Frekvence", diriģents Kaspars Vēvers.

Iespēja vienā dienā dzirdēt tik kvalitatīvu sniegumu, tik daudz gaišu dziesmu, tik daudz Ziemassvētku laika dziesmu bija pārsteigums daudziem draudzes locekļiem un viesiem no citām draudzēm. Baltinavas un Šķilbēnu Romas katoļu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis, novērtējot koncertu, īsi rezumēja, ka koncerts iesākās ar diviem maziem eņģeļiem (solo dziedātāji Estere Vigule un Markus Mednis), kuri atnāca un pastāstīja labo vēsti par Kristus piedzimšanu, tad viņiem piepulcējās liels eņģeļu pulks no Balviem un vēlāk arī no Rīgas, tā uzburot un ļaujot mums piedzīvot uz zemes tādus mirkļus, kādus varētu piedzīvot paradīzē.

Balvu novada jauktais koris “Mirklis” pārsteidza ar garīgo dziesmu repertuāru, kuru bija īpaši gatavojis. Kopā ar kori uzstājās Balvu mūzikas skolas klarnetiste, flautiste, vijolnieki un skolotāja Zoja Zaharova un koncertmeistars Viktors Bormanis. Korī dzied arī Viļakas novada mūzikas skolotājas Inita Raginska un Daiga Elksnīte, un kora “Viola” diriģente Rita Keiša. Koris “Mirklis” dziedāja daudzas komponista Valta Pūces apdares, kas bija interesantas, un muzikālo pavadījumu nodrošināja Balvu mūzikas skolas audzēkņi. “Mēs vienmēr visur braucam ar prieku, jo koris grib dziedāt, un, ja vēl kādam varam radīt prieku, svētku noskaņu, tad arī paši kļūstam saviļņotāki,” teica diriģents Uldis Kokars.

“Priesteris Staņislavs Prikulis ir mūsējais, jo ir kalpojis Balvos. Ir izveidojusies laba sadarbība, tāpēc zinām, ka mums neatteiks un gaidīs mūs viesos ar koncertu, kā arī mūs vienmēr uzņemsiet mīļi un gaiši. Mūziķi, kuri Ziemassvētku laikā dzied baznīcās, zina, kā ir dziedāt aukstās telpās, tāpēc labprāt izvēlamies dziedāt siltās telpās, lai saudzētu savas balsis, jo tā ir liela slodze balsīm un tas ir instruments, kurš baidās no sala. Dziedam mēs Dieva godam. Repertuāru veidoja diriģents, kuram ir draudzīgas attiecības ar savu klasesbiedru, kursabiedru Valtu Pūci. Mūs – koristus - arī tās dziesmas uzrunāja, bija interesanti aranžējumi. Ziemassvētku koncerts nevar būt bez dziesmas “Klusa nakts, svēta nakts”. Mani šajā koncertā īpaši uzrunāja dziesma “Klusa un svēta nakts”, tā ir draiska, ar humora pieskaņu, jo Ziemassvētki ir priecīgs notikums, kā arī redzēju, ka koncertos visi klausītāji atdzīvojas pie šīs dziesmas,” domā kora “Mirklis” prezidente Aija Putniņa.

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas jaukto kori "Frekvence" jau piekto gadu vada diriģents Kaspars Vēvers. Kaspars domā, ka mēs nemaz neatrodamies tik tālu, jo Latvija ir maza valsts un viss jau diezgan netālu atrodas. “Kad Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība piedāvāja mums iespēju koncertēt labdarības koncertos Gulbenes luterāņu baznīcā un Šķilbēnu Romas katoļu baznīcā, piekritām, jo laikā pēc Ziemassvētkiem mums nebija citu koncertu un, laicīgi zinot datumu, varēju sarunāt arī skolēnus, lai lielākā daļa brīvlaikā ir uz vietas un varam uzstāties ar koncertiem. Ne brīdi nenožēlojām, ka ieradāmies pie Jums koncertēt. Jaunieši atzina, ka bijis prieks dziedāt, jo esot bijusi ļoti atsaucīga publika. Jauniešu vērtējumam pievienojos, bijām patīkami pārsteigti par sakārtoto vidi un laipno uzņemšanu,” atklāja kora diriģents.

Pēdējos skolēnu dziesmu un deju svētkos, kas notika 2015. gadā, jauktais koris “Frekvence” ieguva pirmo vietu skolēnu jaukto koru vidū. “Lepojamies ar šo sasniegumu. Esmu pateicīgs jauniešiem, ka viņi spēja koncentrēties, spēja strādāt un sasniegt 1. vietu skolēnu jaukto koru skatē. Vienu reizi gadā mums ir estrādes mūzikas koncerts, pārējos koncertus atbilstoši dziedātāju spējām un repertuāram, kas patiktu jauniešiem, mēģinu apvienot ar savu profesionālo pieeju un vēlmēm. Rīgas Valsts 1. ģimnāzija ir liela skola. Koris ir brīvprātīga jauniešu izvēle. Nav grūti strādāt ar jauniešiem, jo viņi ir jauni, gudri un mērķtiecīgi. Strādāju kā ar pieaugušiem cilvēkiem, jaunieši nav īpaši jāmotivē. Katra mācību gada sākumā saņemu jaunu kāršu kavu, ar kuru man ir jāstrādā, jo jaunieši pabeidz ģimnāziju un dodas mācīties tālāk citur. Pirmajā gadā nesapratu, kā un ko labāk darīt, bet jau otrajā gadā sapratu, ka tā ir mana misija, sagatavot jauniešus un tad priecāties, ja viņi savu nākotni saista ar mūziku, kamermūziku vai aiziet dziedāt uz citiem koriem, piemēram, kori “Balsis”. Šī misijas apziņa kompensē to, cik daudz spēka tiek ieguldīts, lai izaudzinātu jaunieti par kora dziedātāju. Jaunieši ir ļoti patīkama kompānija un ir prieks strādāt ar viņiem,” pastāstīja Kaspars Vēvers.

“Paldies Dievam, ka ļāva mums piedzīvot šos neparastos labdarības koncertus, kuru mērķis ir turpināt vākt ziedojumus Šķilbēnu draudzes mājas celtniecībai. Liels paldies visiem ziedotājiem, labdariem, atbalstītājiem un strādniekiem, kuriem pateicoties, senajai Šķilbēnu draudzes mājai ir nomainīts jumts. Mūsu mērķis ir Latvijas simtgadi sagaidīt atjaunotā draudzes namā. Tā būtu mūsu dāvana Latvijai dzimšanas dienā, vēsturiskajā ēkā atjaunot draudzes namu, kur pirmās Latvijas laikā notika lūgšanas, draudzes pasākumi, tika pat salaulāti pāri. Šī ēka draudzes garīgajai izaugsmei ir nepieciešama, jo esošajās telpās baznīcā viss ir saspiests - gan muzejs, gan bibliotēka, gan Svētdienas skola. Nākotnē skatāmies ar cerību un ticību, tāpēc svarīgi, lai būtu draudzes ēka, kur būtu iespējams organizēt Svētdienas skolu un daudzus citus kristīgus pasākumus. Darbs vēl ir jāpaveic liels un līdz valsts simtgades dzimšanas dienai ir palicis pavisam maz laika, bet, ar Dieva palīdzību un Dieva doto spēku, ticu, ka mums tas izdosies!!! Šajā pasākumā saziedoja 269,78 euro. Aicinu korus neaizmirst mūs un piedalīties labdarības koncertos arī nākotnē!” labdarības pasākuma galvenos mērķus un darbības atklāja priesteris Staņislavs Prikulis.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne


18.01.2017
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...