Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Rēzeknē atklāts pirmais no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos

Piektdien, 13. janvārī, Rēzeknē, Baznīcas ielā 19 ar svinīgu pasākumu tika atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Rēzeknes biznesa inkubators – pirmais no 14 LIAA biznesa inkubatoriem reģionos. Tā atklāšanas pasākumā jaunos uzņēmējus un viesus uzrunāja Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova, kā arī LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja Skaidrīte Baltace.

Pasākuma laikā medijiem bija iespēja uzzināt biznesa inkubatora darbības pamatprincipus, apskatīt tā telpas, iepazīties ar biznesa inkubatora sadarbības partneriem, kā arī iegūt informāciju par LIAA biznesa inkubatora attīstības plāniem Rēzeknē un tā darbības teritorijā – Rugāju, Balvu, Viļakas, Baltinavas, Kārsavas, Ciblas, Ludzas, Zilupes, kā arī Viļānu un Rēzeknes novados.

Rēzeknes domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču priecē kuplais pieteikumu skaits: „Tas liecina par to, ka daudzi rēzeknieši gatavi pilnveidot savas idejas un iesaistīties uzņēmējdarbībā. Jaunais inkubators būs lieliska platforma, kurā būs iespēja apgūt vajadzīgās prasmes, sadarbojoties ar profesionālu komandu. Protams, tas ir tikai sākuma posms, taču jau tagad varam redzēt, ka gan LIAA, gan Rēzeknes pašvaldības pūliņi vainagojas ar rezultātiem. Esmu pārliecināts, ka vismaz daļa jauno uzņēmēju spēs atrast savu vietu tirgū un veiksmīgi darboties ne tikai savā, bet arī pilsētas, reģiona un valsts izaugsmes labā.”

„Uzsākot biznesu, ikviens jaunais uzņēmējs sastopas ar grūtībām, kas bieži vien saistītas ar zināšanu, pieredzes, kā arī finanšu līdzekļu trūkumu. Biznesa inkubatori būs lielisks atbalsts jaunajiem uzņēmējiem, ļaujot ātri un sekmīgi pārvarēt šīs grūtības, lai spētu attīstīties un dot pienesumu Latvijas tautsaimniecībai pašu spēkiem,” ikvienam biznesa inkubatora dalībniekam novēl LIAA direktors Andris Ozols.

Pasākumā piedalījās arī Rēzeknes biznesa inkubatora darbības teritorijā ietilpstošo pašvaldību vadītāji, sadarbības partneri no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, finanšu institūcijas ALTUM, Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes, Latgales Uzņēmējdarbības centra, uzņēmēju organizācijām, kā arī komersanti un biznesa ideju autori, kuri jau iesnieguši pieteikumus uzņemšanai biznesa inkubatorā.

Lai veicinātu auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, LIAA 2016. gada 1. septembrī izveidoja 15 biznesa inkubatorus - LIAA reģionālās filiāles visā Latvijā: nacionālas nozīmes centros – Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī; reģionālas nozīmes centros – Kuldīgā, Talsos, Bauskā, Siguldā, Ogrē un Madonā.

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50% un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu.

Inkubatoros ir pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kuras ietvaros uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt bezmaksas konsultācijas.

Komersantu un biznesa ideju autoru pieteikumu pieņemšana uzņemšanai biznesa inkubatorā tika uzsākta 2016. gada 1. decembrī. Līdz šim Rēzeknes biznesa inkubatorā saņemti 15 pieteikumi, tajā skaitā 9 komersanti pieteikušies un jau tuvākajā laikā sāks izmantot inkubācijas pakalpojumus. 6 biznesa ideju autori pieteikušies pirmsinkubācijas atbalsta saņemšanai. Vairāk pretendentu Rēzeknes biznesa inkubatorā patlaban ir no Rēzeknes un Balvu novada. Biznesa ideju autori un komersanti darbību plāno tekstila, rūpnieciskās ražošanas, pakalpojumu un citās jomās.

Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita informācija pieejama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.

Rēzeknes biznesa inkubators
Baznīcas iela 19, Rēzekne, LV- 4601, Latvija
Tālrunis: 62401095
Darba laiks: darba dienās 8:30–17:00

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: 67039472

 

16.01.2017
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Raita, Jogita, Evija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...