Viļakas novada domes mājas lapa

Ziemassvētku gaidīšanas laiks Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē "Pasaciņa"

Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa” (turpmāk tekstā – Iestāde) laiks pirms Ziemassvētkiem noritēja ļoti aktīvi un darbīgi. Katru Adventa pirmdienu iededzām svecīti Adventa vainagā un pārrunājām, ko nozīmē katra svecīte, ko simbolizē adventes vainagā sveču krāsa un kas ir Advente. Katras grupiņas bērni šiem rītiem gatavoja pasākumu, kura laikā aicināja citus būt paklausīgiem, sirsnīgiem un draudzīgiem.

Pirmajā adventa nedēļā Iestādē viesojās Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels. Prāvests aicināja izglītojamos uz sarunu par Ziemassvētku gaidīšanas laiku un devās kopīgās rotaļās. Vēl šajā nedēļā brauca ciemiņi no Ālandu salām, kuriem sniedzām Ziemassvētku ieskaņu koncertu.

Otrajā un trešajā nedēļā izglītojamie kopā ar pirmsskolas grupu skolotājām, skolotāju palīgiem un pavāri cepa garšīgas piparkūkas, kuras vēlāk paši arī baudīja un dāvināja vecākiem Ziemassvētkos. Šajā laikā Iestādē viesojās luterāņu draudzes mācītājs Mārtiņš Vaickovskis. Mācītājs runāja ar bērniem par kluso Adventa laiku, par gaidīšanas prieku, par mazā Jēzus bērniņa dzimšanas dienu un dziedāja Ziemassvētku dziesmas. Protams, neizpalika ekskursija uz Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeju, lai piedalītos izglītojošajā programmā “Ottes Ziemassvētki”.

Un tad notika lielā gatavošanās Ziemassvētku vecīša sagaidīšanai – rotājām eglīti, Iestādes zāli, grupiņas un gatavojām pārsteiguma dāvanas mūsu mīļajiem vecākiem.

Pirmie sagaidīt lielo brīnumu devās paši mazākie Iestādes bērniņi – “Ežuku” grupiņa. Izglītojamie bija tērpušies kaķu maskās. Kopā ar lielo Miega runci, kaķenīti un mūzikas skolotāju gāja rotaļās, dziedāja dziesmas un dejoja. Mazajiem “ežukiem” pievienojās arī Medņevas pagasta bērni, kuri vēl neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi.

Tad ar savu priekšnesumu nāca “Rūķīšu” grupas bērni. Izglītojamie bija pārģērbušies par rūķiem un kopā ar lielo Rūķi un Rūķeni devās meklēt savu brīnumu.

Savukārt “Lāčuku” grupas bērni bija tērpušies par rūķiem, sniegpārsliņām, zaķēniem, pelītēm. Viņi šogad bija sagatavojuši pasaku – lugu “Kraukšķītis”, kur galvenajā lomā bija iejuties Ernests Lelis. Arī šajā pasākumā netrūka pārsteigumu, jautru dziesmu, rotaļu un skaistu dzejoļu.

Pasākumi raiti ritēja uz priekšu ar teatrāliem uzvedumiem, jautrām, skaļām dziesmām un dejām. Protams, ka ciemos nāca brīnums – Ziemassvētku vecītis, kuram mugurā velts liels maiss, pilns ar garšīgu konfekšu paciņām.

Šonedēļ jau adventes vainagā iededzām ceturto svecīti ar domu, ka pavisam drīz jau svinēsim Ziemassvētkus katrs savā mājā. Ar priekšnesumu mūs pārsteidza izglītojamie, kuri apmeklē sporta deju nodarbības – Elizabete Brokāne un Ričards Pravs, Elīza Bratuškina un Kristaps Ilve, Emīlija Aleksejeva un Jānis Vancāns, Madara un Jānis Logins.

Šajā rīta pusē kopā ar mums bija Viļakas Valsts ģimnāzijas 11. klases audzēkņi, kuri iejutās pirmsskolas skolotāju lomā. Prieks un aktīva darbība valdīja grupās.

Par pasākumu organizēšanu un aktīvu darbību decembrī saku lielu paldies manām jaukajām un radošajām skolotājām - Karinai Aleksejevai, Guntai Briediņai, Birutai Konovalovai, Ilonai Grahoļskai, Inesei Loginai, mūzikas skolotājai Elitai Loginai, pirmsskolas skolotāju palīgiem, pavārei Aijai Locānei, saimniecības pārzinei Antoņinai Pabērzai, naktsauklītei Birutai Ločmelei, kā arī visam Iestādes kolektīvam par atbalstu un sadarbību.

Gaišām domām bagātus Ziemassvētkus! Jaunajā gadā – piepildīt iecerēto, nepazaudēt iegūto, atrast meklēto!

Medņevas pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” vadītāja Ilze Brokāne


21.12.2016
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...