Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Labdarības koncerts "Cerība dvēselei eņģeļu laikā"

Kad aiz loga arvien ātrāk satumst un pasaule ap mums kļūst arvien baltāka, tā ir zīme, ka ir atnācis gaišu domu, miera un cerību laiks - Adventa laiks.

9. decembrī jau septīto reizi mūsu novadā notika Labdarības koncerts, kura tēma šogad bija “Cerība dvēselei eņģeļu laikā”, jo decembris taču ir cerību, labestības un Eņģeļu laiks.

Nāk Ziemassvētki, un tūkstošiem Eņģeļu nolaižas uz Zemes, lai pabūtu kopā ar mums.

Interesanti, kāda izskatās mūsu zeme Latvija no augšas ar Eņģeļu acīm? Cik daudz mīlestības, labestības, žēlsirdības Eņģeļi redz no mākoņa maliņas? Vai viņi saskata, kā cilvēki nepaiet garām salā nosalušam suņukam, ko cietsirdīga sirds atstājusi likteņa varā? Vai Eņģeļi redz, kā cilvēki pasniedz palīdzīgu roku grūtībās nonākušam sirmgalvim? Vai Eņģeļi sajūt, kā līdzjūtībā iesilst cilvēku sirdis, kad jāpalīdz slimiem bērniem? Es droši varu sacīt, ka daudzi jo daudzi mūsu novada ļaudis nav akli un kurli pret cita sāpi. Un kā apliecinājums tam ir iepriekšējos gados savāktie ziedojumi – 962,06 Ls un 1196,65 EUR. Laikam arī kāds eņģelis ir licis spožāk iemirdzēties debesu spīdekļiem, lai būtu vēl vairāk gaismas visapkārt, lai mēs labāk varētu saskatīt bēdīgās un nosalušās sirdis.

Ticot mūžīgai apsnigšanai, saulgriežu sniegiem un Ziemassvētku brīnumam, savas dzīves vērtības saskatīt kādā ikdienišķā pasakā par Pogas piedzīvojumiem mūs aicināja Viļakas Valsts ģimnāzijas jauniešu teātra kopas dalībnieki Mairis Urbāns, Krista Gavrilova, Mārīte Kolomejeva, Jolanta Kuiko, Katrīna Zaķe.

Labdarības koncerta ieskaņā uzstājās vokālais ansamblis (vadītāja Inita Raginska), izpildot A. Pavlovska un V. Pavlovska dziesmu „Mana Latvija” un M. Ķīnes dziesmu „Brīnumu gaidot”.

Labdarības koncerta organizatoriem, dalībniekiem un apmeklētājiem savu sveicienu sūtīja Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels: “Sirsnībā pateicos par saņemto ielūgumu apmeklēt šo cēlo un dvēselisko pasākumu. Diemžēl nevaru būt klātesošs šeit, bet garīgi esmu kopā ar Jums. Esmu gandarīts par šo pasākumu, kas, priecējot dvēseli, ļauj sasildīt kādam rokas ar konkrētu palīdzību. Izsaku dziļu cieņu ikvienai personai, kas ar savu artavu aktīvi piedalās. Paldies par nozīmīgo darbu, kas tiek veikts cilvēku labā. No ticības Dievam – Jēzum Kristum, kurš kļuva pazemīgs un vienmēr bija tuvs visiem cilvēkiem, it īpaši atstumtajiem, izriet arī mūsu rūpes par visaptverošu palīdzību tiem sabiedrības locekļiem, kuri ir nokļuvuši grūtībās. Lai Dievs atalgo par visu, ko darāt mīlestības vadīti, un lai Dieva svētība ir ar Jums visiem.”

Labdarības koncertā ikviena dziesma, melodija un deja izskanēja kā brīnums un dāvāja mums gaišu prieku.

Pasākumā uzstājās Annija Konjahina (3. klavieru klase), Raivita Raginska (4. vijoles klase), Viktorija Supe (4. flautas klase), Sabīne Zaremba (4. vijoles klase), Kristers Kaņepe (7. akordeona klase), Magdalēna Gardere (8. klavieru klase), Linda Makarova (9. klavieru klase), Marija Maksimova (9. klavieru klase).

Ar savu sniegumu klausītājus priecēja kapela (pedagoģes Inita Raginska un Ilona Bukša), 2.-4. klašu vijolnieku ansamblis (pedagoģes Svetlana Krasnokutska un Ilona Bukša), saksofonu duets - Elija Astreiko un pedagogs Aldis Prancāns, 5-9. klašu vijolnieku ansamblis (pedagoģes Svetlana Krasnokutska un Ilona Bukša).

Skatītājus aizrāva Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas mazie sporta dejotāji Olivers Kozlovskis un Laine Milakne, Andžejs Krakops un Kitija Vancāne, kas dejoja divas dejas: „Ča – ča – ča” un „Džaivu”.

Īpašs pārsteigums skatītājiem bija Daugavpils Mākslas vidusskolas 3. kursa audzēkņu Viktorijas Agneses Vancānes un Janas Pupeļas uzstāšanās. Viktorija Agnese dziedāja G. B. Pergolesi āriju no operas “La serva padrona” un N. Rimska–Korsakova “Не ветер вея с высоты”. Savukārt Janas izpildījumā izskanēja J. Ivanova “Prelūdija” no cikla “5 prelūdijas”.

Koncerta izskaņā vijolnieku ansambļa izpildījumā izskanēja latviešu tautas dziesma „Aiz ezera balti bērzi” V. Salaka apdarē, pavadījumu uz cītara spēlēja Ernests Bukšs.

Koncertam savus audzēkņus gatavoja un kopā ar viņiem uzstājās Mūzikas un mākslas skolas pedagogi - Aldis Prancāns, Arnis Prancāns, Jeļena Laicāne, Ilona Bukša, Anželika Abdušelišvili, Svetlana Krasnokutska, Margarita Maļinovska, Inita Raginska, Zita Barkāne. Mazos sporta dejotājus koncertam sagatavoja Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta deju trenere Silva Dambe. Jauniešu teātra kopas dalībniekus pasākumam gatavoja un Labdarības koncertu vadīja skolotāja Ineta Lindenberga.

Koncerta noslēgumā pasākuma vadītāja aicināja visus sadoties rokās, lai turētos kopā, lai tā kā pogas atrastu savas vietas dzīvē un būtu noderīgi viens otram. Katram apmeklētājam tika dāvātas Viļakas mūzikas un mākslas skolas mākslas programmas skolotāju Lanas Ceplītes un Viktorijas Zaharovas gatavotās Veiksmes pogas ar vēlējumu - nēsāt tās līdzi, lai tās kā sargeņģeļi rādītu pareizo ceļu.

Visi mēs ticam brīnumam. Bet vai tad mūsu līdzcilvēku labestība nav brīnums? Domāju, ka Labdarības koncertā ar labām domām, mīļumu un žēlsirdību mēs radījām Brīnumu. Tā kā Ziemassvētki ir eņģeļu laiks, tad arī visi koncerta dalībnieki kļuva par eņģeļiem, jo nepagāja vienaldzīgi garām cita sāpei.

Mums visiem kopā izdevās kaut nedaudz palīdzēt mūsu novada 13 bērniem, kurus piemeklējušas dažādas smagas slimības. Kopā mēs saziedojām 537 eiro un 57 centus.

Paldies visiem Labdarības koncerta dalībniekiem par sirsnību un labestību!

Paldies visiem, kas palīdzēja, lai koncerts noritētu sekmīgi!

Paldies visiem ziedotājiem par dāsnumu un sirds siltumu!

 

Lai katrā sirdī ienāk Ziemassvētku brīnums un gaišums!

Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes
izglītības darba speciāliste Maruta Brokāne,
Foto: Vineta Zeltkalne un no Viļakas Mūzikas un mākslas skolas privātā arhīva


14.12.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Valērijs, Aivars
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...