Viļakas novada domes mājas lapa

Žīguru pamatskolas aktivitātes septembrī, oktobrī un novembrī

23. septembrī Žīguru bibliotēku apmeklēja 1. – 4. klašu skolēni, kuriem bija sagatavots neliels praktisks darbiņš  „Ilustrē dzejoli’’. Katram skolēnam bija iespēja izvēlēties vienu krāsainu kļavas lapu, uz kuras bija rakstīts viens dzejolis. 1. klasei tika piedāvāti Ulda Ausekļa dzejoļi, 2. klasei Pētera Brūvera dzejoļi, 3. klase strādāja ar Ineses Zanderes dzejoļiem un 4. klasei tika doti Jāņa Baltvilka dzejoļi. Skolēniem vajadzēja, izlasot dzejoli, attēlot to. Bērni pielika visu savu radošumu un mākslu. Darbi sanāca ļoti krāsaini un interesanti. Pārsteidza bērnu iztēle, jo pilnīgi visi skolēni veiksmīgi paveica uzdevumu un katram no viņiem sanāca savs īpašais, neparastais dzejolis. Darbiņi šobrīd ir apskatāmi Žīguru bibliotēkā līdz mēneša beigām. Saņemot saldus našķus, bērni devās atpakaļ uz skolu.

Savukārt 5.- 9. klašu skolēni skolas telpās visus priecēja ar izveidoto izstādi, kur ikviens varēja aplūkot viņu veikumu – radošos darbus: mini pasaciņas, pašsacerētus dzejoļus, zīmējumus - asociācijas par tēmu “Ceļā uz…”, kā arī zīmējumus – interpretācijas par dažādu rakstnieku, dzejnieku grāmatu noformējuma vākiem. Šķiet, tieši pēdējais darbs skolēniem patika vislabāk, jo pozitīvas emocijas sita augstu vilni.

Paldies ikvienam, kurš arī šogad piedalījās Dzejas dienu pasākumā un priecēja skatītājus un mākslas baudītājus!

Jau pēc nedēļas, 30. septembrī, Žīguru pamatskolā atkal bija svētki – Skolotāju diena. Kā jau katru gadu, arī šogad par skolotāju labo noskaņojumu rūpējās 9. klase, tikai šoreiz viņi vēl palīgos bija paaicinājuši arī 8. klasi, kuru uzdevums bija iejusties skolotāju “ādā” un sarīkot svētkus Žīguru pirmsskolas izglītības iestādes “Lācītis” grupiņās. Jau no paša rīta skolotājiem tika uzdots “klases darbs” – pēc piedāvātajiem mūzikas fragmentiem sagatavot nelielu skeču. Šis uzdevums bija jāsagatavo līdz pusdienlaikam. 9. klases skolēni ar lielu atbildības sajūtu vadīja stundas un gatavoja pārsteigumu skolotājiem. Pa to laiku neizpalika arī ikgadējs svētku sveiciens no pagasta pārvaldnieka Oļega Keska.

Tuvojoties pusdienlaikam, skolā valdīja īpaša rosība. Nemanot skolas foajē telpā tapa skaists krāsainu rudens lapu un sveču paklājs. Skolotāji tika aicināti iziet šo vēl saulaino “rudens ceļu”. Pēc tam ikvienu skolēnu iepriecināja skolas kolektīva izpildītais “klases darbs”, kurā jautrā veidā skolotāji atspoguļoja 21. gs. skolas dzīvi.

Noslēgumā 9. klases skolēni pateicās skolotājiem par ieguldīto darbu, sirds siltumu un mīļu apskāvienu, dāvinot pašdarinātus spilvenus un izsakot novēlējumu – “Rūpējieties ne tikai par mums, bet arī par sevi, atrodiet laiku atpūtai!”

Savukārt 7. oktobrī Žīguru pamatskolas skolotājiem bija Metodiskā diena, kuras ietvaros viņi apmeklēja keramikas darbnīcu “Raunas Ceplis”, Raunas ciemata kultūrvēsturiskās vietas – baznīcu,  pilsdrupas, SIA “Latvijas ķiploks” ražotni, kā arī z/s “Donas” maizes darbnīcu pie Ilzes Briedes (dzim. Ivanovska) – Žīguru pamatskolas absolventes.

Arī šogad Skolotāju dienas tuvumā un noskaņās turpinājām iepazīt, no jauna atklāt un baudīt mūsu tik skaistās zemītes pievilcīgākās vietas un darbīgāko ļaužu veikumu. Šoreiz mūsu ceļš veda uz Vidzemes vidieni – gleznaino Raunas pusi. Viesojāmies Raunas ceplī, kur iepazinām Vidzemes māla pārvērtības slavenajā Raunas keramikā; atklājām sev Raunu no jauna kā Latvijas ķiploku galvaspilsētu, klausoties un “izgaršojot” uzņēmēju, entuziastu un atraktīvu stāstnieču Ineses Krūklītes un Sintijas Rudes iedvesmas stāstu par cimperlīgo, nemitīgi apčubināmo Latvijas spēka simbolu - ķiploku. Protams, rudenīgi krāšņa mūs sagaidīja pati Rauna – ar brīnišķīgu skatu no Raunas viduslaiku pilsdrupu skatu torņa, ar pastaigu gleznainajā Raunas upes senlejā un veldzēšanos pie "raudošās klints" jeb Raunas Staburaga.

Turpinājumā, dodoties Smiltenes virzienā, sekoja sengaidīta tikšanās ar sen pazīstamu mūsu puses talantīgu un radošu uzņēmēju, televīzijas šovu “Kūku kari”, “Īstenās latvju saimnieces” vadītāju un dalībnieci un vienlaikus prasmīgu un zinošu rudzu maizes cepēju un lauku māju saimnieci Ilzi Briedi. Mūs sagaidīja un visu ciemošanās laiku ieskāva īsteni latviska, mierpilna atmosfēra un lielajā saimes maizes krāsnī tikko ceptas rudzu maizes smarža. Sirsnīga atkalredzēšanās, kopīga maizes klaipiņu veidošana, cepšana, saimnieces sarūpētā bagātīgā cienasta baudīšana “Donās” šo lietaino rudens pēcpusdienu viennozīmīgi vērta gaišu, sirds siltuma un latviskās dzīves gudrības piepildītu, kas vēl un vēlreiz atgādināja mums, ka mūsu visu lielākā bagātība ir čaklie, radošie, uzņēmīgie un drosmīgie Latvijas ļaudis.

Oktobris solījās būt ražens gada mēnesis, jo skolā valdīja īpaša rosība – visi gatavojās skolas 60 gadu svinībām. Tā kā skolai ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar vecākiem, tad šoreiz skolas vecāku padome talkā nāca ar savām idejām, kā visiem kopā sagatavoties un sapost savu skolu šiem zīmīgajiem svētkiem. Skolēnu rudens brīvdienās vecāki kopā ar skolas kolektīvu rotāja skolas telpas un dalījās savos iespaidos par saviem skolas gadiem – darbiem un nedarbiem, kopīgi pie tējas tases jauki pavadīja vakaru.

Skolas kolektīvs lielu paldies saka vecākiem - Tatjanai Baklaginai, Lindai Pužulei, Ingai Ludikovai, Anastasijai Plačindai, Marinai Andrejevai, Indulim Vanagam, Raimondam Slišānam, Jānim Circenim - par sirsnību, atbalstu un pretimnākšanu!

Pēc visai spraigas darba nedēļas un nosvinētiem svētkiem klāt novembris – patriotu mēnesis. Mūsu skolā tas ir īpašs laiks – ikviens pie krūts piesprauž lentīti, kas simbolizē viņa piederību valstij, skolas gaiteņus rotā sarkanbaltsarkanās krāsās darināti svētku rotājumi. Viss liecina par to, ka svētki skolā būs!

Un kā nu ne… Jau 10. novembrī, kā katru gadu, lielos un mazos priecē Mārtiņdienas tirdziņš, kur tiek pārdoti bērnu un vecāku kopīgie mājas “vakara ražojumi”. Šos svētkus visi gaida visvairāk, jo tā ir vienreizēja iespēja bērniem darboties kopā ar vecākiem un pēc tam izjust sava darba augļus – pirmo nopelnīto kabatas naudiņu.

Pēc tam, protams, 11. novembrī sekoja ikgadējais Viļakas novada Lāčplēša dienas lāpu gājiens, kurā no mūsu skolas piedalījās 19 skolēni un 6 skolotāji, bet vakarā skolēniem un visiem interesentiem bija iespēja izbaudīt Lāčplēša nakts orientēšanos pa Žīguru apkaimi.

17. novembra rītā skolā valdīja īpaša rosība. Mazajā zālē noritēja pēdējie mēģinājumi lielajam uznācienam. Skolotāja Inita Raginska vēl deva dažus padomus, kā pārvarēt skatuves uztraukumu. Zālē pulcējās gan paši mākslinieki, gan skolas biedri, skolotāji, tehniskie darbinieki un vecāki.

Pasākumu atklāja 9. klases skolēni Emma Buhtina un Kristers Kaņepe duetā ar skaistu muzikālu sveicienu. Pēc tam sekoja emocionāls 1.-4. klases skolēnu gan dzejisks, gan dziesmots sveiciens Latvijai un vēstures skolotāja Igora Šnepera atraktīvs stāstījums par skolas vēsturi.

Noslēgumā skolas direktore sveica visus svētkos, uzsverot, ka mīlestība pret savu valsti vispirms sākas ar mīlestību pret sevi, saviem tuvajiem, savu ģimeni un savu dzimto vietu, tāpēc viņa aicināja skolotājus apvienoties kopīgā Sandras Mežores sacerētā dziesmā – veltījumā savam pagastam “Žīguri”, ko aicināja dziedāt arī visiem klātesošajiem.

Lai gaiši, ģimeniskuma, mīlestības pret savu valsti piepildīti šie svētki!

Žīguru pamatskolas kolektīvs


17.11.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...