Viļakas novada domes mājas lapa

2016. gada oktobris Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē "Pasaciņa"

Oktobris izsenis saukts veļu jeb zemliku mēnesis, taču tas ir īstens rudens krājumu veidošanas mēnesis, kad pēdējās barības vielas steidz uzkrāt gan augi, gan zvēri, un putni aktīvi barojas un dodas uz ziemošanas vietām. Taču šogad esam labvēlīgu un siltu laika apstākļu lutināti, tādēļ vēl varējām izbaudīt rudens kārumus un uzņemt pēdējos saules starus. Oktobrī sagaidījām arī pirmo sniegu.

Oktobra mēnesis Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa” (turpmāk tekstā – Iestāde) bija darbīgs un notikumiem bagāts. Tas sākās ar skolotāju dienas svinībām, kad viss kolektīvs devās apmeklēt Valmieras teātrī izrādi „Meistars un Margarita” pēc M. Bulgakova romāna. Izrāde ļoti aizrāva ar lielisko aktieru spēli, interesantu, bet gana sarežģītu sižetu, un noskatoties varējām secināt, ka “šajā velna karnevālā svētums arī ir, tikai tas jāprot ieraudzīt.” Ar brīnišķīgām emocijām par meistarīgo aktierspēli un pārdomām par redzētā dziļo domu atgriezāmies mājās.

Savukārt “Lāčuku” grupiņas bērni, skolotāju Ilonas Grahoļskas un Karinas Aleksejevas aicināti, aktīvi iepazinās ar Latvijas mežu dabas bagātībām, devās pārgājienā uz vietējo mežu, vēroja un pētīja rudens norises paši savām acīm. Klausījās un analizēja dažādus daiļdarbus par dabas skaistumu, tās saudzēšanu, minēja mīklas. Ar pirkstiņiem zīmēja krāšņos kokus, arī aplicēšanā tapa rudens ainavas. Daudz tika runāts par meža dzīvniekiem, barošanos, dzīvesveidu. Bērni izbaudīja lapkriti un neizsakāms prieks bija par pirmo sniegu.

Bērni paplašināja priekšstatus par lauku sētu, tās iemītniekiem, mājlopu un mājputnu nozīmi cilvēku dzīvē, par cilvēku darbību laukos, par tādu lauku cilvēku pamatvērtību kā čaklums. Izmantojot lauku labumus, veidoja mīklu un cepa garšīgu pīrāgu.

Šajā mēnesī grupā ciemojās Zebriņa, kuras pavadībā bērni apguva ceļu satiksmes noteikumus, daudz runāja par drošību uz ceļa, drošību automašīnā un autobusā, kā arī izspēlēja dažādas situācijas, no kurām guva dažādus secinājumus.

Oktobra mēnesi noslēdza ar tēmu – diennakts. Bērni mācījās pazīt pulksteni un sastādīt savu dienas režīmu.

Arī “Rūķīšu” grupā visu mēnesi valdīja aktīva un radoša gaisotne. Skolotāja Inese Logina aicināja bērnus katru dienu baudīt rudeni un priecāties par tā krāsainību.

Pirmajā oktobra nedēļā bērni iepazina bagātīgo augļu un dārzeņu ražu. Katram gribējās palielīties, kas ir izaudzis viņu ģimenes dārziņos. Grupiņā zaķēns bija atnesis lielo grozu un stāstīja, kas viņa dārzā izaudzis. Bērniem bija iespēja arī pagaršot zaķēna dārza veltes. Nedēļas noslēgumā visi gatavoja veselīgos salātus. Kāds prieks bija vērojams bērnos, kad viņi rīvēja un grieza dārzeņus. Tas nekas, ka cita šķēlīte biezāka, cita plānāka, galvenais, ka labi garšo!

Zaķēns stāstīja bērniem par to, cik daudz vitamīnu ir dārzeņos un augļos un cik tie ir veselīgi.

Nākamajā nedēļā runāja par tēmu „Mana māja”. Šī tēma ir ļoti mīļa, jo mājas mums katram ir vismīļākā, vislabākā vieta uz pasaules. Bērni mācījās nosaukt savu mājas adresi, aplicēja, zīmēja dažādās tehnikās, kā arī iepazina, cik dažādas var būt mājas.

“Rudu, rudu, rudenīti” tēmas ietvaros mazie “rūķīši” vēroja rudeni. Cik daudz ko interesantu varēja uzzināt! Noskaidroja, ka kokiem lapas dažāda lieluma, krāsas un formas. Katram kokam, tāpat kā cilvēkam, ir savs vārds. Interesi radīja koku miza, katram tā bija citāda. Visjautrākās likās rotaļas ar lapām – taciņu un celiņu likšana, lapu koku virteņu izgatavošana un imitācija „lapkritis”. Vispriecīgāk bija, kad uzsniga pirmais sniegs.

Savukārt „Ežuku” grupiņas bērni, skolotāju Guntas Briediņas un Birutas Konovalovas rosināti, ik dienas atdarināja dabā dzirdētās skaņas –„lietus dziesmiņu”, lapu čaboņu, koku šalkšanu, „vēja dziesmiņu”, sniedziņa snigšanu. Mācījās par augļiem un dārzeņiem, atšķirt smaržas, grupēt pēc lieluma, arī paši pagaršoja. Dziedāja dziesmas par rudeni, augļiem, dārzeņiem, vingrināja pirkstiņus.

Oktobrī sadarbībā ar vecākiem organizējām izstādi „Rudens brīnumdaris”, kur augļi, ogas un dārzeņi pārtapa visdažādākajos dzīvniekos un kukaiņos. Paldies vecākiem par atsaucību!

Šajā mēnesī sākām gatavoties foto izstādei „Rudens rotājas mūsu pagastā!”

Aktīvā darbībā un rosībā pavadījām oktobri un esam sākuši gatavoties novembrī gaidāmajiem svētkiem.

Mīļš paldies visam manam kolektīvam par aktīvu, interesantu un radošu darbu.

Medņevas PII „Pasaciņa” vadītāja Ilze Brokāne


31.10.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...