Viļakas novada domes mājas lapa

Rudens svētki Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē "Pasaciņa"

Lai bagāta, kas bagāta,
Meža māte, tā bagāta:
Pilni meži koku bija,
Pilni dzīvas radībiņas.

Rudens rūķis, neskopodamies ar košajām krāsām, ir izstaigājis mežus krustām šķērsām un dāvājis skaistu rotu ikvienam kokam. Pirms sāk pūst negantie ziemeļu vēji, rūpīgā Meža māte dodas apciemot meža iemītniekus, lai apjautātos, kā viņiem klājas. Uz Meža mātes “Ū-ū!” skan atbildes no visām pusēm.

Vispirms viņa apciemo Ezīšu ģimeni. Ežu māte šogad bagāta: divpadsmit mazi ežulēni ir mammai krietni palīgi. Viņi zina parādīt gan, kas mežā dzīvo, gan prot krāsainus kamoliņus tīt. Un tā – pirkstiņš pie pirkstiņa - un visi darbiņi paveikti.

Pēc tam Meža māte dodas ciemos pie Zaķu ģimenes. Kādi draiskulīši: uz rotaļām un dejām vien nesas prāts, ne no vilka baidās, ne no lāča. Zaķu mamma mīļi sarāj mazos delverus un aicina parādīt, ko vasarā meža skolā apguvuši. Nu mazie zaķēni viens pēc otra skaita dzejoļus.

Tik jauki bija paciemoties pie jautrās Zaķu ģimenes, taču laiks skrien, saulīte jau meža otrā pusē aizripojusi. Meža mātei jāpaspēj apciemot vēl Lāču ģimeni, lai apjautātos, vai visi veseli un stipri. Lāču mamma priecīga: viņu mājās ciemiņi vienmēr gaidīti un kārums, ar ko pacienāt, arī vienmēr ir – tas ir saldais medutiņš. Mazie lācēni tāpēc jau esot vienmēr veseli, pat iesnas nemetoties, ka ik dienu visi uzturoties svaigā gaisā, ēdot ogas un medu. Un vēl visi lācēni esot lieli sportisti. Meža māte bija pārsteigta par dažādām sportiskām kombinācijām, ko lācēni demonstrēja. Arī lācēni vasarā apmeklējuši meža skolu, viņi prot dziedāt, dejot un skaitīt dzejoļus.

Ežu māte un Vāveru māte pievakarē bija izgājušas pasēņot, jo bērniem sēnes ļoti garšojot. Viņas labprāt dalījās ar zināšanām šinī jomā ar Lāču ģimeni, tomēr lācēniem vakariņās atkal būšot dzērvenes ar medu...

Meža māte bija gandarīta, ka viņas mežā tā iemītniekiem ir tik laba dzīve: visi ir paēduši, visiem ir priecīgs prāts, visi ir draudzīgi un viens otram ļaunu nevēl. Pirms dāvināt savus ciemakukuļus, Meža māte aicināja visus uz vēl vienu kopīgu draudzīgu rotaļu.

Un tas viss notika Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa”.

 

Medņevas pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” pirmsskolas skolotāja Biruta Konovalova


18.10.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...