Viļakas novada domes mājas lapa

Miķeļi Viduču pamatskolā

Miķeļi ir rudens saulgrieži, kad saule pagriežas uz ziemas pusi, tāpēc diena un nakts ir vienā garumā. Zemkopim tas ir svarīgs pieturas punkts, ir padarīti nozīmīgākie darbi, palēnām norimst arī rosība uz lauka. Miķeļi iekrīt dabas un lauku veltēm visbagātākajā gadalaikā, un tie ir arī ražas svētki.

Ikgadējs gadskārtu ieražu pasākums daudzās skolās, arī Viduču pamatskolā, ir Miķeļdienas tirdziņš. Pirms mācību stundām ēdamzālē valdīja liela rosība, jo pārdevēji iekārtoja savas tirgošanās vietas. Kā jau pieņemts, tirdziņu atklāja 5. klases skolēni ar O. Vācieša dzejoli “Miljons ābolu”, un 1.- 4. klašu vokālais ansamblis atskaņoja rudenīgu dziesmiņu “Ābolīši krīt”. Bērni ļoti gaidīja šo pasākumu. Preču klāstā netrūka saldumu un citu našķu. Kopā ar vecākiem mājās bija sagatavojuši dažādus konditorejas izstrādājumus, sākot no picām līdz pilnpiena kūkām un biezpiena bumbiņām. Kā arī varēja iegādāties dabīgās sulas un ābolus un citas rudens veltes. Skolēni mācījās iejusties pārdevēju lomā un, galvenais, par iztirgoto preci saņemt īstu naudiņu, par ko bērniem bija liels prieks un gandarījums. Iekasēto naudiņu bērni tērēja, iegādājoties kādu no citu pārdevēju tirdziņā piedāvātajiem gardumiem. Ja jau vienam no tirgotājiem izdevās ietirgot 15 EUR, tad domāju, ka pasākums bija izdevies un labi apmeklēts.

Paldies vecākiem, vecvecākiem, kuri atbalstīja savus bērnus, lai viņi varētu tirgoties, bija padomājuši arī par vietas noformējumu. Paldies arī pircējiem! Uz tikšanos nākamgad!

Pasākuma organizatore Inita Raginska


18.10.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...