Viļakas novada domes mājas lapa

Skola – ikdiena, svētki un izjūtas!

Ar ābolu vezumu, krāsainu lapkriti un dzestru vēju sevi pieteicis rudens. Skolas bērniem sācies mācību un jaunu iespēju laiks.

Viļakas Valsts ģimnāzijā pirmais darba cēliens atnesis jaunas izjūtas - piedzīvojumus, pārdzīvojumus, labsajūtu un nopietnību. Ar šo gadu ģimnāzijas jaunieši īpaši aktīvi iekļaujas projektā “Līderis”. 28. septembrī skolā notika praktikums jauniešiem “Līderības prasmju attīstīšana un motivācijas veidošana”. Praktikuma mērķis bija stiprināt jauniešu izpratni par nevalstisko sektoru, veicināt jauniešu iesaisti NVO darbībā, stiprināt jauniešu līderības prasmes un veicināt līdzdalību interešu aizstāvībā. Praktikuma laikā interaktīvā veidā, ar aktīvu jauniešu iesaisti dažādās aktivitātēs, jaunieši tika iepazīstināti ar līderības un komandas darba nozīmi, uzzināja par NVO lomu un iespējām ietekmēt politikas veidošanu, kā arī mācījās, kā lobēt un aizstāvēt savas grupas intereses. Praktikums tika īstenots projekta “Pilsoniska aktivitāte un atbildība - vienlīdzības un demokrātijas principu īstenošanas pamats” ietvaros.

Baudot vēl saulainās rudens dienas, klases devās arī ekskursiju izbraucienos. 10. klases jaunieši devās iepazīt Valmieras kultūrvēstures objektus, izbaudīt un saliedēties sajūtu un piedzīvojumu takās. Savukārt 9. klases kolektīvs ceļoja uz Tartu pilsētu iepazīt zinātni AHHAA centrā, noskatīties zinātnes teātra izrādi. Grupa izmantoja iespēja apskatīt Igaunijas Tautas muzeju, kurš atzīts par vienu no modernākajiem Eiropas muzejiem.

Īpaša diena katra mācību gada sākumā ir 10. klases iesvētības. Šogad skolēni izgāja erudīcijas pārbaudi, pēc kuras saņēma atšķirības zīmi – gaviļnieka cepuri. Pēc mācību stundām 11. klases sagaidīja “jaunos” ģimnāzistus sporta laukumā, kur, sadalījušies komandās, viņi atklāja sadarbības prasmes, spēku, izturību, izveicību un lokanību. Noslēgumā desmitie nodeva zvērestu, kas apliecināja skolēnu pilntiesīgu piederību ģimnāzijas saimei. Ar humora dzirksti, draudzību un pozitīvu noskaņojumu šī diena palika ikviena atmiņā.

Viļakas Valsts ģimnāzijā atzīmēt Skolotāju dienu nozīmē ne tikai organizēt svētkus, bet arī veikt profesijas popularizēšanu, jo šīs dienas norise tiek uzticēta 12. klases skolēniem. Viņi iejūtas gan skolas administrācijas, gan pedagogu lomā, organizējot skolas dzīvi un vadot mācību stundas. Šogad jaunieši vadīja tradicionālās mācību stundas, kurās skolēni veica atjautības uzdevumus, gatavoja radošus un muzikālus priekšnesumus, izpaudās fiziskās aktivitātēs.

Pēc stundām viss skolas kolektīvs pulcējās zālē, kur aizritēja svētku pasākums. Skolotāji draudzīgi darbojās trijās komandās, lai izrādītos dažādos skolēnu sagatavotos pārbaudījumos. Ar lielu centību bija jāizpilda ātrrunas vingrinājumi, bija nopietni jāveic “klusā telefona” stāsts. Radoši un atraktīvi skolotāji iejutās pasakas varoņu lomās, ko improvizēja pēc lasītā teksta. Bet visvairāk klātesošos skolotāji uzjautrināja dziesmu karos ar savām zināšanām, muzikalitāti un izdomu.

Katra klase vienmēr gatavo kādu muzikālu, dejisku vai teatrālu priekšnesumu kā pateicību par rūpēm, pacietību, izturību, sniegtajām zināšanām, par visu, kas skolēnus priecē skolā. Pārskatījām kopīgas fotogrāfijas, izsmējāmies par veidotām “dubultbildēm”. Patīkami bija ieklausīties dziesmu vārdos un dungot līdzi, dzīvot līdzi dejotājiem un pasmaidīt par apdziedāšanas pantiem. Katru gadu skolēni pārsteidz ar pašceptām kūkām un gardām tortēm.

Tradicionāli skolotāju dienā mūsu skolēni apciemo Viļakas pirmsskolas izglītības iestādi “Namiņš”, kur strādā audzinātāju vietā un darbojas ar mazajiem ķipariem. Katras klases pārstāvji dodas ciemos un ģimnāzijas kolektīva vārdā apsveic skolotājus – pensionārus.

Katra kopā pavadītā Skolotāju diena paliek atmiņās kā saules stars, kas silda, kā rasas lāse, kas veldzē, kā smaids, kas vieno. Gan skolēni, gan skolotāji jūtas emocionāli bagāti un gandarīti. Šādi pasākumi satuvina un vieno skolēnus un skolotājus, klašu kolektīvus un audzinātājas.

Paldies skolēniem par radošumu un aktivitāti, vecākiem par līdzdalību un atbalstu!

Apkopoja VVģ direktores vietniece audzināšanas darbā I. Lindenberga


14.10.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...