Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji apmeklē "Zinātnieku nakts-2016" pasākumu Rēzeknē

30. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā tika organizēta “Zinātnieku nakts-2016”, kur ikvienam interesentam tika piedāvātas daudzpusīgas aktivitātes par tēmu “Tehnoloģijas un dzīves kvalitāte”. Lielisko iespēju piekļūt tuvāk zinātnes brīnumiem vēlējās izmantot arī Viļakas Valsts ģimnāzijas audzēkņi un skolotājas L. Bizune, G. Stepanova, V. Medne un S. Šaicāne.

Vakara gaitā akadēmijas plašajās telpās pulcējās lieli un mazi, lai sekotu līdzi dažādiem aizraujošiem eksperimentāliem demonstrējumiem, kā arī piedalītos radošajās darbnīcās un konkursos.

Pasākuma laikā tika organizētas daudzveidīgas nodarbības - gan darbs ķīmijas laboratorijā, lai skaidrotu ikdienā notiekošu procesu būtību, digitālo mācību rīku demonstrējumi un iepazīstināšana ar zinātniskajiem sasniegumiem lāzertehnoloģiju jomā, gan interaktīva nodarbība, kuras laikā kopā ar Laimes lāci notika dzīves kvalitātes meklējumi, gan ēdienu degustācija, domājot par izjūtām sabiedriskajā ēdināšanā. Daudzi ģimnāzisti devās uz praktisku nodarbību, kuras laikā kvalificētu speciālistu vadībā varēja noteikt savus bioloģiskos parametrus vai piedalīties mākslīgās elpināšanas apmācībā. Savukārt jaunākie skolēni piedalījās “Psiholoģijas brīnumu” eksperimentos, lai pētītu un izjustu uztveres, atmiņas, domāšanas un iztēles īpatnības. Tika apmeklēta arī izstāde, kura lika aizdomāties par to, ka veselīgu vidi sev apkārt rada pats cilvēks. Tika paredzēti arī studentu izgatavoto robotu cīņu paraugdemonstrējumi.

Patīkams pārsteigums akadēmijas Mehatronikas un Plūsmu mehānikas laboratorijā bija tikšanās ar Viļakas Valsts ģimnāzijas absolventu, tagad akadēmijas 3. kursa studentu Ritvaru Rēvaldu, kurš mums demonstrēja savu un citu studentu veikumu darbā ar modernām mūsdienu tehnoloģijām. Priecājamies un lepojamies!

Vakara pasākuma laikā arī skolotājiem tika piedāvāta lieliska iespēja darboties seminārā “Zināšanu menedžments”, kur tika godināti arī akadēmijas 1. kursa studentu anketas “Mans labākais skolotājs” titulētie skolotāji no dažādām republikas skolām. Pateicības rakstu par ieguldīto darbu skolēnu izaugsmē, dāvāto sirds siltumu un sniegtajām dzīves gudrībām saņēma ar Viļakas Valsts ģimnāzijas skolotājas Sarmīte Šaicāne un Veneranda Medne. Apsveicam!

Zinātnieku nakts pasākums bija lieliska iespēja saskarties ar zinātnes neparasto pasauli un paplašināt zināšanas par tehnoloģiju nozīmi un ietekmi savā ikdienas dzīvē.

Pasākumā līdzdarbojās Viļakas Valsts ģimnāzijas Zinātņu un tehnoloģiju MK vadītāja Lilita Bizune


10.10.2016
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...